Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

kad sam rekao curi da mi se sviđa megan jer ima dobro dupe kao ona naljutila se :unsure:btw gli, nije valjda da dižeš kredit da bi uzeo neku polovnu kantu koja je prešla 135K (ako je to uopšte tačno)?

Link to comment

Haha, kredit :D Da ovo zavisi od mene, zavrsili bi eventualno sa nekom raspalom peglicom iz doba Jure... Keva ima nesto kesha + ce da uzme pozajmicu od nekih rodjaka koji su pre desetak godina krenuli krivudavim putem kokainskih noci pa sad imaju kule i gradove... Uglavnom, ja sam dig'o ruke od potrage. Za 5 500 ne moze da se nadje ono sto me zanima tako da mi je sad svejedno. Ako naleti neki dobar Audi 80 "jaje" za ~3 000, mozda to, jer mi se taj auto prilicno svidja.Za rodjake sam se, naravno, zezao - nije kokain nego grejanje i gas, samo sto su imali muda i otvorilo im se kad je trebalo i tako to :)

Link to comment

Zli, vidi ti Megana predhodnu verziju ili Xsaru...moze za te pare. A ovaj sa dupetom nema sanse, osim ako je stranac.Ne znam koliko prelazis, ali moze i benzinac da dodje u obzir - 1.6 su dobri motori. Pre ces da nadjes dobrog benzinca nego dizela. Izbegavaj bele, jer su kod nas to uglavnom prepravljani vanovi. Ne mora da znaci da su krs, ali uglavnom jesu.Racunaj da ces morati da dodas bar 500 evra, da uradis servise i jos neke stvari na autu, jer niko ne prodaje idealnog.Filipenko, ta suma je bas zajebana...

Link to comment
Dajte neki predlog do 3000...Neki Punto, Bravo, možda? Otvoren za sve marke.
ispod 3000 samo zastava ;) šalim se, dodaj još 500-600 i eto ti brava/bravo lepi ko okoi šta će ti taj ružni žabac!?
Link to comment

Nije to bilo kakav žabac, već Gamabunta, frog boss angry.gifElem, znači Bravo? Nekako sam skeptičan u smislu šta mi to Bravo nudi što Punto ne nudi, a i jeftiniji je? Doduše, ako ima više mesta unutra, ne bi mi škodilo kao zadriglom strvinjaru...

Link to comment
šta mi to Bravo nudi što Punto ne nudi, a i jeftiniji je
"Скупљи сервис, већу потрошњу, али зато истоветну количину кварова по јединици времена." - из уста познаника који држи продајни салон "Фиата" и који ми у пријатељском разговору рече да је много паметније купити "Фабију" или "Фиесту".
Link to comment

Razlika između Fabie i Punta je dramatična, samo je problem u onom ograničenju od 3.000 evara.Punto je kanta Filipe, i to prilično malih dimenzija, obzirom na tvoje proprcije. Probaj naći štogod drugo, mada suma koju si naveo ne obećava da ćeš u tome i uspeti.

Link to comment
"Скупљи сервис, већу потрошњу, али зато истоветну количину кварова по јединици времена." - из уста познаника који држи продајни салон "Фиата" и који ми у пријатељском разговору рече да је много паметније купити "Фабију" или "Фиесту".
dodao je i 'nema to dok svaboooo ne napravi', a potom seo u svoj verni golf 2 dizel i odjezdio na njivu.:bee:
Link to comment
Nije to bilo kakav žabac, već Gamabunta, frog boss angry.gifElem, znači Bravo? Nekako sam skeptičan u smislu šta mi to Bravo nudi što Punto ne nudi, a i jeftiniji je? Doduše, ako ima više mesta unutra, ne bi mi škodilo kao zadriglom strvinjaru...
možda pre BravA (5v). ima više mesta, a plus imam neko subjektivno mišljenje da je veći auto udobniji :) mada, loša strana priče je što sam recimo, pre neki dan na slaviji u bezazlenoj situaciji čuknuo plavušinu bravu (5v) i što golfu IV nije bilo puno štete, a meni se čak deo karoserije pokrivio tako da je oštećeno bilo i drugo krilo koje nije bilo ni taknuto u čukanju - krš karoserija.ali opet - za te pare ja svakako mislim da je najbolja kupovina - za 3500€ dobiješ i solidnog benzinca (u mom slučaju 98, 1.6. 16v 100ks koji se NE KVARI već 30.000km iliti 2 god), sa podizačima, el. bravom, el. retorvizorima, klimom i servom. za te pare, u ovoj zemlji, ihaaaaELEM, ako si voljan sa mnom do švabije, za 2000€ možeš uzeti i hyundai accent 1.3i 2002 (!!!), klima, neudaran, sa vrlo malim oštećenjima za 1800€ + dažbine i dovoženje, grubo na BG 3400€ (od NG, kad carina bude 10%)http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1edit: ženi frka za auto, smanjila cenu za 100€ u zadnjih 5 dana, privatan vlasnik, znači prava kupovina :) Edited by twisted
Link to comment

Hvala svima na odgovorima! Twisted, hvala na primamljivoj ponudi, ali otadžbina me zakovala trenutno civilno-armijskim obavezama i nema leba da se izvučem, em u ovom trenutku nemam dovoljno love. Za 3500+ bih se verovatno već odavno zadovoljio nekom kupovinom sa ovdašnjeg tržišta koja bi mi radila posao.Kada je Brava u pitanju, mene brine zadnja strana. Deluje mi vrlo nepregledno i problematično, a to bi se posebno manifestovalo sa neiskusnim vozačem poput mene prilikom parkiranja :(Jbg, odgovor deluje prosto - auto nije za mene :D Makar dok se ne skupi više keša...

Link to comment
Hvala svima na odgovorima! Twisted, hvala na primamljivoj ponudi, ali otadžbina me zakovala trenutno civilno-armijskim obavezama i nema leba da se izvučem, em u ovom trenutku nemam dovoljno love. Za 3500+ bih se verovatno već odavno zadovoljio nekom kupovinom sa ovdašnjeg tržišta koja bi mi radila posao.Kada je Brava u pitanju, mene brine zadnja strana. Deluje mi vrlo nepregledno i problematično, a to bi se posebno manifestovalo sa neiskusnim vozačem poput mene prilikom parkiranja :(Jbg, odgovor deluje prosto - auto nije za mene :D Makar dok se ne skupi više keša...
fakat je nepregledna, kao i stilo, kao i punto... a retrovizori... ovolicni! ja ne znam šta su ti ljudi razmišljali! nemoj da kupuješ sa našeg tržišta. ne kupuj ništa što je "jezdilo"našim superiornim drumovima i bilo pod srpskim opankom... čak i da platiš dovoženje 400-500? opet ti se isplati ako ništa drugo, makar voziš auto u 2 puta boljem stanju nego onaj pod srpskim opankom...itede itede, da se ne raspline ova priča @ghostmogu da argumentevano opovrgnem tvoje tvrdnje na konkretnim automobilima. jedino ako za 3500? ti smtraš aute koji će se prodati <3500?, dok ja podrazumevam aute koji će se prodati za 3500+-100?. prodati ne znači i oglasiti za 3500?
Link to comment

Covek je konkretno mislio na Bravo za 3.000. Mislio sam na tu cifru, ali si me malo zbunio. Posto sam u Fiat klubu Srbije, znam dosta njih koji su se bas namucili da nadju dobar primerak, ali, uostalom, tesko je u Srbiji doci do dobrog polovnjaka, bez obzira na marku. Cinjenica je da sada prodaja ide veoma tesko i da su cene pale i sada nije los tajming za kupovinu. Mozda nesto moze da se ubode za 3.500, ali skloniji sam misljenju da mu treba bar 4.000, a da ne bude 10-12 godina star.Sto se tice stanja nasih automobila, sve zavisi od licnosti. Fakat je da se uvoze uglavnom najjeftinija euro 3 vozila, dakle manje-vise krsevi, kojima se onda skida kilometraza, idu na dubinsko pranje, farbanje i onda se prodaju tako nalickani. Ne kazem da na placu ne moze a se kupi solidan auto, ali to je retkost. Nekada je bolje kupiti od nekog ko ga je posteno odrzavao godinu-dve, kao sto sam ja uradio. Ali, treba imati srece...ili nekog ortaka koji uvozi.

Edited by The Ghost
Link to comment

fascinantne su te cene na domacim placevima. ja sam svojevremeno kada sam kupovao kola (2003.) odbio da to radim ovde i tek sam iz treceg puta u nemackoj uspeo da nadjem nesto. trazio sam nemacki turbo dizel novije generacije, opel, golf, sa uzgrednim opcijama tipa korola, honda, subaru. tada je gotovo bilo nemoguce naci u nemackoj auto u dobrom stanju koji kosta onoliko koliko kosta ovde sa svim dazbinama, ili je razlika bila tako mala da u nju nije bilo moguce uglaviti carinu i pdv. na kraju su mi otvorili oci prijatelji sa informacijom da dileri kupuju kola na veliko na placevima, u raznoraznim stanjima, udarana, sa dzinovskim kilometrazama, i sa raznoraznim poreklima, rentakar, lizinzi, kompanijska kola itd. posle svega mi je bilo lakse da se napregnem, skupim pare i kupim ono sto sam kupio - golf 4 karavan koji je 2003. sa 115k km i 2 godine i 9 meseci starosti u nemackoj kostao 7500E u eksportu. sada, 5 godina kasnije, pripremam se za isto to na prolece u nadi da ce cene jos malo pasti. uzimam uz malo srece isto to samo bolje - golf plus sa 1.9 ili 2.0 tdi motorom, pikiram slicnu cenu (ima ih i nizih za company cars u eksportu ali treba biti brz, svi dileri istocne evrope krstare po mobile.de). ukoliko ne budem imao srece, uzimam ponovo 1.9 tdi golf 4 karavan poslednju godinu kada je pravljen (2005.) sa poboljsanim tdi motorom od 74kw, perfektni komadi se daju naci za 6000-6500 E eksport.znam da se na ova kola gleda sa prezirom sto sam i sam dugo cinio ali posle posedovanja istog sa kojim sa dosao do 250.000km u najgorim mogucim uslovima za eksploataciju (beogradske guzve plus balkanske dzade), u poredjenju sa stanjima raznih renoa, pezoa, fijata, pa i tojoti nakon slicne istorije koriscenja, na veliku zalost moram da kazem da ko god planira da svoj auto zaista rabi do daske, ovo prezreno vozilo prestavlja ubedljivo najpametniju kupovinu, kome nije blam da sedne u njega a meni je to posle svega najmanje bitna stvar. vise bi me bila sramota da vozim terensko vozilo u gradu, makar se zvalo i forester.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...