Jump to content
IGNORED

SBB promenio cene internet usluga


Lloyd Wyman

Recommended Posts

40 minutes ago, SNARC said:

Nama je istekao ugovor..pa.negde verovatno kad i tebi, u martu prosle godine. Placamo i dalje sve isto ali ne zelimo da potpisujemo ugovor i ne zameraju nam nista..bar ne mnogo.

 

Da nas iskljuce nece jer bismo odmah presli kod konkurencije. Tako da, miruj i ne brigaj.

 

39 minutes ago, Milosh76 said:

Mislim da je isti paket smile.png

Elem, dotle imas 2 meseca, posle toga ih ignorises dok ti odgovara.

Inace, ne razvlace kablove, nego samo menjaju uredjaj, pola sata max ce ti biti u kuci.

Kablovi vec postoje i ako nemas novih zelja, nema sta dodatno da razvlace.

Sto kaze SNARC, ignorisi zahteve i uzivaj. Dok placas racune, sve je ok.

Hvala, redovno im placamo, ugovor vazi do marta 2023. Resili smo da ih ignorisemo, a nisu ni zvali sve (mislim, zvali smo nekoliko prijatelja, nisu ih zvali, ne znam sto su navrnuli bas na nas , digitalizovani ™ smo od marta 2019. ja stvarno ne mogu da zamislim da nam iskljuce signal. Ne zalimo se na internet, tv retko ukljucujemo, ne bismo nista da menjamo. Zaista mislim da je nenormalno da u ovo nedoba s pandemijom zategnu svima u stanove i menjaju to sto su smislili.

Edited by Alfa
Link to comment
  • 1 month later...

Ljudi, koliko sbbu treba da proknjizi uplatu? Kod nas je juce nastao mali problem, posto smo placali vise racuna odjednom, greskom smo sbbu uplatili manje, pa kad smo skontali, ponovo smo otisli u menjacnicu i doplatili ostatak. Ukratko, racun od 3199din je u jednom danu placen iz dva dela.. Zvali smo ih i rekli su da to nije problem, da je samo bitno da je dobar broj tekuceg i poziv na broj, sto sam i iskontrolisala, u redu je. Uplata od juce jos nije proknjizena, na sbb nalogu smo gledali. Nisam ranije pratila koliko su azurni oko proknjizavanja, nikad nam se do sada nije desila ovakva greska, rekli su da cekamo ponedeljak/utorak. Meni je samo briga da ne dodje do neke zabune zato sto je placeno iz 2 puta. Bukvalno mi dodje da odem u ponedeljak i ponovo uplatim ceo iznos.

Link to comment

Proknjižiće, ne brini, malo strpljenja. Mojima su priznali dve uplatnice gde je bio pogrešan broj računa pa kada sam slikao uplatnice i poslao im brzo su sredili, prebacili i izašli su iz minusa. Samo se malo strpi posle vikenda. Ako baš ne bude, lepo slikaš obe uplatnice, objasniš i pošalješ im ali neće trebati to sigurno. 

  • +1 1
Link to comment

Bio je praznik, pa sad vikend. Pozovi ih u ponedeljak popodne ili utorak. Ili slikaj uplatnice, objasni sta se desilo i pitaj ih da li je proknjizeno. Njima to brzo legne, ali racnovodstvo knjizi posle par dana.

Link to comment

Mi smo to juce platili (petak). Prvo greskom 1260din  i onda kasnije kad smo skontali smo doplatili jos 1939din sto je tacno 3199din. Broj racuna i poziv na broj su na obe uplatnice u redu. Rekli su da nije problem i da smo mogli cak iz 3 puta da platimo, to se racuna kao jedan racun, ali da ne rade knjizenje vikendom. Ako odnedelje bas dodje do nekih problema, gde da im pisem, slikam? Da li vredi pisati im vec danas na njihovoj fb stranici? Rekli su da ih zovemo ako ne bude proknjizeno do utorka. Nisam pametna, pa moraju znati da su obe uplate od istog korisnika i da je to tacno toliko.

Link to comment

Nije nikakav problem, ne nerviraj se bez razloga... Sve je u redu, sačekaj par dana i videćeš i na SBB portalu da je dug regulisan.

 

Čak i da nije u redu ( a jeste :) ), ne vredi tih 3199 dinara da oko toga kvariš sebi vikend...

 

 

Link to comment

Svaka uplata ima poziv na broj koji je jedinstven za tvoj broj ugovora . sistem ce sve uplate da "ubaci" na tvoj konto i bice to sve ok.

 

sto kaze kolega ... uzivaj u prelepom danu i vikendu i ne brini za SBB :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

SBBovci promenili uređaj za noviji i savremeniji, a na njemu ne postoji sat.

Pa ljudi moji to je da skreneš. Godinama stoji na istom mestu i pogled mahinalno traži tačno vreme,...a ono ništa.

Nije mi ni palo na pamet kakva problematika sledi s novijim uređajem,... sad moram kupiti digitalni sat,...nema druge. :laugh:

  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
  • 1 month later...

Da li se nekome desilo da ne prodje trajni nalog za sbb?

 

Placam preko Intese, sve je islo normalno do juce. Jedino sto vidim kao razliku je promena racuna sbb, do proslog racuna bilo je 160... a sad je 170... mada to ne bi trebalo da je problem posto bi banka preko njih trebala da resava trajni nalog makar menjali racun svaka 3 dana.

 

SBB mi kaze zovi banku, banka kaze napravi novi trajni nalog.

Link to comment

@Milosh76 Nisu svi trajni nalozi isti. EDB ili Infostan imaju neku vrstu komunikacije sa Intesom i tu Intesa može da mijenja iznos, broj računa i sve što treba. Trajni nalog za SBB je bukvalno ponavljanje istog naloga jednom mjesečno - pri bilo kakvoj izmjeni mora da se ugasi stari trajni nalog i kreira novi.

 

SBB je u jednom trenutku promijenio cijenu i onda mi je trajni nalog ostao nesinhronizovan pa sam svaki mjesec morao ručno da doplatim. I onda se konačno nakanim da samo apdejtujem trajni nalog - pošto imam Magnifica paket te tako i "ličnog bankara" pomislim da ću se izvući tako što ću samo telefonom ili mejlom da pošaljem novu cifru i moj kurčev bankar će to da apdejtuje. Naravno, ne može tako, mora u sred kovida da se ide do poslovnice, tamo se potpišeš nekoliko puta da bi ugasio stari nalog, pa još nekoliko puta da otvoriš novi. Najbolje od svega je što su opet nešto sjebali pa taj novi trajni nalog nikad nije postao aktivan.

 

Srećom, SBB ima mobilnu aplikaciju, jednom kad platiš nalog preko nje svi podaci ostaju zapamćeni (i to baš svi, uključujući i CVV - ne baš pametno) pa je za svako sledeće plaćanje iz aplikacije dovoljno kliknuti na saglasnost sa uslovima plaćanja i na Plati dugme i to je to. Uglavnom, jednom mjesečno stigne SBB mail sa računom, otvorim aplikaciju i dva klika kasnije račun je plaćen - mnogo bolje neko se akati sa Intesom.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li je neko koristio Unifi Travel aplikaciju i kako radi u inostranstvu? Kolika je realna dostupnost interneta, recimo u Italiji, Sloveniji, Hrvatskoj?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...