Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

Pa vrv na to, plus diple/frule i neki bubnjevi, eventualno leut od Grka ili tako neka preteča gitare. Imaju Makedonci tako neke etnobendove koji sviraju baš tako neku varijantu zurla/tapan koja bi valjda najviše trebalo da podseća na te neke srednjovekovne načine muziciranja.

Nego, nije meni to, meni su ritmovi kao i aranžman karakteristika podneblja. Ono, neki pečat™ autentičnosti.

Link to comment
  • 1 month later...
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

 

 

Amiru volim kao izvodjaca, ali svaki fusion ili jazz momenat u sevdahu mene odvlaci na drugu stranu. Kad bude jaro jaru cakijom ubo dok pjeva Amira, priznacu nasred sela...

Sta cu, konzervativac sam i tradicionalista.

 
Podsjetimo se riječi najvećeg forumskog poznavaoca dobre muzike i jednog od najbitnijih postova  :thumbup:  :ziga:
Link to comment

ja ne vidim problem u modernim interpretacijama biće da ste vas dvojica suviše navikli na neke druge stvari

na primer klavir u grana od bora pravi remek delo od "obične" sevdalinke

eleno kerko! uhhhh

potpuno podržavam klasične jazz i blues interpretacije jer tada govore jezikom koji razume daleko više ljudi širom planete

Link to comment

Ma dobra je Amira, puštao sam je u svojim emisijama kao predstavnika novog talasa, inače mnogo fina žena, ali u kafani nas rade drugačije stvari, što takođe nije ništa strašno :D

Link to comment

e pa znaš u čemu je problem?

ne idem u kafanu i ne okusam alkohola već godinu dana :D

 

 

već duvam jer me samo trava sada udara na emocije a na travi može i beskonačno sofisticirani muzički amalgam da se sluša

Edited by Gospodin Slucaj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...