Jump to content
dig_chohano

Kafa

Recommended Posts

henrik larsson
A ratluk na nos, da pretpostavim?
Možda večeras razradim i tu ideju, mada ne volim ratluk. Čoveku svašta padne na um dok leži gripozan na gajbi petkom uveče, umesto da negde pije neku kvalitetnu ceđenu pomorandžu :(

slepa_koka

Ima li na ovaj forum neki talijan da ni objasni sta je kafa pa da si idemo na spavanje.

bost
jebem ti pooll.gde je bost da vidi kako se obradjuje tema.
Na sta bi to trebalo da se odnosi?Kad sam vec tu: crna, turska, jaka, bez secera, prva jutarnja solja pola litre, ostale solje nebitne, bitna kolicina. Sve ostalo NIJE kafa. Ko u onom vicu za pivo: "Kad ostali nece pivo, necu ni ja..."Edit: tri cigarete minimum po solji Edited by bost

slepa_koka
Na sta bi to trebalo da se odnosi?Kad sam vec tu: crna, turska, jaka, bez secera, prva jutarnja solja pola litre, ostale solje nebitne, bitna kolicina. Sve ostalo NIJE kafa. Ko u onom vicu za pivo: "Kad ostali nece pivo, necu ni ja..."Edit: tri cigarete minimum po solji
Ovo me je podsetilo na mog prijatelja Darka koji je pio vrlo jaku kafu u ogromnim kolicinama.Tim povodom je govorio: Kafa nije kafa ako ti posle nje ne zazuji u usima.

twisted

ni posle xx minuta čitajući sve od prve strane nisam mogao da vas skapiram :lol: šolja 3,5dl, prepuna kašika nescafe classic, dve i po kašike šećera, sve to preliti vrelom vodom i dodati prst mleka (rizikovao sam da me komšinica izbaci iz kuće kad sam to jednom prilikom tražio :))minimu jednom dnevno, često dva puta...čak i na takmičenju nosimo punu kutiju plavog nesa i od 7.30h pada spremanje kafe za ceo klub :)

slepa_koka
ni posle xx minuta čitajući sve od prve strane nisam mogao da vas...
Jednom recju lose si citao/la procitaj jos jednom post 46 od msmodesty!Ako ti opet nije jasno javi se ja cu ti objasniti zasto nes nije kafa. Edited by slepa_koka

twisted
Jednom recju lose si citao/la procitaj jos jednom post 46 od msmodesty!Ako ti opet nije jasno javi se ja cu ti objasniti zasto nes nije kafa.
msmodesty... fenomenalan post svaka čast!!e sad...
pocetak XX veka, japanski inzenjer Sartori Kato pravi prvu instant kafu na rastvaranje
izvini molim te, ovde lepo piše da je nescafe kafa :P inače bio sam rad od zastupnika (direktorke, šta li je već) nescafe pitati kako oni prave tu kafu i kako je piju... kaže žena: samo preliješ vrelom vodom i šećera po želji... to tada sam je mutio, a pošto sam probao da je prelijem vrelom vodom, i po svom nahođenju dodao mleka, dobio sam napitak bez koga ne mogu da zamislim dan... :) Edited by twisted

slepa_koka
msmodesty... fenomenalan post svaka čast!!e sad...izvini molim te, ovde lepo piše da je nescafe kafa :P inače bio sam rad od zastupnika (direktorke, šta li je već) nescafe pitati kako oni prave tu kafu i kako je piju... kaže žena: samo preliješ vrelom vodom i šećera po želji... to tada sam je mutio, a pošto sam probao da je prelijem vrelom vodom, i po svom nahođenju dodao mleka, dobio sam napitak bez koga ne mogu da zamislim dan... :)
Ako te jednog dana put nanese u Italiju udji u prvi bircuz i tresni jedan espresso. Mislim da ce ti odmah biti jasno zasto sam napisao da nescafe nije kafa ili bolje receno nije to to.

Takeshi
šolja 3,5dl, prepuna kašika nescafe classic
Da nije malo prejaka ovakva kafa? :P Za 3,5 dl eventualno bi mogla da posluzi kutlaca za supu ... ako pre toga prihvatimo da je instant kafa - zaista kafa. Jeste, koristio sam i ja ranije, ali samo Nescafe Gold i Espreso.

twisted
Da nije malo prejaka ovakva kafa? :P Za 3,5 dl eventualno bi mogla da posluzi kutlaca za supu ... ako pre toga prihvatimo da je instant kafa - zaista kafa. Jeste, koristio sam i ja ranije, ali samo Nescafe Gold i Espreso.
ok možda sam se grubo izrazio - ne supena već kafena kašika pristojne veličine :)gold :yucky:

Teja
Ako te jednog dana put nanese u Italiju udji u prvi bircuz i tresni jedan espresso. Mislim da ce ti odmah biti jasno zasto sam napisao da nescafe nije kafa ili bolje receno nije to to.
Ovde je razgovor gluvih wink.gif Nije moguce objasniti nekome ko je odusevljen kafom i supom iz teglica i kesica sta je zapravo kafa ili recimodobra govedja supa..Lep pozdravI ZiviJo nam espresso.. :D

twisted
Ovde je razgovor gluvih wink.gif Nije moguce objasniti nekome ko je odusevljen kafom i supom iz teglica i kesica sta je zapravo kafa ili recimodobra govedja supa..
naučite da poštujete razlike! dok na toj "teglici" piše kafa, ja ću to zvati kafom... kad bude pisalo "sredstvo za pravljenje toplog napitka sa šećerom i mlekom" onda ću to zvati toplim napitkom...

slepa_koka
naučite da poštujete razlike! dok na toj "teglici" piše kafa, ja ću to zvati kafom... kad bude pisalo "sredstvo za pravljenje toplog napitka sa šećerom i mlekom" onda ću to zvati toplim napitkom...
Pokusavamo da te naucimo nesto, zato procitaj jos jednom post koji sam to spomenuo i obrati paznju na to da dobra kafa moze da se napravi od sveze ispzene kafe. Sve ostalo su samo imitacije.

Teja
Pokusavamo da te naucimo nesto,
Pokusali smo.. Ne ide... Batalimo obucavanje mladih kadrova wink.gif Lep pozdrav

slepa_koka
Pokusali smo.. Ne ide... Batalimo obucavanje mladih kadrova wink.gif Lep pozdrav
Kad bi to bili mladi kadrovi onda ...