Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

jebem ti pooll.gde je bost da vidi kako se obradjuje tema.
Na sta bi to trebalo da se odnosi?Kad sam vec tu: crna, turska, jaka, bez secera, prva jutarnja solja pola litre, ostale solje nebitne, bitna kolicina. Sve ostalo NIJE kafa. Ko u onom vicu za pivo: "Kad ostali nece pivo, necu ni ja..."Edit: tri cigarete minimum po solji Edited by bost
Link to comment
Na sta bi to trebalo da se odnosi?Kad sam vec tu: crna, turska, jaka, bez secera, prva jutarnja solja pola litre, ostale solje nebitne, bitna kolicina. Sve ostalo NIJE kafa. Ko u onom vicu za pivo: "Kad ostali nece pivo, necu ni ja..."Edit: tri cigarete minimum po solji
Ovo me je podsetilo na mog prijatelja Darka koji je pio vrlo jaku kafu u ogromnim kolicinama.Tim povodom je govorio: Kafa nije kafa ako ti posle nje ne zazuji u usima.
Link to comment

ni posle xx minuta čitajući sve od prve strane nisam mogao da vas skapiram :lol: šolja 3,5dl, prepuna kašika nescafe classic, dve i po kašike šećera, sve to preliti vrelom vodom i dodati prst mleka (rizikovao sam da me komšinica izbaci iz kuće kad sam to jednom prilikom tražio :))minimu jednom dnevno, često dva puta...čak i na takmičenju nosimo punu kutiju plavog nesa i od 7.30h pada spremanje kafe za ceo klub :)

Link to comment
ni posle xx minuta čitajući sve od prve strane nisam mogao da vas...
Jednom recju lose si citao/la procitaj jos jednom post 46 od msmodesty!Ako ti opet nije jasno javi se ja cu ti objasniti zasto nes nije kafa. Edited by slepa_koka
Link to comment
Jednom recju lose si citao/la procitaj jos jednom post 46 od msmodesty!Ako ti opet nije jasno javi se ja cu ti objasniti zasto nes nije kafa.
msmodesty... fenomenalan post svaka čast!!e sad...
pocetak XX veka, japanski inzenjer Sartori Kato pravi prvu instant kafu na rastvaranje
izvini molim te, ovde lepo piše da je nescafe kafa :P inače bio sam rad od zastupnika (direktorke, šta li je već) nescafe pitati kako oni prave tu kafu i kako je piju... kaže žena: samo preliješ vrelom vodom i šećera po želji... to tada sam je mutio, a pošto sam probao da je prelijem vrelom vodom, i po svom nahođenju dodao mleka, dobio sam napitak bez koga ne mogu da zamislim dan... :) Edited by twisted
Link to comment
msmodesty... fenomenalan post svaka čast!!e sad...izvini molim te, ovde lepo piše da je nescafe kafa :P inače bio sam rad od zastupnika (direktorke, šta li je već) nescafe pitati kako oni prave tu kafu i kako je piju... kaže žena: samo preliješ vrelom vodom i šećera po želji... to tada sam je mutio, a pošto sam probao da je prelijem vrelom vodom, i po svom nahođenju dodao mleka, dobio sam napitak bez koga ne mogu da zamislim dan... :)
Ako te jednog dana put nanese u Italiju udji u prvi bircuz i tresni jedan espresso. Mislim da ce ti odmah biti jasno zasto sam napisao da nescafe nije kafa ili bolje receno nije to to.
Link to comment
šolja 3,5dl, prepuna kašika nescafe classic
Da nije malo prejaka ovakva kafa? :P Za 3,5 dl eventualno bi mogla da posluzi kutlaca za supu ... ako pre toga prihvatimo da je instant kafa - zaista kafa. Jeste, koristio sam i ja ranije, ali samo Nescafe Gold i Espreso.
Link to comment
Da nije malo prejaka ovakva kafa? :P Za 3,5 dl eventualno bi mogla da posluzi kutlaca za supu ... ako pre toga prihvatimo da je instant kafa - zaista kafa. Jeste, koristio sam i ja ranije, ali samo Nescafe Gold i Espreso.
ok možda sam se grubo izrazio - ne supena već kafena kašika pristojne veličine :)gold :yucky:
Link to comment
Ako te jednog dana put nanese u Italiju udji u prvi bircuz i tresni jedan espresso. Mislim da ce ti odmah biti jasno zasto sam napisao da nescafe nije kafa ili bolje receno nije to to.
Ovde je razgovor gluvih wink.gif Nije moguce objasniti nekome ko je odusevljen kafom i supom iz teglica i kesica sta je zapravo kafa ili recimodobra govedja supa..Lep pozdravI ZiviJo nam espresso.. :D
Link to comment
Ovde je razgovor gluvih wink.gif Nije moguce objasniti nekome ko je odusevljen kafom i supom iz teglica i kesica sta je zapravo kafa ili recimodobra govedja supa..
naučite da poštujete razlike! dok na toj "teglici" piše kafa, ja ću to zvati kafom... kad bude pisalo "sredstvo za pravljenje toplog napitka sa šećerom i mlekom" onda ću to zvati toplim napitkom...
Link to comment
naučite da poštujete razlike! dok na toj "teglici" piše kafa, ja ću to zvati kafom... kad bude pisalo "sredstvo za pravljenje toplog napitka sa šećerom i mlekom" onda ću to zvati toplim napitkom...
Pokusavamo da te naucimo nesto, zato procitaj jos jednom post koji sam to spomenuo i obrati paznju na to da dobra kafa moze da se napravi od sveze ispzene kafe. Sve ostalo su samo imitacije.
Link to comment
  • 3 weeks later...

svaki dan oko 12 je na meniju mali espreso bez mleka (boze sacuvaj), u malu sholicu do vrha, a ponekad i pola sholice (popularni kratezh)...bez cigarete, ali sa vrlo malo shecera (idem ka sugar free)...dobar momenat je kad uzmem neki kolac (najradije bajadere) ili ratluk uz tursku, tad mi ne treba shecer...inace omiljeni kafic, u kom sa drushtvom imam taj svakodnevni ritual kafa i novine, je iseljen i svi zeljno iscekujemo ponovno otvaranje na drugoj lokaciji...inace slazem se da je turska kafa JEDINA kafa, a sve ostalo neka vrsta poslastice...

Link to comment

inace uvek se setim jedne price sa mora, a iz usta matorog dalmosha koji je po svoj prilici bio tri dana mladji od Biblije...sedim ja tako i cugam svoj mali bez mleka, citam dnevnu shtampu kad eto ti njega za stolom pored sa pricom o ritualu ispijanja kave, kafe, a bogami i kahfe...kaze da nikada nije voleo da pije kafu u kafani i da je sam pekao, pa zatim mleo kafu u zrnu, a dok pece kafu on je zavijao SVOJ duvan koji je gajila njegova porodica generacijama samo za porodicne potrebe(inace duvan je bio zut kao dukat)...ne treba da vam pominjem da zuti zubi (mozda 3 kvalitetna zuba u glavi), dugi sedi brkovi "pozlaceni'' od dima i godina i glas kao u Gorana Sultanovica, dodatno daju na tezini cele price...dalje, kaze starkelja, nikada nije pio nishta uz kafu i na moju vodu pored kafe rece da je vodu koristio samo da "spere" usta (dakle pre kafe) od onoga shto bi moglo da ugrozi ukus kafe...pomenuo je da uz sholicu ide i dve-tri cigarete koje sam, kao shto rekoh, zavije i da pushi samo uz kafu...u daljoj prici pomenuo mi je i med koji je preporucio uz kafu (hebem li ga nikada do tad to nisam probao) umesto shecera koji sam ja stavio u kafu...pricao je i o velikoj razlici kada se kafa sprema na starom shporetu (na nashem jeziku smederevcu) koji je na drva ili kad se kuva na plinu ili elektricom shporetu...sve u svemu par saveta koje sam probao i koji su mi preshli u naviku...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...