Jump to content
IGNORED

Problem sa klimom


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Moram to sutra da vidim, oni su na toj adresi bar 10 godina ako ne i vise. Da su se odselili valjda bi stavili nove podatke. Svasta.
Nista juricu nekog iz tog kraja da vidi sta se desava.

Link to comment

Verujem da su živi i zdravi samo da od posla ne znaju gde udaraju... Majstora za klime je ovih dana stvarno nemoguće dobiti, otprilike isto kao i zakazati preko eUprave termin u BG za zamenu lične karte ili pasoša... 

Link to comment

Samo da se zapljunem, crkla klima prosle nedelje, pakleno vruce, znojim se u kuci bukvalno. Dosao majstor, zamenio kondenzator, uzo mi novce i sve gotovo za deset minuta...ali, dok sam do njega dosao, lebe mekani, jedno 10-15 brojeva sam okrenuo, ukljucujuci i neke preko poznanstva/preporuke i sve sa Gugla (i one sa 2/5 zvezdica), ili mi se majstori nisu javljali, ili su bili u fazonu najraznije za 4-5 dana. Imao sam na kraju puno srece jer je ovaj jedan bio u kraju, a i to sto mi klima stoji na prozoru, a ne spolja, posto nije imao opremu za visenje.

 

Jbno je mnogo, srecno ljudi.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Verujem.da.su glupa pitanja za vas al moram

 

1. Postoje li mini klime a ne ove dugacke od metar? Htela bih da stavim u svaku spavacu (4)

 

2.da li klima bez creva gde ide kondezacija? 

Link to comment

1. Prozorska ti je manja.

    Split sistem od 9 btu-a je manji od metra a ako nađeš eventualno od 7,5 btu-a još neki cm je manja ali msm da ti se ne isplati finansijski, male su to razlike u veličini za skoro iste novce.

2. Ima lodnu/rezervoar koji moraš redovno prazniti.

Link to comment
On 29.6.2021. at 17:07, JakeBlues said:

Verujem da su živi i zdravi samo da od posla ne znaju gde udaraju... Majstora za klime je ovih dana stvarno nemoguće dobiti, otprilike isto kao i zakazati preko eUprave termin u BG za zamenu lične karte ili pasoša... 

 

uzeo sam na kraju tu Hisense 18000 btu, inverter, wi fi, suženje i vllaženje vazduha i šta ja znam. meni rekli da je to značajno bolje od tesli i slično. stvarno garancija 7 godina na kompresor.

 

to je sve manje bitno.

 

majstori koje smo jedva ujurili,  dve nedelje se natežem s njima, danas konačno došli da monitraju. teški šloseri i priučeni divljaci. hilti i čekić, pa udri. I naravno - kako drugačije kod mene - sat pošto su otišli klima curi unutra, pošto očigledno nisu napravili dobar pad za odvod.

sutra će kao da dođu da popravljaju.

 

a mi ćemo da propištimo bez klime na ovoj vrućini, tako da je sad je ne gasim, stavio sam krpu na pod. zid ću da okrečim, a one nek crkne ako treba, sam ću da je polupam.

Link to comment

Prve serije Tesla klime su unutra bile Chigo, pa posle toga su ih narucivali od  Gree. Sada je to unutra Midea, kao na primer i Vivax klime. :)

Hisense je sasvim OK i kupio si dobru klimu tu budi bez brige.

A sto "majstora" tice... uf... ko se danas sve ne zove majstorom... a nije dostojan ni izvodjac radova da bude a kamoli majstor. 

Drugar pre neki dan ugradio Mitsubishi 18-icu... ajde sto je majstora cekao 10tak dana, ajde sto je platio 15.500 din fixno plus 2300 din po svakom metru instalacije ("poskupeo bakar, sta da se radi..." - take it or leave it), nego i njemu isto prokapalo iz unutrasnje jedinice par sati nakon sto su majsor i pomocnik popili kafu i sok i otisli...

P.S. ne znam koliko ti je to dostupno, i gde je ti montirana spoljna jedinica, ali pogledaj crevo za kondenz da se nije samo od sebe savilo negde i napravilo "sifon" ... U svakom slucaju je propust majstora da to tako ostave, ali mozda mozes sam da popravis stvar.

 

Edited by JakeBlues
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, banatjanin said:

 

 

 

majstori koje smo jedva ujurili,  dve nedelje se natežem s njima, danas konačno došli da monitraju. teški šloseri i priučeni divljaci. hilti i čekić, pa udri. I naravno - kako drugačije kod mene - sat pošto su otišli klima curi unutra, pošto očigledno nisu napravili dobar pad za odvod.

sutra će kao da dođu da popravljaju.

 

 

to je tuzno... kada su mi pre 1/4 veka namestali prvu samsung klimu to su bili majstori koje si mogao da posaljes u bakingemsku palatu da odrade posao i da se ne obrukas.

ovo danas sto namesta klime od znanja ima samo manjak staha od visine. nista vise nije vazno. estetika narocito.

samo velicina testisa i manjak straha od visine moze da pravi razliku.

 

majstore. mnogo ti je krivo ovo. ma nema veze. jel radi? radi? pa sta onda 'oces. javi se u decembru za estetiku.

 

dobro je dok ne pocnu da padaju kao kruske, jer to im je jedini nacin da se istakne nad kolegom. dunsteri su i jedan i drugi samo hrabrost/ludost moze da im donese neki napredak u karijeri.

  • +1 3
Link to comment

880 wvra najjeftinija dual klima. Neka fala, kupih neku vivuix za 333

 

Al odusevljena sam sam sa sgvarima koje imate. Pogoyovu sa friziderima. Nema crockpot os keramike al nema veze. 

Imate sokovnika za cedjenje citrusa vise modela nego mi po prodavnicama u americi

Link to comment

Jeste imamo "izbor"...samo što je od sve te gomile samo jedan preko 20,30W...sve ostalo kao i da nemaš cediljku...stoji u plakaru jer je nesposobna za bilo kakav rad sa iole ozbiljnijim pritiskom.

Link to comment

Treba mi 12ica, inverter.
Nameračio sam se na Hisense jer sam istripovao da je firma koja se probija (npr reklamirali se na Evropskom prvenstvu u fudbalu) i da zbog toga nude najbolji odnos cena/kvalitet.
Ono što sam video pretražujući je da nude najdužu garanciju za kompresor (čak 7 godina), gomilu nekih opcija (ne znam baš koliko bitnih) i neki filter koji ubija bakterije.
Trenutno se dvoumim između ova dva modela AST-12UW4RVED i KB35YR.
Prva ima manju potrošnju struje, nešto veći protok vazduha. Koliko vidim i wifi ready. Druga ima taj neki filter za bakterije (nisam siguran da li i prva ima) i generalno je dostupnija tj. ima je u dosta prodavnica.

Da li Hisense nešto valjaju ili sam se istripovao ovo što gore tvrdim?
Radi li taj filter za bakterije i viruse stvarno neki posao ili je to šminka?
Šta znači wifi ready? I šta wifi omogućava? Kontrolu preko telefona samo kod kuće ili može da se uključi klima telefonom i kada sam van prostorije?

Link to comment

WiFi ready znači da sama klima (firmware) podržava povezivanje na Internet, ali da joj fali WiFi adapter koji treba dokupiti posebno i instalirati u uredjaj. Obicno ti WiFi adapteri nisu skupi. 

Klima sa takvim adapterom se onda prijavljuje u "cloud" tog proizvođača, tako da ti njome možeš da upravljaš sa bilo koje tačke na planeti a gde ti je Internet dostupan.

Što se tiče tih filtera protiv virusa i bakterija, koliko su oni efikasni a i dugotrajni, to ti može odgovoriti samo neko ko ima takve klime duži vremenski period i adekvatnu laboratorijsku opremu da to testira. Generalno i bez tih naprednih filtera nebi trebalo da bude problema ako se klima redovno održava. Hisense su generalno OK klime, dobar odnos dobijenog za uložen novac. Po meni, uvek je bolje uzeti onu klimu koja je energetski efikasnija (troši manje struje) i ima veći protok vazduha, pogotovo kada se dvoumiš izmedju dva modela istog proizvođača, jer bi trebalo da su makar njegova merenja radjena na isti nacin za sve klime koje proizvodi. Ozbiljni kineski proizvodjači rade Eurovent setifikaciju, kojom potvrđuju da su karakteristike koje su oni naveli kao fabričke zaista i tačne. Al tu sada ima muljanja sa imenima modela pa tako na primer model HW-12GHB-AEM-G1 ima Eurovent, a  model HW-12GHB-AEM-G3 nema jer je za drugo tržište, a naši ga u oglasima oglašavaju kao HW-12GHB-AEM... pa ti budi pametan šta kupuješ? Pri tome, na primer HW-12GHB-AEM-G1 ima drugačiji kompresor i radi na R32 gas, a HW-12GHB-AEM-G3 radi na R410a. A spolja i jedan i drugi izgledaju indetično.

I da ne bude zabune, ne bavim se klima uređajima :)

 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...