Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

to ti je baš dobro pitanje ili što bi se reklo - pitanje na mestu. ne, stvarno. iskreno, mene je blam da nosim kacigu i nemam je. hoću da kažem, ako bih je i imao, skupljala bi mi prašinu. sa druge strane, to je neviđena zaštita. koliko je neviđena, ne znam, ali znam da bi mi značilo čisto psihički. i morao bih da prelomim taj blam sa mogućnošću zaštite. opet kažem; koliko štiti nisam siguran, ne znam, ali znam da štiti. pored blama (ako tako mogu da nazovem taj osećaj) čini mi se da je glomazna. i ovde bih se ogradio jer znam da to prave da prija, a ne da žulja. verujem da imam samo predrasudu. dok ne probam - ćutim i slušam savete :D mogu ovako unapred da kažem da bi trebalo da se podrazumeva. dok je bilo ovo lepo vreme, vozio sam svaki dan i stalno vozim jer mi prija. kako je u beograd došla jesen a ne leto, šetao sam više i osećaj je užasan. nisam znao šta da radim sa rukama i bio sam neviđeno nervozan. to su odlično osetili moji prijatelji i onda sam shvatio zašto je to tako. i još i ovo. šetnja mi je užasno teško pala. iako imam neviđenu kondiciju za bajs, na šetanju sam totalno prso-puko. tako da.... Laie_76A.gif

Link to comment

kupio pre 2 godine, nosim, ne stalno. uglavnom kada krenem u ozbiljniju turu nataknem je, ili preko mostova. ovako po centru slabo. ne smeta, OK je, pritom imamu neku cheapo - nakamura ili slicni jeftilen iz intersporta

Link to comment

ne nosim kacigu, ali nameravam da pazarim istu ako budem nameravao da vozim svaki dan.na ovu temu, velika preporuka za majstora u Visnjickoj 50, brz je i jeftin. Rekao bih i da odlicno radi, ali posto nemam pojma onda se necu upustati u tak'e kvalifikacije :)

Link to comment

Ja se spremam ovih dana da prosetam i pazarim kacigu. Nadam se da cu naci neku pristojnu jednobojnu. Valjda ne prave samo one drecavo-zuto-roze-kawasaki zelene. Ko nije znao, po novom zakonu o saobracaju, kacige ce biti obavezne i ocekujem da milicija sa puno entuzijazma pristupi izivljavanju na biciklistima.

Edited by jimi
Link to comment
Ja se spremam ovih dana da prosetam i pazarim kacigu. Nadam se da cu naci neku pristojnu jednobojnu. Valjda ne prave samo one drecavo-zuto-roze-kawasaki zelene. Ko nije znao, po novom zakonu o saobracaju, kacige ce biti obavezne i ocekujem da milicija sa puno entuzijazma pristupi izivljavanju na biciklistima.
jebeš boju, kupi skupu. što skuplja, to bolja. bolja, ne mislim samo na osnovnu namenu čuvanja glave, nego i na komfor dok je na toj istoj glavi.imao ono govno od Prowell-a iz capriola - nosio je 2x (prijatniji je vojni šlem), kupio Uvex kod planetbike-a - ne osećam dal mi je na glavi. + je i ventilacija perfektna, tako da ni na 37C nema problema sa vrućinom ispod.
Link to comment
po novom zakonu o saobracaju, kacige ce biti obavezne i ocekujem da milicija sa puno entuzijazma pristupi izivljavanju na biciklistima.
Koliko sam ja imao prilike da vidim/pročitam kacige su obavezne za "motocikle", ne i "bicikle".Ni ja ne nosim, mada znam dosta ljudi koji to rade.
Link to comment

Za motocikle su obavezne odavno a cini mi se dam cuo da sa novim zakonom postaju obavezne i za bicikle.Sto se tice izbora, boja je bitna zbog pomenutog blama a videcu kakva je ponuda pa cu izabrati nesto. Svakako necu platiti kacigu vise nego sto mi vredi bicikl a cini mi se da je Uvex u toj kategoriji koji necu gledati.

Link to comment

Juce odradio nekih 22 km, i nameravam da vozim svakog dana kada imam priliku. Trasa je bila Tashmajdan-25. maj - brankov most - juga i nazad.Uzivancija, minus onih 30 sekundi kada sam pedalirao ko lud dok su me jurili kucici.

Link to comment

danas pedalirao do juge pa tamo sedeo na stepenistu zgrade satima da stane kisatamo jeopiocitao novinevratio se do kule nebojsinesreo copor koji maltretira prolaznike, automobilske gume i biciklistezaobisao ih stigao sretan blato i na kacketu

Link to comment
Juce odradio nekih 22 km, i nameravam da vozim svakog dana kada imam priliku. Trasa je bila Tashmajdan-25. maj - brankov most - juga i nazad.Uzivancija, minus onih 30 sekundi kada sam pedalirao ko lud dok su me jurili kucici.
care ko ti bazdario spravu? onda do ostruznickog i nazad ima 100km najmanje!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...