Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Kad sam napisao ovaj post, mislio sam na Land of the Dead iz 2005. :)
land of the dead je pre za cetrdesetovljeva, jer ugnjetavane zombi mase na kraju jurisaju na zimski dvorac, tj. zabarikadirani grad (a zombiji su radnicka klasa taman kolko je on anarhista). malo ga je romero previse izmoralisao. onaj crnjo pumpadzija samo nije napisao knjigu o osnovnom zombijskom pravu da jedu mozak.dawn of the dead iz 2004 je fun all the way. i jedinu zamerku mogu staviti na to sto zombiji jurcaju okolo ko da su na spidu. umesto da se jedva vuku naokolo, kao sto dolikuje.
Link to comment
dawn of the dead iz 2004 je fun all the way. i jedinu zamerku mogu staviti na to sto zombiji jurcaju okolo ko da su na spidu. umesto da se jedva vuku naokolo, kao sto dolikuje.
To si dobro primetio, ali današnji tempo života uslovio je da i zombiji jurcaju k'o muve bez glave.
Link to comment
land of the dead je pre za cetrdesetovljeva, jer ugnjetavane zombi mase na kraju jurisaju na zimski dvorac, tj. zabarikadirani grad (a zombiji su radnicka klasa taman kolko je on anarhista). malo ga je romero previse izmoralisao. onaj crnjo pumpadzija samo nije napisao knjigu o osnovnom zombijskom pravu da jedu mozak.
Crnjo je naucio da koristi pusku, a ko to nauci, odma ima i prava. Film je meni odlican. (doduse, nemoguce je snimiti nastavak, jer sto ti kazes, vec bi napravili zombi parlament, ali dotle dokle su dosli je sve izgledalo kako treba)
dawn of the dead iz 2004 je fun all the way. i jedinu zamerku mogu staviti na to sto zombiji jurcaju okolo ko da su na spidu. umesto da se jedva vuku naokolo, kao sto dolikuje.
To su dve skole zombijstva i ako je ona druga mozda dominantna i ova ima znacajna utemeljenja u istoriji. Secam se da sam sa Schmelingom imao neke rasprave o tome da li su bica iz I am legend (ovog novog) zombiji, ili ne spadaju u definiciju. Sa ove distance mislim da je ipak on bio u pravu, jer i brz zombi je zombi.
Link to comment
To su dve skole zombijstva i ako je ona druga mozda dominantna i ova ima znacajna utemeljenja u istoriji. Secam se da sam sa Schmelingom imao neke rasprave o tome da li su bica iz I am legend (ovog novog) zombiji, ili ne spadaju u definiciju. Sa ove distance mislim da je ipak on bio u pravu, jer i brz zombi je zombi.
i ja sam imao raspravu na tu temu sa schmelingom, al se vise ne secam sta sam ja tvrdio, a sta on. i da li je to sto sam tvrdio bilo pre nego sto sam skontao da je to remake omega mana. elem, uzimajuci u vid ovo poslednje- nisu zombiji, vec, u osnovi, mutanti. kojima su dodali neke vampir- zombi osobine, ne bi li film dobio na dinamicnosti.
Link to comment
elem, uzimajuci u vid ovo poslednje- nisu zombiji, vec, u osnovi, mutanti. kojima su dodali neke vampir- zombi osobine, ne bi li film dobio na dinamicnosti.
Pa da, ali u ovom filmu nema poente iz Omega mena (u krajnju ruku, iz knjige "I am legend")

Da mutanti na kraju prave drustvo u kome nema mesta za nas i u kome smo mi monstrumi.

A i sta je razlika izmedju zombija i mutanta kad malo bolje razmislis. Ko tvrdi da zombi mora da bude mrtav? I sta fali teoriji virusa, kad je tako dobro legla u objasnjenje vampirizma <_< U krajnjem slucaju, od vampira do zombija mozda ne mora biti tako dalek put.BTW, u onoj raspravi smo bili nas dvojica protiv Schmelinga, a sad bih se ja presaltovao na njegovu stranu, ali ti i dalje stojis na starim polozajima. Bravo za konzistentnost. :)

Link to comment
Pa da, ali u ovom filmu nema poente iz Omega mena (u krajnju ruku, iz knjige "I am legend")

Da mutanti na kraju prave drustvo u kome nema mesta za nas i u kome smo mi monstrumi.

im a legend film nema nikakvu poentu, jer su ga zbrzali na kraju. lik se valjda lozio na neku mutant ribu il nesto i zapravo bio zlikovac koji tlaci mutante, pa su zato hteli da mu doakaju. sto se iz filma bas i ne moze zakljuciti, ali, eto, to su hteli.
A i sta je razlika izmedju zombija i mutanta kad malo bolje razmislis. Ko tvrdi da zombi mora da bude mrtav?
BLASPHEMY! angry.gif naravno da zombi mora da bude mrtav, to mu je najznacajnija osobina. ko da se pitas da li rasista bas mora da bude netolerantan.
I sta fali teoriji virusa, kad je tako dobro legla u objasnjenje vampirizma <_< U krajnjem slucaju, od vampira do zombija mozda ne mora biti tako dalek put.
pa moze i virus, eto ti resident evila. al, sem sto su mrtvi, nema nikakvih slicnosti.-vampir: pije krv, ima mental powers, danju spava, moze da menja oblik i leti, inteligentan je, osetljiv na religijske simbole, etc.-zombi: voli da jede mozak, retard je, i to ti je +/- to.
ali ti i dalje stojis na starim polozajima
kano klisurina -_- ps. Hebote, da sam pre 20 godina vodio ovakve rasprave, pa i da mi se oprosti.
Link to comment

ZAKONI:Zonbi mora da bude mrtav! Zonbi ne sme da trci, da govori i slicno... Zombie mora da bude Romero (... of the dead) zombi a ne Russo (...of the LIVING dead) zombi!!!Italijanskim goretrash zombijima je sve dopusteno jer su zakon sami po sebi. Ipak, Fulci rules...

Link to comment
-vampir: pije krv, ima mental powers, danju spava, moze da menja oblik i leti, inteligentan je, osetljiv na religijske simbole, etc.
:puke: splacine
ZAKONI:Zonbi mora da bude mrtav! Zonbi ne sme da trci, da govori i slicno... Zombie mora da bude Romero (... of the dead) zombi a ne Russo (...of the LIVING dead) zombi!!!Italijanskim goretrash zombijima je sve dopusteno jer su zakon sami po sebi. Ipak, Fulci rules...
21. vek je bre! Ne moze sve uvek isto da bude, sad se istrazuju granicna podrucja zombijstva i vampirstva.
Link to comment
...a ne Russo (...of the LIVING dead) zombi!!!...
Kad smo kod ovoga, meni je bilo ultra smesno sto je Russo patentirao izraz "Living dead" i niko vise ne sme da ga koristi. :)Pa, koliko je to jadno?
Link to comment
:puke: splacine
nisi cuo za slepe miseve?elem, ako nisi, molim moderatora da te ukloni sa ove ozbiljne teme. idi pa se vijaj sa arlekinom po bosanskim gudurama.
Living dead
i daj 10 evra russou. Edited by Miralem
Link to comment
nisi cuo za slepe miseve?elem, ako nisi, molim moderatora da te ukloni sa ove ozbiljne teme. idi pa se vijaj sa arlekinom po bosanskim gudurama.
Naravno da sam cuo, ali to je neozbiljno. Postoji cak i skola koja tvrdi da se vampiri pretvaraju u bilo sta sto pozele. Mislim, sta reci... Ne znam kako bi objasnio takve stvari, ali to ne moze ni naucno (virus), ni religiozno (pogresan egzorcizam, demon u ljudskom telu, dusa prodata djavolu), ni nikako.To je detinjasto gledanje na vampire <_<
Link to comment

Potpuno se slažem sa tezom da se ne mora umreti da bi se postao zombi, što potkrepljuje slučaj moga komšije. Čovek je živ, a zombifikovao se usled višedecenijskog trovanja dnevnikom 2 na RTS-u. Sad mu više ni Sunđer Bob ne može pomoći.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...