Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

Ovako, pravila bih tiramisu za NG, ali s praaavom kremom (mascarpone sir, jaja, šećer u prahu). Inače sam koristila kupovne kreme, koje su ok, ali kako nije velika mudrost ni vještina umutit ekšual kremu, niti oduzima puno vremena, zašto ne, jelte.E sad, već sam jednom napravila tiramisu s pravom kremom, ali ne znam do čega je, okus mi je malo bezbojan, krema miriše kao tegla mascarponea (što je valjda normalno, 500 g ga treba za kremu), ali ja bih da nema tako "sirni" okus.Pitanje: koji sastojak ubaciti da zavara taj dominirajući okus, a da ne upropastim kremu? :unsure: Vanilin šećer, ekstrakt...nečega?(ne cimet, ne cimet, ne cimet)

Link to comment
Stavi ekstrakt vanile
Hvala. To je i meni prvo palo na pamet jer baš paše uz kremu. Nadam se da ću količinski ponać pravu mjeru nekako, a nisam tol'ko iskusna da sve mogu opušteno i odokativno.Bit će to okej.
Link to comment

ja pravila ovaj tiramisu dva-tri puta i uvek je bio fenomenalan:http://www.nigella.com/recipe/recipe_detail.aspx?rid=76al da prijavim da je ukus zavisio od ukusa maskarponea. jednom sam imala ipercoopov maskarpone i taj je bas onako bacao na kravu i nicim taj stalski ukus nisam uspela da isteram. ostali maskarponei su bili lepi i ukusni i nicim nisam ni zelela da ih ubijam. mozda je do tog tvog?:)

Link to comment
ja pravila ovaj tiramisu dva-tri puta i uvek je bio fenomenalan:http://www.nigella.com/recipe/recipe_detail.aspx?rid=76al da prijavim da je ukus zavisio od ukusa maskarponea. jednom sam imala ipercoopov maskarpone i taj je bas onako bacao na kravu i nicim taj stalski ukus nisam uspela da isteram. ostali maskarponei su bili lepi i ukusni i nicim nisam ni zelela da ih ubijam. mozda je do tog tvog?:)
Super si opisala, taman taj "kravlji", opori okus i miris (s tim da ja mliječne proizvode ni inače ne ljubim). Hvala na sugestiji, već sam pikirala neke druge sireve.Btw, hvala za link :thumbsup: , jedva čekam pročešljat sve.
Link to comment

ako je dakle taj kravlji ukus, skepticna sam da ce ga vanila zatuci. meni jednom toliko tog bejliza nije resilo nista, i dalje se osecao na kravu. do marke maskarponea je. nego, preporucujem jos ovo: http://www.nigella.com/recipe/recipe_detail.aspx?rid=283ovo je pravljeno vise puta i uvek je bilo fenomenalno i uspelo. jednostavno, skroz jednostavno, a svi padnu na dupe, i na izgled, i na ukus. (inace, po ovom receptu prave cokoladnu pavlovu u guliju.)od najdzele je isprobano i ovo:http://www.nigella.com/recipe/recipe_detail.aspx?rid=252savrseno!

Link to comment
kako se prave rezanci sa makom?
Skuvaš neku široku testeninu, i kad je ocediš, propržiš je malo na puteru.Pomešaš u istom odnosu (ili po ukusu), mak, šećer, možeš da dodaš malo suvog groždja, i onda pomešaš rezance sa tom smesom. I gotovo.
Link to comment
Skuvaš neku široku testeninu, i kad je ocediš, propržiš je malo na puteru.Pomešaš u istom odnosu (ili po ukusu), mak, šećer, možeš da dodaš malo suvog groždja, i onda pomešaš rezance sa tom smesom. I gotovo.
hvala! nisam znala da je tako jednostavno, sve sam mislila da ima ko zna sta da se cinculira, kad ono stvarno tako. uzela taglioline (jedino sam njih imala u kuci a prodavnice zatvorene...)hvala sanji za tip za mleko - kuvala mak u slatkoj pavlaci i mleku pa bilo jos socnije
Link to comment
  • 11 months later...

Treba mi savjet. Kako ocistiti/oprati vok, koji neko vrijeme nije koriscen? Vok je tezak, od gusa (valjda se taj materijal tako zove). Ne izgleda korozirano, tj. nisam siguran da li je ono na dnu rdja, patina ili nesto jos gore. Na pocetku sam ga, ne znavsi, prao deterdzentom za sudje, kasnije vise ne. Kako vok najbolje vratiti u "prvobitno stanje" (ili priblizno) i kako ga kasnije odrzavati?Hvala!

Link to comment

Možeš nekim vimastim abrazivom da skineš tu rđu. Onda operi lepo sunđerom. Može i sapunjavom vodom. Nije bitno. E onda treba da ga sizonuješ :s_w: (ima i jućub klipova i šurnajs uputstava). Ja to kad baš ono mnogo treba radim u rerni. Nauljim pa lepo pečem tako blago nauljenog dok ulje ne ugljeniše. Pa ponovim. Pa opet. Kad ne treba baš mnogo, pustim da se na ringli prepeče. Tebi za prvi put savetujem rernu. I onda možeš da koristiš so, vodu i sunđer za buduće čišćenje, a sapunicu samo kad baš baš baš mora.

Link to comment

Vim, Cif, može i ono za odmašćivanje (nešto kvalitetnije). Pretpostavljam da je taj materijal koji si opisao čudnom rečju tzv cast iron ili tuč, što bi išlo uz vok. Ja sam to tako rešavao.

Link to comment
naravno, u rerni nećeš moći ako drška nije rernabilna, u kom slučaju će morati ringla da radi.
Vim, Cif, može i ono za odmašćivanje (nešto kvalitetnije). Pretpostavljam da je taj materijal koji si opisao čudnom rečju tzv cast iron ili tuč, što bi išlo uz vok. Ja sam to tako rešavao.
Hvala na savjetima. Sledecih dana cu probati, dakle prvo vim pa onda "sizonujem"...vok je liven iz jednog dijela, znaci moze u rernu. A cudna rijec je, po vikipediji, cast iron ili liveno gvozdje (a gus tj. guss, je njemacka rijec za "to").Hvala jos jednom!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...