Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

Ja sam slusao Salijevice na uvce - to je prava umetnost.Ali mene je sinoc oborilo bas to samopouzdanje Markovica, sto im se apsolutno vise jebe za umetnos'. Oni su usli u novu dimenziju, stvorili su novu kategoriju pop muzike, posrali Bregovica i world music i tako nabrijani da su spremni i za Wembley i za Ibarsku magistralu. S kim god da nastupe, ukrasce mu show. Ne daj Boze da ih preuzme neki globalni organizator koncerata, za godinu dana cemo u trac rubrikama citati kako Boban jebe Madonu.
salijevici su sjajni, kao da su izasli iz nekog crtanog filma. :D slusao sam ih prakticno na svakom veselju na kome sam isao posto su svirali ili oni ili boban markovic. boban mi je komsija dok salijevici stanuju u drugom kraju grada. ovo sto sada boban svira je ono sto mu govore da bi trebao da svira da bi mogao da proda siroj publici. glupost po mom misljenju, ali covek svake godine ima svetsku turneju i jedan je od nasih najpoznatijih muzicara. nema dileme da je on najbolji trubac ali ako sada hoces da cujes ono sto on svira, a ne njegov proizvod, moras da dodjes do hana kad svira na svadbi nekog njegovog prijatelja. orkestar bojana ristica je veoma dobar. to su uglavnom moji skolski drugari. bas sam skoro pricao sa njima. zale se da su politicari preuzeli festival u guci i da je izbor za najblju trubu i najbolji orkestar namesten. zanimljivo je da veoma cesto idu u hrvatsku da sviraju todoricevom sinu. kazu da se hrvatski marko miskovic otvara veoma dobro.
Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

ma qrac, to je sve apokalipsa u muzici. a i ti ces da goris u paklu sto si pomenuo felu.
Apokalipsa - pravi termin za tu novu kategoriju. Dakle, trenutak kad stvarno dobrim muzicarima popuste sve kocnice.p.s. Dan kasnije uhvatio i Bregovicev koncert. Kao da sam posle finala svetskog prvenstva gledao ligu veterana. On je jednostavno dosadan. U tome je valjda i razlika, kad posle apokalipse Markovica iz Hana slusas upicanjeni brass band sa Dedinja.
Link to comment
  • 1 month later...
bregovic od anadolijskog tradicionala napravio djurdjevdan
kod ovakvih jednostavnih muzičkih formi teško je izmisliti bilo šta novo u melodijskom smislu i logično je da se određeni obrasci ponavljaju. ako se ovde implicira da je brega "ukrao" pesmu, čak i da se složimo ne vidim na koje način to degradira njegovu verziju. "ukradena" ili s kupljenim autorskim pravima, to je jedna te ista pesma. ne sviđa mi se ni original ni bregin đurđevdan, nego malo razglabam na temu.
Link to comment

ako sam ja dobro razumeo ti mislis da je Brega od ove pesme na jutjubu(koja je odlicna usput) napravio Djurdjevdanprvo mislim da Bregovic nije napravio djurdjevdan, nego maknuo neki cigansku pesmu i araznirao jemozda i nije takoali ne vidim kakve veze i harmonijski i melodijski, ova gore pesma ima sa djurdjevdanomverovatno su obe u istoj skali(neki ganski mol) i obe peva slican zenski glastu prestaju uglavnom sve slicnosti djurdjevdana i ove pesmei stoji ovo sto johnioza kaze da u ovom zanru(a i mnogim drugim) tesko smisliti nesto potpuno melodijski novoako te nisam dobro razumeo, onda nista

Link to comment
  • 1 month later...
prvi put cujem za ovog pevaca ali pesma je sjajna:http://www.youtube.com/watch?v=wjYf64EZ7BAbtw. podseca me pomalo na detinjstvo i dane provedene kod babe i dede i njihov radio sa koga je mogla da se cuje uglavnom izvorna i starogradska muzika...
taj rad. ponekad "Karavan", emisija "Od doručka do ručka", kombinovani radio prenosi SFRJ prve lige. Kantrida, Gradski Park, Pod Goricom, Maksimir, Tušanj, Po Bijelim Bregom...pesma odiše vinjakom.eh uspomene... :(
Link to comment
prvi put cujem za ovog pevaca ali pesma je sjajna:btw. podseca me pomalo na detinjstvo i dane provedene kod babe i dede i njihov radio sa koga je mogla da se cuje uglavnom izvorna i starogradska muzika...
+1ovo je takav old school. podseca na rinflajs iz supe, "evo idu, evo idu, na stolu hladan gulas od juce"...covece ovaj je ziv.ako neko zna u kojoj kafani peva...molim da kaze.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...