Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

...i da ne zaboravimo 1948: Achille GAGGIA milanski barmen stavlja u pogon prvu pravu masinu za eXpresso!A sad malo ja :)posle experimentisanja sa svakakvim masinama i svakakvim kafama (izuzetak su sve te na rastvaranje - uz svo duzno postovanje ljubiteljima meni je to jako neukusno i nadasve nepotrebno) nije stavr u masini i nacinu pripreme toliko, koliko u KAFI!!!! (otkrila sam Ameriku :D)Kvalitetno zrno, pazljivo, dobro i SVEZE torifikovano daje divnu kafu. Kafa ne bi trebaloo da stoji otvorena duze od 7 dana, zatvorena ne duze od par meseci (pod uslovom da je dobro zatvorena i da se cuva na hladnom)Kupujte sveze przenu kafu u malim kolicinama, drzite je u frizideru i pripremite na nacin koji se vama svidja!
Je l' espreso postaje sam eXpresso nakon držanja u frižideru ili je potrebno neko posebno umeće?
Link to comment
Je l' espreso postaje sam eXpresso nakon držanja u frižideru ili je potrebno neko posebno ume?e?
da izvinEsh : ko me ter'o da se kurchim da znam francuski :D eXpresso se pise na francuskom : EXPRESSO greska/lapsus = eto, svi naucismo nesto novo :D
Link to comment

Uff.. kud ne vido ovaj topic ranije.Ne baš u hektolitrima i nije baš da se nalivam, ali volim da uživam u kafi-kafama. Turska isključivo bez šećeraEspresso sa ili bez mleka plus mucho šećeraReđe - Nes bez mleka sa šećerom.. ili pak nes, mleko und nesquick umesto shećeraDouble dutch mi je omiljeni 'kafasti napitak' kako zovem moke, latte i td. Sve volim da probam... ali sama najčešće spremam tursku i espresso... iskopala staru espresso džezvu epresso-espresso.jpg i mnogo se lepo slažemo :)

Link to comment
Turska isključivo bez šećera
Uh... Probala jednom bez šećera i umal umrla nisam. Ne mogu pa to ti je. Tako da tursku konzumiram isključivo sas šećerom. Umoljavam da mi ljubitelji gorke turske na skoče za vrat zbog ovoga. Zavaljujem.
Ređe - Nes bez mleka sa šećerom.. ili pak nes, mleko und nesquick umesto shećeraDouble dutch mi je omiljeni 'kafasti napitak' kako zovem moke, latte i td.
Ja bih potpisala ovo za double dutch. Njami. A nes sa mlekom i šećerom ili nesquick-om umesto šećera (ja mislila da samo ja ovo praktikujem). :)I da dodam da nas ima još ludih koji imamo posebne šolje za kafe (nes, turska), čajeve i (o bože blama) jogurt. aV1j1UBS.gif
Link to comment
Dekokt pulveriziranog pecenog semena nekoliko vrsta iz roda Coffea. Mislim, naucno. :rolleyes: Nenaucno, nisam imao opciju za kafu kakvu pijem u tvom polu, pa sam nabo filter. Kafu pravim s ovim na slici, engl. plunger, srpski ne znam kako (po ukusu je slicna turskoj, ali bez soca i mutljaga).coffee-plunger-new.jpg
Ovo je french press, nije losa stvar.Back to subject: turska, strejt, moze i bez cigarete, ali najbolje sa njom.
Link to comment

Bolje da ne pisem ovo. :unsure: Jacobs Gold, sa vrlo malo mleka i bez secera. Secer stavljam samo u espresso, mleko u zavisnosti od raspolozenja (citaj: broja prethodno popijenih kafa). Nekad uzivao u crnoj, duplo pecenoj i rucno samlevenoj, bez igde icega osim solje oko nje (standardne velicine da bi bila jaca) ali mi je stomak jednog dana rekao - niks gazda - te od tada samo tuzno uzdisem kad odem da posetim kevu i osetim Onaj Miris. Tja.

Link to comment

dok sam duvanio, pio sam kahvu kako bog zapoveda - crnu, jaku i bez secera, u solji od 3dl, uz barem 3 cigarete. od kako sam prestao da duvanim, svakodnevno pijem ove kafe za metroseksualce. turska u onim kolicinama mi sad lici na blato. ipak, turska u manjim kolicinama, ume da mi prija s vremena na vreme.

Link to comment
dok sam duvanio, pio sam kahvu kako bog zapoveda - crnu, jaku i bez secera, u solji od 3dl, uz barem 3 cigarete. od kako sam prestao da duvanim, svakodnevno pijem ove kafe za metroseksualce. turska u onim kolicinama mi sad lici na blato. ipak, turska u manjim kolicinama, ume da mi prija s vremena na vreme.
a kad sam ti ja govorio da je to blato nisi mi verovao. pijanduro:(ps. mada, realno, blato je i ova druga kava, ali ti u nju narokaju mleko i slag i zamaskiraju tu cinjenicu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...