Jump to content
IGNORED

Uskoro dolazi jedan film


3opge

Recommended Posts

On 28.7.2020. at 16:34, Arkadija said:

Nema šanse da otvore bioskope bilo gde.

@TdEII

 

U mojoj okolini u Nemackoj su maltene svi tzv. programski (arthouse) bioskopi otvoreni od pocetka jula, sa naravno prilagodjenim higijenskim konceptom. Bila sam sad u nedelju posle apstinencije od februara i osecaj je divan (Sunday Shining modus), a evo kako to izgleda: potrebno je kupiti ili rezervisati kartu unapred i reci koliko osoba dolazi zajedno sa tobom, jer od toga naravno zavisi raspored u sali. Oni koji dodju zajedno naravno mogu sedeti zajedno. Ako se ne uzmu podaci i adresa online, onda se sve ispuni na samom licu mesta, kao sto je nas slucaj bio. Maska je obavezna u svim zajednickim delovima i moze se skinuti kada se sedne na mesto, na koje te neko iz bioskopa uputi (ti mali bioskopi inace nemaju brojeve mesta vec je uvek slobodan izbor); gde je moguce napravljen je ~jednosmerni sistem kretanja. U samoj sali smo bili smesteni tako da nema nikog nekoliko mesta pored nas, niti direktno ispred ili iza. Ukoliko postoji i kafe u okviru bioskopa (a svi ovi frankfurtski to imaju), maska se za stolom moze skinuti. Koliko sam videla, svi bioskopi se drze ovakvog koncepta.

Konkretno nas je u nedelju bilo 17-ro, i koliko sam razumela zenu, uglavnom budu puni. To su takvi bioskopi i filmovi gde nas veoma cesto ne bude vise od desetak, osim ako su neke posebne projekcije sa predavanjima i razgovorima posle ili festivali.

 

Ovako je izgledalo prvo vece u jednom od bioskopa:

 

 

Link to comment
10 hours ago, I*m with the pilots said:

@TdEII

 

U mojoj okolini u Nemackoj su maltene svi tzv. programski (arthouse) bioskopi otvoreni od pocetka jula, sa naravno prilagodjenim higijenskim konceptom. Bila sam sad u nedelju posle apstinencije od februara i osecaj je divan (Sunday Shining modus), a evo kako to izgleda: potrebno je kupiti ili rezervisati kartu unapred i reci koliko osoba dolazi zajedno sa tobom, jer od toga naravno zavisi raspored u sali. Oni koji dodju zajedno naravno mogu sedeti zajedno. Ako se ne uzmu podaci i adresa online, onda se sve ispuni na samom licu mesta, kao sto je nas slucaj bio. Maska je obavezna u svim zajednickim delovima i moze se skinuti kada se sedne na mesto, na koje te neko iz bioskopa uputi (ti mali bioskopi inace nemaju brojeve mesta vec je uvek slobodan izbor); gde je moguce napravljen je ~jednosmerni sistem kretanja. U samoj sali smo bili smesteni tako da nema nikog nekoliko mesta pored nas, niti direktno ispred ili iza. Ukoliko postoji i kafe u okviru bioskopa (a svi ovi frankfurtski to imaju), maska se za stolom moze skinuti. Koliko sam videla, svi bioskopi se drze ovakvog koncepta.

Konkretno nas je u nedelju bilo 17-ro, i koliko sam razumela zenu, uglavnom budu puni. To su takvi bioskopi i filmovi gde nas veoma cesto ne bude vise od desetak, osim ako su neke posebne projekcije sa predavanjima i razgovorima posle ili festivali.

 

Ovako je izgledalo prvo vece u jednom od bioskopa:

 

 

 

 

Да, и код мене у граду  је први такав почео су са радом 31. јула. Мислим, сигурно није једини у целој земљи, тако да бесрамно екстраполирам да раде у целој Шведској. Није толико компликована процедура као у Немачкој - овде имамо горњу границу на јавна окупљања од 50 људи (не важи за ресторане, они морају да обезбеде потребну и пожељну удаљеност међу гостима и добри су и са много више), и биоскоп је отворио само велику салу са 206 места. Продаје се стриктно максимално 50 карата, седи како хоћеш и мислиш да треба. Генерално није проблем ако си близу, а из истог домаћинства/друштва си, до тебе је да процениш. Е, да, топло препоручују да купиш карту унапред, и да ти на улазу само скенирају мобилни. Ово да се на најмању меру смањи контакт са шалтером, а и ако буде неопходно, лако ће те наћи ко си. Али ако нећеш, не мораш.

 

И, да, осећај је помало надреалан, потврђујем. Те вечери било 30 људи, и филм био ок. Магија :)

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

A dobro sad, kapiram da sam lupio, no, hteo sam da uporedim kasting i kostime sa Linčovim filmom. Ili muziku.

Evo, npr.sviđa mi se odabir Bautiste za ulogu Zveri Rabana, ili onog Po Demerona za vojvodu Letoa. Mada mi se čini da ima puno sličnosti u odabiru glumaca i njihovog izgleda ako se pogleda Linčov film.

Brajan Eno je razbio svojom muzikom u prvoj verziji, nadam se da će Vilnev ispuniti zadatak u tom segmentu (dopala mi se npr.muzika iz BR2049.)

 

Link to comment
4 hours ago, Filozof manijak said:

A dobro sad, kapiram da sam lupio, no, hteo sam da uporedim kasting i kostime sa Linčovim filmom. Ili muziku.

Evo, npr.sviđa mi se odabir Bautiste za ulogu Zveri Rabana, ili onog Po Demerona za vojvodu Letoa. Mada mi se čini da ima puno sličnosti u odabiru glumaca i njihovog izgleda ako se pogleda Linčov film.

Brajan Eno je razbio svojom muzikom u prvoj verziji, nadam se da će Vilnev ispuniti zadatak u tom segmentu (dopala mi se npr.muzika iz BR2049.)

 

Pitao sam se ovih dana, valjda kako se podiglo interesovanje za novu ektanizaciju Dine zbog čega nisam slušao taj OST? I onda sam pustio i prisetio se. The Prophecy, tema koju potpisuju Brian i Roger Eno i Daniel Lenois je sjajna i kvalitativno odskače od ostalog materijala koji je radio Toto. Toto muzika u filmu možda još i funkcioniše, uz ogradu da je sada već prošlo dosto godina da nisam gledao, ali samostalno slušanje uglavnom izaziva osećaj gađenja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...