Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

Ja sam bio na Krku 4 dana i smjesten u gradu Krku..stari dio grada je zanimljiv ali je novi prilicno ''urbanizovan'' cini mi se...do okolnih ostrva nisam stigao..inace jedan dan smo uzeli motorni camac, cini mi se 400, 500 kn da je bilo..i isli od Krka preko Punata do Baske i nazad...kao sto Rodjer rece ima odlicnih plaza koje se samo tako mogu posjetiti...Medjutim, sledeci dan smo uzeli kartu i isli malo offroad oko Krka, ako se snalazis dobro na kartama (na kojima su ucrtani lokalni putevi) mogu se naci odlicne plaze koje samo lokalci izgleda znaju, naletjeli smo na poluilegalni moto kamp..blizu krka ima skijanje na vodi, zahebancija, ako zelis da probas... :D probao sam i rakiju od smokvi...U krku ima fina, mala tvrdjava...u Punatu je bila neka festa cini mi se..ne mogu da se sjetim..sve u svemu ovako iz memorije nabacano..ima zanimljivosti ali cini mi se da je provod onaj klasicni nocni losiji dio ponude..pa ko tu ocekuje nesto ekstra razocarace se mozda malo. Mada je u Malinskoj Seve imala koncert kad smo mi dolazili..:P

Link to comment
  • 2 months later...

ima li neko preporuku za opatiju i okolinu? apartmani (idealno), hoteli, moze biti i neko manje, a simpa mesto cisto kao baza jer bi se islo kolima i zujalo se okolo, bez nekog duzeg zadrzavanja preko dana na jednom mestu. dakle, bilo kakva pomoc dobrodosla, jer ja o hrvatskom moru ic ne znam, i to shvatiti bukvalno.

Link to comment

isis, moja iskustva s opatijoms e svode na kongresni turizam sto ukljucuje hotele sa 4 i 5 zvjezdica sto vjerojatno ne trazite. ali od najopćentijih preporuka mislim da je dobro imati na umu da je opatija elitnije i skuplje misto od okoline, čak i one neposredne (ika, ičići, lovran). a to su udaljenosti koje su zanemarive...

Link to comment
  • 2 weeks later...
pag, gde, sta, zna li neko mozda? blagodarim
Bejah tamo pre pet godina, u julu mesecu. Na seminaru, tako da nisam imao priliku da u potpunosti sagledam prednosti letovanja na ovom otoku, jer nisam mogao da zaglavim celu noć u provodu.Elem, u pitanju je jedan veeeeliki kamen. Goli otok je jedinica kamenaste kakvoće otoka, a Pag mu se opasno približava.Imaš to Zrće zbog čega se uostalom i dolazi na Pag. Uvala je skroz fina, tu su klubovi Akvarijus i još neki, ne sećam im se imena. Poprilično je poznato po provodu. Nema poente tamo da ideš sa devojkom.Ja sam bio smešten u Novalji. Potpuno obično primorsko mesto, ako se uporedi sa drugim mestima na Hrvatskom primorju. Apsolutno ništa tamo nema čega bih se mogao setiti sada, nakon pet godina, a što bi predstavljalo neku osobenost. Na otoku je i kamp Straško. Ako si za kampovanje, to jeste kul rešenje. BIo sam tamo, plaža je poput svih ostalih na ostvru veoma prosečna. U okviru kampa sam pikao basket, mesec dana nakon skidanja longete sa noge, i to sa Holanđanima. Kako zamišljate da Holanđanin igra basket, e tako je bilo :D . VOdi računa da nekako moraš da stigneš do uvale Zrće. Ako se dobro sećam, u pitanju je skretanje sa glavne džade i mislim da ima 1-2 kilometra do obale. U tom delu mislim da nema kuća za rentiranje, a ako ima, onda su verovatno preskupe. Sve to znači da ćeš morati da imaš neko prevozno sredstvo, naročito ako budeš bio smešten u Novalji ili gradu Pagu.Nadam se da sam bio od pomoći. Edited by pacey defender
Link to comment

zahvaljujem na iscrpnom odgovoru, naravno da ce pomoci... razmisljam da li da idem ili ne, posto drustvo hoce tamo. ja bio u novalji na letovanju u osnovnoj skoli, ali od svega se secam samo da sam povracao u autobusu :D to sa kampom mi zvuci najbolje, ali dzabe kad imam ovde neke koji pitaju od kog materijala su carsavi na krevetima u sobama, pa ako nisu odgovarajauci, odustaju :isuse:

Link to comment

pa omisalj realno i nije najuzbudljivije mesto za odmor, ne samo zbog divnog pogleda na naftni terminal INA u koji pristaju tankeri nego i onako, previse je to urbanizovano ako se izuzme lep stari deo koji ima 200m u precniku. tako da je nemac sam sebi kriv za izbor. ali ruku na srce ima jako gotivna konoba ulikva u kojoj se za sitan novac pristojno jede - nikakva gastronomija, samo postena primorska hrana. ja idem prekosutra na krk, kratko - 4 dana. u visokoj sezoni mi je to granica ostanka na moru pre nego sto pocinjem da bivam agresivan prema deci, ceskim turistima, prodavcima kukuruza, lokalcima i manje vise svima oko mene. nosim bicikl i opremu za hajking za slucaj da postane nepodnosljivo u vecem delu dana.ovde spavam: http://authenticbaska.com/index_files/apartmanulika.htmjeste malo kicerica, ali bar se neko potrudio da mu apartman ne izgleda kao 60s retro showcase ili forma ideale sklepotina od najjeftinijeg krs namestaja. nazalost 98% smestaja u hrvatskoj je i dalje takvo.

Link to comment

Kad pomenu izgled sobe. prošle godine ja i devojka prošli hrvatsku obalu i poslednje odredište nam bila Pula. Nađemo mi tu neku sobu na bookingu i neki hotelčić sa 3 zvezdice tako da i nismo očekivali ništa posebno. Tako je i bilo, a enterijer me podsetio na rekreativne nastave s kraja osamdesetih. Tamno braon drvenarija sa crvenim plastičnim ručkama u sobama. I na sve to, u drvenariju "ugrađen" EI Niš radio verovatno s početka osamdesetih. :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...