Jump to content
IGNORED

Najbolje preporuke


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

gde mogu da nadjem Miltonov Paradise Lost da kupim u originalnom izdanju, na engleskom? Da li sam ja nesposoban ili sta vec (verovatno, jbg), ali ne mogu ni jednu knjizaru na netu da nadjem koja to ima (od nasih knjizara naravno). Koja je dobra knjizara koja to ima i imaju li sajt?Hvala! :)
To sam i ja trazio pre nekog odredjenog vremena po bgd knjizarama i nisam nigde uspeo da nadjem. English book ima zavidan asortiman u onoj IPS knjizari pri kraju Kneza, pa kad se sidje na donji nivo, ali tamo naravno nema, a trazio sam kod njih cak i na sajmu i nisam uspeo da je ugledam (mada priznajem da nisam pitao nikog od okolnih prodavaca jer su iz nekog razloga bezali od mene :unsure: )E da, trazio sam knjigu za sebe, da je posedujem :huh:
Link to comment

Hvala vam! Meni se cini da je bilo na standu englishbook-a na sajmu, ali nisam siguran. LM, videcu sa Laganuninom knjizarom ovde u Kragujvcu posto imaju Pingvinova izdanja, pa mozda mogu da narucim ili tako nesto.

Link to comment
  • 2 weeks later...

posto i dalje bojkotujem amazon, da vas upoznam sa novim najboljim drugarima.imperija uzvraca udaracbesplatno slanje u (skoro) ceo svet, u srbiju stize paketic za osam do deset dana, a posto manje narudzbine (dva stripa ili jedan cigla dzepnjak) pakuju u puckave koverte, nema nikakvog haraca. izbor vrlo ok, cene, posto nema sipinga ispadnu odlicne, isplati se. mana, nema used books.

Link to comment

ja od nekog bookdepositoryja već 100 godina kupujem knjige na amazonu. polovne. kolko dimenzija ima ovaj internet, kuku nama? :unsure:mada, ako je u pitanju isti, samo kod mene prati amazonsku politiku - da kažem da su super brzi i precizni i da su im i polovne knjige opisane kao 'acceptable' u stvari in mint condition. eto. :)

Link to comment
  • 1 month later...

Ne znam na kojoj temi da postavim pitanje, pa cu to uraditi ovde :Da odgovorni neka prebace ako misle da mu mesto nije ovde :PDa li je neko citao Papagajevu teoremu?i kakvi su utisci?interesuje me da li moze da se svidi nekome ko nema veze sa matematikom? (knjiga bi bila poklon nekome ko nema veze sa matematikom kao odgovor na knjigu koju sam dobio iz sfere interesovanja te osobe :))hvala puno

Link to comment
Da li je neko citao Papagajevu teoremu?i kakvi su utisci?interesuje me da li moze da se svidi nekome ko nema veze sa matematikom? (knjiga bi bila poklon nekome ko nema veze sa matematikom kao odgovor na knjigu koju sam dobio iz sfere interesovanja te osobe :))hvala puno
Upravo za takve osobe je i napisana. Solidna i pitka knjiga. Objašnjava ne samo ordinarne stvari iz oblasti matematike.
Link to comment
  • 3 months later...
Nagib Mahfus-Egipcanin,Nobelovac i njegovo remek delo "Kairska trilogija"Rodjen 1911 u starom gradu (Kairo) nikada nije putovao,obozavao je svoj grad,inspiraciju je trazio i samo nalazio u uskim ulicicamaKaira,cajdzinicama,knjigama. Njegova cerka je umesto njega primila Nobelovu nagradu 1988.Jedini knjizevnik iz arapskog svetakoji je dobio Nobelovu nagradu. Dugo godina se nesto merachila da ga citam,ali sam tek posle njegove smrti i pazarila knjige.Ova Kairska trilogija dojmila me se vishe i zesce od recimo "Sage o Forsajtima" ili "Budenbrokovih"Ne znam da li je prevodjen na srpski/hrvatski/bosanski.Ne znam ni koliko dobrih prevodioca za arapskiima uopste kod nas. Ja naravnio citam na nemackom i mogu reci da sam uzivala kao da sam ih citalana srpskom ili kao da sam citala neko originalno pisanije na nemackom.Abd-Al-Gawad-a ,svemocnog despota u porodici, deca i zena istovremeno i obozavaju , ali ga sei plashe.On je pun vitalnosti,volje za zivotom,predivan prijatelj, duhovit zabavljac,poznavalac umetnostii muzike, ali i veliki obozavalac i poznavalc kvaliteta atraktivnih zena.Onog momenta kada se penje uz stepenice svoje "palate" ljubazni trgovac i hedonist postajedespot koji nema milosti za zelje,strepnje,snove svoje dece (sinovi i kceri), ali ni zenu.Druga knjiga "Palata ceznje" podseca na priche iz 1001 noci, ali ipak malo modernijejer se radnja uglavnom dogadja izmedju dva svetska rata.Emina, njegova supruga,zena je kao iz nekog mita, u poznijim godinama svog zivota prvi put izlazi na ulicu.Sin kao i cerke, nesrecno se zaljubljuju, a za sve vreme ,napolju , na ulici pocinje krvavaborba za nacionalnu nezavisnost i za kraj britanskog protektorata. Porodica patrijarhaautomatski je bila i svedok, ali i zrtva te borbe.U celoj drugoj knjizi opisuje na stotine strana ljubav izmedju "patrijarhovog" sina i jedne devojcice koja je iz malo otmenije porodice.Usput i hriscanka.Ljubav se sastoji u pogledima,snovima,mashtanjima,jednoj izgovorenoj rechi kojase interpertira na hiljadu nachina.Sve u svemu ,neshto izmedju 1001 noci i Aleksandrijkog Kvarteta.Najtoplije preporucujem :wub:
Samo me je zanimalo kako se na srpskom zovu ta dela u Kairskoj trilogiji.Na engleskom prvi deo je Palace walk, drugi je Palace of Desire (Palata čežnje) a treći Sugar Street.Zanima me kako bi na srpskom to zvučalo.Hvala.
Link to comment
  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

"Peto dete" - Doris Lesing, dobitnica Nobelove nagrade za književnost 2007.godineSa primesama nadrealizma, "Peto dete" je priča o porodici sa četvoro dece koja živi običnim životom. Život im se menja iz korena kada se rađa Ben, peto dete, potpuno drugačije od ostalih.Psihološka drama, koja ima svoj nastavak" Ben u svetu" Topla preporuka za obe knjige.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...