Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

:lol:ma da, i ja sam t nekada gledao, ali jebga ja svoj musical fidelity koji je valjda 2 x 25w (ili 40, ni ne znam) u zivotu nisam odvrnuo preko pola.nego dakem monitor audio... ne zna niko nista?sad mi ovaj iz radnje preporucuje i neke spendor zvucnike (nikad cuo za), posto sma mu rekoa da sma voleo svoje stare heybrook hb1.
Imas MF A1?Koliki ti je budzet za zvucnike i kolika ti je soba, sta hoces floorstander ili standmount?
Link to comment

ne.... imam mf e10, to je bila neka kao hibridna budzetna a/b serija (ne mozes na njemu da isprzis jaja), al bas ga volim, ne bih za sada menjao.soba je... sta znam... recimo 20-25 kvadrata.imam neke prakticne preference za bookshelf/standmount (skoro izvesnih par selidbi, nepristupacnost stepenica i slicno).budzet... pa recimo da bi 800 funti trebalo da bude bas, bas maximum.a pri cemu bi vec 300 funti zapravo trebalo da bude unapredjenje u odnosu na moje male mordaunt-short....ali jebiga izgleda da su se stvari promenile u poslednjih deset godina...ovaj monitor audio gs10 sam danas slusao i meni je to nevidjeno sranje, osim ko se lozi na muziku za cimbalo i serpu.... metal, metal, samo metal... pazi ok je za solo klavir ili violinu recimo, ali to je toliko klinicki, samo sto ne pravi pauzu izmedju akorda da jebiga malo razmislis sta je bilo... pa kad neko recimo voli da slusa guided by voices ili sebadoh, to postane bas onako embarrassing.jako, jako daleko od nekog toplog analognog zvuka.onda sam promenio zvucnike na spendor (isto 800 funti) i to je mnogo bolje... ali opet bre male kutijicie i cujes odakle dolazi muzika....(zapravo sam primarno slusao cd player, koji jos jebote nisam kupio, sad sam doneo roksan kandy mk3 kuci da slusam).zvucnici koji su meni bili supr pre 10 godina su bili heybrook hb1 (mozda 300 funti), koje sam nazalost otudjio u selidbii posle nisma mogao da ih nadjem... ali recimo i tadasnji mordaunt-short i20 su bili donekle slicni.medjutim sada mi nije jasno sta bi bilo to sto zvuci nekako opustenije, i da ima veliki zvuk al da nije klinicki, vise uzbudjenje nego preciznost.nekako meni sva ta mala cuda, i za 800 funti, zapravo zvuce losije od tih starih heybrroka u vecim kutijama za 300 funti.

Link to comment

eh, dobro dosao u svet modernog consumer's audija koji je totalno sranje jer se sve pravi da izgleda "lepo" i nenametljivo u aktuelnim lifestyle kucama. odatle svi zvucnici postadose tanki i visoki, pa nije ni cudo da je zvuk katastrofa.a jel imas neki zivotni problem da kupujes secondhand? kupis neke super ocuvane zvucnike od pre 5-10 godina za 200-300 funti i cao, svira bolje nego danasnji od x3-4.ako nemas, mogu da vidim sta ima u ponudi na ovim boljim UK sajtovima.

Edited by gazza1
Link to comment

Ako ti smeta "volumen" zvuka, to to je boljka vecine malih zvucnika i moras da ides na podnostojece, da bi dobio vise basa i vecu masivnost zvuka.Letimican pogled na Ebay:http://cgi.ebay.co.uk/RUARK-PALADIN-SPEAKE...1QQcmdZViewItem (ovi su malo matori, ali opasan zvucnik bio)http://cgi.ebay.co.uk/Ruark-Talisman-II-Fl...1QQcmdZViewItem (ovaj je super i nece izaci skuplje od 150 funti)http://cgi.ebay.co.uk/Royd-Loudspeakers_W0...1QQcmdZViewItemhttp://cgi.ebay.co.uk/rega-jura-speakers_W...1QQcmdZViewItem (ovaj je prakticno nekoriscen ali ga nisam slusao, trebalo bi da zvuci dosta prirodno i "analogno")http://cgi.ebay.co.uk/quad-11L-standmount-...1QQcmdZViewItemovaj quad je vrlo pristojan standmount koji mnogo bolje svira od toga koliko kosta.i na kraju slag na tortu:http://cgi.ebay.co.uk/Neat-Motive-3-Stand-...1QQcmdZViewItemovo ti savetujem da potrazis da negde cujes, a ovaj prodaje nove za upola cene.

Link to comment

Iskreno... muka mi je WHF. Ne postoji taj Arcam koji nije dobio maksimalni skor. Meni se njihov zvuk apsolutno ne dopada. Nema rezoluciju, cesto je tup i 'pretopao'.Inace, ovo se ovde slusha (i gleda): primare-high-end.jpg:)

Link to comment
ovo je super mekano i prefinjeno, mada realno nije top klasa. audio note - cena je super:http://www.hifiwigwam.com/forum5/21712.html
Cini mi se da je i americki Snell radio istu ovu seriju. Cak u vecim modelima cena je bila primamljivija. Doduse Audio Note je radio one Pb verzije koje jesu superiornije. U svakom slucaju meni se taj Snell mnogo dopao. Cak i vise nego Audio Note. Ako ste u mogucnosti da dodjete do nekih polovnjaka, svakako vredi poslusati.
Link to comment
Cini mi se da je i americki Snell radio istu ovu seriju. Cak u vecim modelima cena je bila primamljivija. Doduse Audio Note je radio one Pb verzije koje jesu superiornije. U svakom slucaju meni se taj Snell mnogo dopao. Cak i vise nego Audio Note. Ako ste u mogucnosti da dodjete do nekih polovnjaka, svakako vredi poslusati.
Audio Note zvucnici i nisu nista drugo nego preuzete Snell serije E, K itd, nakon smrti Petera Snella.Koje zvucnike koristis uz taj Primare?
Link to comment

uh... to je malo shareno:704.jpgnazad imam stare 603, centralni i sub su takodje iz iste serije.inace, flertujem sa:small.jpgal' me zmija iz dzepa vreba.Vrlo je tesko naci surr kombinaciju koja je makar zadovoljavajuca u stereu. Ovo je nekako OK. Nikada nisam bio preteran ljubitelj b&w-a medjutim dosao sam do kombinacije po dobrim uslovima. Kada sam je prvi put slusa jako mi se dopala.Inace ranije sam imao nekoliko lepih stereo kombinacija:CD: Marantz 63se - Amp: Rotel 935 - Dali 104 - prava studentska kombinacija.CD: Marantz 67se KI - Rotel 970 pre-power combo - Dali 470 - malkice momackija kombinacija.

Link to comment
eh, dobro dosao u svet modernog consumer's audija koji je totalno sranje jer se sve pravi da izgleda "lepo" i nenametljivo u aktuelnim lifestyle kucama. odatle svi zvucnici postadose tanki i visoki, pa nije ni cudo da je zvuk katastrofa.a jel imas neki zivotni problem da kupujes secondhand? kupis neke super ocuvane zvucnike od pre 5-10 godina za 200-300 funti i cao, svira bolje nego danasnji od x3-4.ako nemas, mogu da vidim sta ima u ponudi na ovim boljim UK sajtovima.
hvala puno, pregledacu. i ako mi odu sada ovi dok sam u guzvi, imam u vidu modele.ja licno nemam problem (eticki, finansijski, religijski ili politicki) sa 2nd hand opremom, i vec sam gledao ali imam sa mnogim englezima prakticni problem isporuke... dosta ih je u fazonu dodji kod mene u selo pa pokupi.
Link to comment
Iskreno... muka mi je WHF. Ne postoji taj Arcam koji nije dobio maksimalni skor. Meni se njihov zvuk apsolutno ne dopada. Nema rezoluciju, cesto je tup i 'pretopao'.Inace, ovo se ovde slusha (i gleda):
primare stvarno ima dobre sise, ali je za moj ukus mozda ipak malo prepametna, ja volim dobrocudnu toplinu.(juce sam bas slusao sve ono sto pisah na primare pojacalu, hteo da cujem i cd21 al nisu imali trenutno. primare su mi preporucili kao najblize sto imaju MF, ali ipak je mislim malo svet;lije, doduse i ti zvucnici su dosta uticali)
Link to comment
monitor audio zvucnici - ima li nekih iskustava, komentara... ?interesuju me pre svega bookshelves (i anticipiram moralno finansijski problem u velikoj rupi u ponudi izmedju silver series rs1 od 350 funti i gold signature series gs10 od 800 funti <_<)
imam ja monitor audio, te jeftinije, ali gazza mi rekao da su bezveze pa ne smem da se hvalim.
Link to comment

imam audio receiver sony strde135. uzeo sam ga polovnog i nisam sasvim siguran koja mu je snaga. nije mi to posebno bitno kao sama cifra, nego bih sad kupio zvucnike a ne znam sta da trazim. trenutno koristim neke kit zvucnike od oko 40W (8 oma) ali su preslabi, vrlo obazrivo odvrcem potenciometar. na internetu sam nasao razne cifre, na jednom mestu pise 2x100W, na drugom 2x60W, na cetvrtom 110, na petom 220, sestom 120. koliko sam shvatio, zvucnici bi trebalo da budu nesto jaci od pojacala, ali ne znam koliko? takodje, pojacalo ima dupli izlaz, za dva para zvucnika. kako bi se ponasalo sa zvucnicima razlicite snage? da li na jednu granu mogu da stavim nove a na drugu ove koje sada imam? da li vezivanje cetiri zvucnika utice na izlaznu snagu? itd...u manualu u specifikacijama pise:power output and total harmonic distortionwith 8-ohm load, both channels driven, from 20-20000Hz, rated 100watts per channel minimum RMS power, with no more than 0.09% total harmonic distortion from 250 milliwatts to rated outputblage veze nemam kolika mu je onda snaga. 100W po kanalu?41ZAZKB0C6L._AA240_.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...