Jump to content
IGNORED

Majstori fotografije


Mr.Smith

Recommended Posts

Ja, Indy, uopce ne razumijem ovi usporedbu s Koljom. Kolja se bavi 3D grafikom i ja nisma uspio naci fotku na sajtu koji si postao.Ne razumijem, recimo, u kojem dijelu ove fotografije ti ne vidis fotografiju?http://www.flickr.com/photos/oladios/2099628679/ (postam link jer ne kontam kako postaviti sliku, anyone?)Sto nedostaje da ovo bude fotka? Kompozicijski je odlicna, svjelo je divno, moment je odlican. Mozda ti se ne dopada obrada ali , jebiga, vrijeme ide dalje i PS je zamjenio klasicni dark room. King is dead, long live the king.

Link to comment

Ja ne mislim da je to na slici ikada kao takvo postojalo... možda se varam. Obrada mi ne smeta. EDIT (Imam utisak da su mačke na slikama digitalno "nameštane" ili pejstovane sa drugih snimaka). Verovatno da je istina da se meni rezultati ne sviđaju, više nego sredstvo. Po meni tu nedostaje suptilnosti, sve mi je to nekako previše, nekako pop... ali to je samo moj osećaj.

Edited by Indy
Link to comment
Halsman.jpg
:) Jao gde me nadje, hvala ti sto si okacio ovu fotku u pravo vreme. Imao sam u vidu ovu sliku kada sam malopre rekao nadrealna fotografija (sto se macaka tice, imam osecaj da su proklele dan kada su se rodile). Ova bi izgledala fotografija da je Dali fotograf. Ovde je rec o drami u studiju.
Link to comment
Fenomenalno! Pogledaj to svetlo/senke na prekrivacu, njena saka i senka iste... Osim majstorije svetla tu postoji i prica o macki koja je volela pozoriste.EDIT:Tek sad procitah brojne komentare egzaltiranih gradjana flickr worlda ("amazing picture"). Neki su cak zaprepasceni kooperativnoscu macke. :lol: svako ko je imao macku zna da macka ne zna sta znaci kooperativnost. Edited by Zmitjkoe
Link to comment

Najveći gubitnici u svetu u kome dominira Fotošop nisu oni koji se bave klasičnom fotografijom (filmskom ili digitalnom) kao ja, već upravo oni koji su skloni eksperimentisanju, kros-procesima i slično. (Zato moraju da istaknu da su im postavke "photoshop-free").Pretpostavljam da se moj fotografski senzibilitet razlikuje od većine učesnika ovde (rekao bih najviše po tome čime se oduševljavate), pa OK i to je neka informacija. Za mene je, kao i maxividu, TommyOshima kralj flickra (a i šire), a ja bih još dodao i bluechameleon. Ne volim stvari koje iskaču iz ekrana i hvataju posmatrače za revere.

Link to comment
Fotografija? Likovna umetnost?
Zar je bitno? interesantno je, to je bitno. Mada, u jednoj stvari cu se sloziti sa Indy-em: previse eksperimentisanja ne vodi toliko ka umetnickom koliko doprinosi zavodljivosti medija: to zna svako ko se u neki medij zaljubio, pa je ono likovno otislo u drugi plan u odnosu na ono tehnicko i (ili) tehnolosko. Edited by CowBoy
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja nisam rekao da su "snapshots"... Profesionalno su uradjene, ali, vecinom nisu vise od zanatski korektnih. (Ima ih par za koje se moze reci da su uhvatile moment decisif, tamo gde se majka previla pored kreveta, a oni okolo je tese). Ima ih koje su "slepljene" nedostatkom dubinske ostrine (takve najvise lice na "snapshots"). Kompozicije su cesto ad hoc, i tako to... Dokumentovanje je bilo vaznije od estetike. Da moze drugacije, sa nista manje teskim temama, moze se videti kod James Nachtweya (ovde), pogledajte seriju Famines, npr. ...ili ovaj prikaceni "povratak proganih na Kosovo", kakva je to samo vizuelna snaga (a i dalje je dokument!) E, to je umetnost.kosovosu8.jpg

Link to comment

^ Nisi ti, nego CowBoy. Medjutim, mislim da si i ti prestrog. Mislim da je u tim fotografijama najveci problem sto je, sa jedne strane, tema potiskuje pojela ostale kvalitete fotografije, a sa druge strane ne postoji potrebna distanca izmedju fotografa i objekta koji fotografise u sta uvlaci i posmatraca. Zbog ovoga je jako tesko i pricati o estetskim kvalitetima fotografije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...