Jump to content
IGNORED

Uskoro dolazi jedan film


3opge

Recommended Posts

Razumem politicku korektnost, ali bene gesserit su opake dzedajke, malo li je jakih zena? 
 

Ne plasim se da ce napraviti sranje film, previse je inteligentan kao filmadzij, ali da li ce bas uspeti da snimi remek delo kakvo knjiga zasluzuje ili samo dobar/odlican film... videcemo.

Link to comment
3 hours ago, Arkadija said:

To je danak političkoj korektnosti, a pride je i crnkinja. Sve je pokriveno.

a pored toga je sigurno u braku sa nekom azijatkinjom sa kojom ima usvojeno dete

 

Kako inače planiraju da ekranizuju i uopšte ona linčova Dina,jeli to bila samo jedna knjiga od gomile

ili svi tomovi zipovani?    

Link to comment

Meni se nakon što sam krenuo čitati Children of Dune ukazao stav da je Herbert trebao stati s raspisivaaanjem Dine na Dune Messiah (meni najdražem tomu).

 

Istodobno me obuzima i strah i čežnja za ovo. Doba filmova koji ti ne serviraju sve na tanjuru je skoro prošlo, bojim se da više nema scenarista koji može prenijeti sav čar Dine.*

 

I na kraju, štogod ispalo, nadam se da onog kretena od sina i koteriju parazita na njemu nisu pustili ni blizu filmu. Ako jesu, odmah kažem jao.

 

 

*

The Emperor has obligations to me, too, Fenring. I rid him of the troublesome Duke."

"With the help of a few Sardaukar."

"Where else would the Emperor have found a House to provide the disguising uniforms to hide his hand in this matter?"

"He has asked himself the same question, Baron, but with a slightly different emphasis."

Link to comment
  • 3 weeks later...
11 hours ago, Sludge Factory said:

 

 

Ne, ne i stoput ne. Decenijama se oporavljam od onog što je Lynch uradio... ovo mi neće uraditi, ni uz pomoć Voicea.

Link to comment
On 14.4.2020. at 16:14, Arkadija said:

Nemojte da ste takvi prema novoj Dini, možda će da bude dobar film.

 

Ako se ovo ispostavi kao đubre, mislim da ću čim se svetla upale da napravim performans na temu mazanja filmskog platna govnima. Uzdržao sam se kod Enderove igre ali ako i ovo zaseru ima da uzvratim istom merom.

 

On 14.4.2020. at 23:53, Roger Sanchez said:

Meni se nakon što sam krenuo čitati Children of Dune ukazao stav da je Herbert trebao stati s raspisivaaanjem Dine na Dune Messiah (meni najdražem tomu).

 

Istodobno me obuzima i strah i čežnja za ovo. Doba filmova koji ti ne serviraju sve na tanjuru je skoro prošlo, bojim se da više nema scenarista koji može prenijeti sav čar Dine.*

 

I na kraju, štogod ispalo, nadam se da onog kretena od sina i koteriju parazita na njemu nisu pustili ni blizu filmu. Ako jesu, odmah kažem jao.

 

 

*

The Emperor has obligations to me, too, Fenring. I rid him of the troublesome Duke."

"With the help of a few Sardaukar."

"Where else would the Emperor have found a House to provide the disguising uniforms to hide his hand in this matter?"

"He has asked himself the same question, Baron, but with a slightly different emphasis."

 

Na šta misliš?

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

Na šta misliš?

Mislim na šundovski utjecaj @thekja koji sada već više od dva desetljeća štanca hiljade i hiljade stranica petparačke McDine u skladu sa svojim književničkim umjetničkim sposobnostima™, pod okriljem i pokrićem Briana Herberta koji je nesposoban i za pisanje, pa je samo dao svoje prezime, da piše Herbert na naslovnici tog šunda i da se više ljudi zajebe. Bez njegovog pokrića cijeli zajednički zločinački poduhvat ne bi bio moguć.

Ali kao sudjeluje on u pisanju..

 

''Brian! Brian! Brian!" goes the refrain. "A million deaths were not enough for Brian!"

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
On 14.4.2020. at 19:01, Sludge Factory said:

WTF, od Noble House of Atreides napravise starship troopers. Jel mora bas svaki SF uradak danas da vizualno izgleda isto?

 

On 13.5.2020. at 5:54, Indy said:

 

Ne, ne i stoput ne. Decenijama se oporavljam od onog što je Lynch uradio... ovo mi neće uraditi, ni uz pomoć Voicea.

 

Lynch je jedan jebeni car. Jeste njegov Dune malo™ over the top ali je remek delo. Samo ga treba gledati nezavisno od knjige. Ja sam mozda imao srecu sto sam prvo gledao film pa citao knjigu. Ako je kod tebe obrnuto, razumem gnev :) 

Link to comment

Ne, baš isto kao ti (1. film, 2. knjiga). Čitam knjigu evo po treći put sada i tek sam na pomolu da se oslobodim tih likova koje je Lynch stvorio (a i filozofija mu je skroz druga od Herberta). Nije u stvari kriv Lynch (koga inače volim), više uopšte ne želim da gledam filmove bazirane na (slavnim) literalnim predlošcima. Filmovi ih uništavaju za mene, posle filma ne ćitam knjige kako treba, valjda sam lenj po prirodi i kad kasnije čitam samo jašem na onome što su filmadžije napravili.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...