Jump to content
IGNORED

Linux


I*m with the pilots

Recommended Posts

Da ne tragam bespucem internet zbilje - ima li kakvih preporuka za:

  • Media Player (idealno da lici na MediaMonkey)
  • Movie Player (idealno da lici na GOM)

za pod Linux (rpm package, da radi u SuSE). Ovo sto sam dosad video me nije odusevilo (Helix Banshee i Kaffeine/Xine).

Link to comment
Da ne tragam bespucem internet zbilje - ima li kakvih preporuka za:
  • Media Player (idealno da lici na MediaMonkey)
  • Movie Player (idealno da lici na GOM)

za pod Linux (rpm package, da radi u SuSE). Ovo sto sam dosad video me nije odusevilo (Helix Banshee i Kaffeine/Xine).

brate ja koristim SUSE 11.1 po kucama i nema sta ne radi na Kaffeinu, jebe keve u letu
Link to comment
Da ne tragam bespucem internet zbilje - ima li kakvih preporuka za:
  • Media Player (idealno da lici na MediaMonkey)
  • Movie Player (idealno da lici na GOM)

za pod Linux (rpm package, da radi u SuSE). Ovo sto sam dosad video me nije odusevilo (Helix Banshee i Kaffeine/Xine).

presao na linux? cestitam !
Link to comment
Nisam presao, zasad je samo u Virtuelnoj Masini. :) Sledeci stupanj je dual-boot, a ako i to prodje uspesno, onda cistim Njindonjse.
šta će ti dual boot ako već čistiš Windows? :huh:
Link to comment

Uklanjanje Windows-a sledi samo ako budem ustanovio da mi nicemu vise ne sluze (a to cu znati posle par meseci sa dual-boot-om; VM ipak nije isto, pod Virtual Box-om sve besprekorno radi, ali to nije "pravi" hardware).

Link to comment
  • 2 weeks later...
Uklanjanje Windows-a sledi samo ako budem ustanovio da mi nicemu vise ne sluze (a to cu znati posle par meseci sa dual-boot-om; VM ipak nije isto, pod Virtual Box-om sve besprekorno radi, ali to nije "pravi" hardware).
Pre nego ustvrdis da je Windows nepotreban, izvrsi poredjenje kvaliteta reprodukcije zvuka.Amarok, xmms ni bilo koji drugi plejer nisu u stanju ni izbliza pruziti kvalitet kao sto to rade foobar ili windows media player.Drugo, obrati paznju na rendering i kerning fontova, jednostavno su ogavni Tacnije ako mislis da ga koristis kao kucnu masinu, neces se ni nagledati, ni naslusati a bogami ni naigrati :)
Link to comment

Trenutno koristim openSUSE 11.1 na kucnoj masini i sve sto mi je potrebno, ukljucujuci slusanje muzike i gledanje filmova (s TV-out opcijom) radi na zadovoljavajucem nivou...Low-Life, probaj SMPlayer umesto MPlayera...

Link to comment
Pre nego ustvrdis da je Windows nepotreban, izvrsi poredjenje kvaliteta reprodukcije zvuka.Amarok, xmms ni bilo koji drugi plejer nisu u stanju ni izbliza pruziti kvalitet kao sto to rade foobar ili windows media player.Drugo, obrati paznju na rendering i kerning fontova, jednostavno su ogavni Tacnije ako mislis da ga koristis kao kucnu masinu, neces se ni nagledati, ni naslusati a bogami ni naigrati :)
Thanks, ne igram. :D Ali, gledam & (posebno) slusam.Linux mi je za posao (nadam se) buduci. Sasvim sam zadovoljan sa istim u Virtual Box-u (na Vista laptopu sa 4GB RAM-a dao sam mu dovoljno prostora da se sasvim lepo oseca). Virtual Box je inace jedno predivno parce free softvera, posebno ko voli da se igra sa raznim serverima, virtuelnim mrezama, itd.e16qzq.jpg
Link to comment

Za opensuse nije loše da dodaš packmanov repository u yast i instaliraš MPlayer i njegov prateći plugin za FireFox (a skineš te xine i ostale trice & kutchine). U listi ima i w32codec-all paket (vrlo verovatno postoji vec dependancy, tj. da instalacija MPlayera sa packmana automatski povuče i w32codec-all paket, ali nisam 100% siguran) koji sadrži binarne kodeke sa windowsa, tako da si siguran da će puštati baš sve, uključujući i quicktime trejlere u browseru. Sam MPlayer je plejer bez frontenda uz koji dolazi jedan gui koji se da videti na jednom od prethodnih screenshotova. A ako ti on ne odgovara, postoji gomila frontendova za MPlayer tipa SMPlayer, KMPlayer itd. (sve takođe dostupno u susetovim rpm paketima). Ima nekih sitnica u kojima se razlikuju, tipa, da li ti daje kontrolu da po želji nameštaš boju ili veličinu titla ili da on automatski rasteže titl u zavisnosti od veličine dijagonale, tj. rezolucije itd. Sam mplayer može u setupu da kontroliše i menja koje drajvere odnosno sw uređaje koristi za output, kako videa (xv, gl2, SDL...), tako i audia. Tako da je moguće da neki od drajvera seckaju sa tvojim hardverom kad puštaju h264 720p video, ali možeš da probaš drugi i da sa njim ne secka. Isto je kod kvaliteta audia - svašta je moguće, od toga da je po defaultu podešen neki generički drajver koji tvojoj integruši na laptopu ne odgovara najbolje (tipa, sa artsom ne radi ok, ali alsa radi kako treba). Nekada je ljudima na lapu u mixeru mikrofon ili line in pojačan do maximuma i to stvara noise. Uglavnom, ako i ima problema, može uglavnom sve da se namesti i isčačka uz malo volje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...