Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

Meni je bilo fantasticno. Jos sam pod utiskom, nocas sam jedva zaspao, a i to sto sam spavao nije bilo nesto. 

 

Drugacija svirka od one iz 2008. sto je i logicno. Ovo je smisljeno da deluje terapeutski na njega, ocigledno mu je potrebna pozitivna energija od publike i zato je trazi i zato toliko fizickog kontakta sa njom. Pri tom, on publici takodje salje neku neverovatnu energiju, ono nikad nisam doziveo. Bio sam jako blizu bine, na sredini, prakticno odmah iza onih kojima je pruzao ruke, nikad mi se do sad nije desilo da mi kompletan fokus bude na pevacu i pevanju i tekstu, inace me vise zanima ceo paket i instrumenti i muzicari. A bend je bio odlican, kao da je sa matrice, poceo sam bio da tripujem i da jeste, da nije Voren morao da se stimuje na pocetku Jubilee Street. 

 

Kakvo iskustvo, kakav osecaj!

Link to comment

Meni je taj koncert 2008. bio prvi "veliki" koncert (if you know what I mean), isto bio u parteru, isto jako blizu bini, ne bas kao sinoc doduse. I do danas mi ostao najdrazi, pri tom ne zato sto je bio prvi. Mozda ce i dalje ostati, ali ono sinoc je bilo... wow! Drugaciji su, ne treba ni porediti. Svakako ce oba biti medju najdrazim uspomenama.  

Link to comment

Da odgovorim sebi, koncert je počeo u 20.30h.

I ja sam kupio kasno karte, pa sam bio na tribinama. Doduše, prvi prsten pa nije toliko strašno.

Hala dupke puna.

Koncert odličan. Kombinacija poslednjeg albuma i starijih pesama. Tempo nešto sporiji, u skladu sa poslednjim albumom, ali svejedno odlično.

Isto silaženje u publiku, kao to u Parizu. I dovlačenje publike na binu za zajedničko izvođenje Stagger Lee.

Sve u svemu koncert za pamćenje.

Link to comment

Meni je bilo fantasticno. Jos sam pod utiskom, nocas sam jedva zaspao, a i to sto sam spavao nije bilo nesto. 

 

Drugacija svirka od one iz 2008. sto je i logicno. Ovo je smisljeno da deluje terapeutski na njega, ocigledno mu je potrebna pozitivna energija od publike i zato je trazi i zato toliko fizickog kontakta sa njom. Pri tom, on publici takodje salje neku neverovatnu energiju, ono nikad nisam doziveo. Bio sam jako blizu bine, na sredini, prakticno odmah iza onih kojima je pruzao ruke, nikad mi se do sad nije desilo da mi kompletan fokus bude na pevacu i pevanju i tekstu, inace me vise zanima ceo paket i instrumenti i muzicari. A bend je bio odlican, kao da je sa matrice, poceo sam bio da tripujem i da jeste, da nije Voren morao da se stimuje na pocetku Jubilee Street. 

 

Kakvo iskustvo, kakav osecaj!

 

potpisujem sve ovo.

 

ispratili su me porukom da idem na skup smarača svih generacija, zezali smo se na putu do tamo da će crći negativometar s obzirom na najavljenu količinu hodočasnika (sve mračni tipovi, garant), smejali smo se onima koji su se ulogorili uz binu (a i sami smo stali blizu). neentuzijastična kao pred svaki "veliki" koncert, očekivala sam rutinski šou. dobila sam jedno neverovatno intenzivno, na momente skoro nadrealno iskustvo. scena je bila grandiozna, izgledala je toliko ogromno da sam, s obzirom da smo bili relativno blizu, imala utisak da je čak i nas obuhvatala u svoj zagrljaj. zvuk i svetlo su bili savršeni i savršeno sinhronizovani, spektakl za čula. bend je bio fantastičan, sviralo se na ne znam koliko instrumenata, nije se čuo ni jedan pogrešan ton. elis, očekivano, šou za sebe. kejv je neverovatno harizmatičan, na neki način zaista guru, koliko god se smejali njegovoj pojavi, patetici, aroganciji ili čemu već. transfer energije sa publikom je bio neverovatan, cenim da su oni u nosebleed sectionu ceo koncert jeli svoje dupe što nisu mogli da učestvuju u maltene intimnoj razmeni nežnosti i strasti između onih koji su bili dole i njega. neka je sve izrežirano (verovatno takav glomazan i zahtevan šou ne bi ni mogao da bude tako savršen a da svaki sekund nije prethodno osmišljen i uvežban), ali emocije i snaga koju kejv i bend isporučuju su autentični i publika im prirodno uzvraća skoro palpabilnom energijom, tako da se obe strane uzajamno hrane. neprekidni fizički kontakt sa publikom stvarao je osećaj da je sve to više od samo muzike i koliko moćna može biti umetnost kada se tako u potpunosti realizuje.

 

jutjub podrška:

 

ludilo na sceni

 

 

i van nje

 

 

 

Link to comment

Sammo da potvrdim ovo što salerokada kaže. I ja sam se dvoumila između prvog prstena i neidenja i srećom, uhvatio me dašak pameti, pa ipak odoh iako nisam tvrdokorni fan, ali volim poslušati, pogledati, pročitati. Jednom rečju- cenim lik i delo. Ništa mi nije smetalo što sam gore, profi ozvučenje i videobim su pomogli, mada sam sasvim dobro dobacivala na stejdž i svojim očima.

Mislim da Kejv ima fetiš da pipne sve u publici :). Divan je. Sad ga još više volim.

Link to comment

Pregolema je arena za jedan takav koncert gdje je Nik u neprekidnom kontaktu sa publikom. U Parizu je svirao u Zenithu, koncertna sala pred 6000 ljudi (puna sala) i svako je bio blizu scene i svako je mogao osjetiti ovo sto je Beyoncé gore napisala. Jos kada je usao u publiku i otpjevao dvije pjesme (a pblika ga drzala rukama podignutog), genijalno.

Edited by borris_
Link to comment
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...