Jump to content
IGNORED

Istorijski kviz


casperbgd

Recommended Posts

Ja znam samo za iskrcavanje nemačke podmornice krajem novembra 44, ali radi obaveštajnih podataka o pravljenju bombe - što je i učinjeno, ne znam ni za kakav napad

Link to comment

Hamlet je bio najbliži. U drugoj polovini 1944 japanci su puštali na hiljade balona od kojih je svaki nosio po jednu bombu. Oko 10% je uspelo da stigne do USA i tamo pričinilo manju štetu (uglavnom šumski požari) iako su ih nalazili u 17 američkih država. Lucky shot je bio kada je bomba pala na dalekovod koji je strujom snabdevao pumpe za hlađenje reaktora. Naravno da su odmah uključili rezervne tako da nije bilo većih teškoća. Japanci su početkom 1945 prestali sa tom praksom jer su verovali da takva taktika nema efekta a i zbog toga što su im bombardovali postrojenja za izradu i punjenje balona.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Posto Hamlet Strasni, potomak Hogara Strasnog i Helgice mu (moj najomiljeniji lik, posle Snupija) ne trza evo opet ja sa jednim laHkim pitanjem.Koja zemlja je vodila dva rata ne bi li svojim firmama omogucila dilovanje drogom?

Link to comment

Tacno. Posto je opijum zabranjen u UK Istocnoindijska kompanija je potrazila trziste u Kini. Kineska drzava je bila protiv toga, ali kako je kraljica Viktorija bila akconar kompanije poslala je vojsku ne bi li ubedila Kineze da kupuju opijum. Morala je to jos jednom da uradi jer su se Kinezi jos jednom pobunili. Posle toga nije vise morala jer ih je konacno ubedila.Dyonisos izvoli.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...