Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

ok. ja volim found footage filmove, a vesticu uzimam posto je bila zacetnik jednog novog razvoja, a ne zato sto je spektakularno dobar film. ne bi mi bila u vrhu filmova po kvalitetu u found footage konkurenciji. cak mi je i ovaj bolji, npr

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 27.6.2018. at 22:23, FPLS said:

Nije bas totalno njesra, ali da, moralo je bolje... 

 

Dobra, dosta jeziva atmosfera u prvom delu filma, ali kako se rasplet odmotava i ide ka kraju postaje sve losije, da bi se zavrsilo u maniru niskobudzetnog tres horora.

 

Meni je samo kraj diskutabilan. Ima u sredini delova koji bi se mogli secnuti, ali ima i odličnih stvari kad krenu oni nightmare tripovi.

 

Sve u svemu sam dosta zadovoljan, ovogodišnji onaj jedan horor koji baš odskače od konkurencije. Odlična gluma, odlična kinematografija, odličan zvuk, odličan zaplet koji zaista uspeva da iznenadi...i nešto slabiji rasplet, jbg. Plus je totalno old skul i ima ravno 0 jump scares. :wub:

Link to comment

Pa koliko su ga nahvalili, nije opravdao očekivanja, mada jeste solidno filmsko iskustvo, pogotovo do pred kraj. Kraj je smuljan, jeftin, banalan, a realno film i nije toliko hororičan. Zapravo ili su trebali skroz da forsiraju tu priču, to rješenje, pa da malo više saznamo o svemu, ili nisu trebali tako jeftino da sklepaju kraj. Nekako djeluje kao da je kraj nakalemljen iz nekog drugog filma, ili kao da im je ponestalo vremena, para, ideja, čega već, da to privedu kraju kako valja. Ali svakako, šta se sve snima ovih dana, ovo je kul za pogledati. 

Link to comment

Odavno više ne gledam trejlere i ne pratim hajp, tako da verovatno nismo ušli sa istim mindsetom.

Ja sam odlagao gledanje danima jer mi je delovalo dosadno. Skinuo sam ga jer je ajde kao highly rated, ali nisam bio siguran da ću ikad gledati. Tako da je za mene ispalo vrlo, vrlo prijatno iznenađenje, miljama odskače od prosečnog modernog horora. I dosta bolje balansira između umetnosti™ i zabave za široku publiku nego što sam očekivao.

Ko je očekivao nešto do sad neviđeno i scariest shit ever...jbg, takva očekivanja je uvek teško ispuniti.

Link to comment
2 minutes ago, Ruxin said:

Odavno više ne gledam trejlere i ne pratim hajp, tako da verovatno nismo ušli sa istim mindsetom.

Ja sam odlagao gledanje danima jer mi je delovalo dosadno. Skinuo sam ga jer je ajde kao highly rated, ali nisam bio siguran da ću ikad gledati. Tako da je za mene ispalo vrlo, vrlo prijatno iznenađenje, miljama odskače od prosečnog modernog horora. I dosta bolje balansira između umetnosti™ i zabave za široku publiku nego što sam očekivao.

Ko je očekivao nešto do sad neviđeno i scariest shit ever...jbg, takva očekivanja je uvek teško ispuniti.

 

Ladno su ga tako najavljivali, mada ga ja nisam pogledao zbog toga, više zbog nekih prikaza koji su ga najavljivali kao osvježenje, pametan film itd. Što i jeste, ima dobrih momenata, ali definitivno treba se paziti svih najava, trejlera, blogova, rivjuova itd.

 

Iskreno, više mi je vukao (žanrovski) na Killing of a sacred deer, koji mi je u određenim momentima bio strašniji od ovog, sa onom silnom uštogljenošću i vještačkim mirom, koji mi je izazivao osjećaj nelagode i skučenosti. Dakle više neka psihološka drama, triler, ono, napetost koja izbija, nego neki klasični skeri momenti. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 5.8.2018. at 12:01, Meazza said:

@Jeremija Sta podrazumevas pod redeeming features? 

 

 

Ne postoji ni jedan aspekat koji bi mogao da ga "izvadi", baš nijedan, iako ih vrlo često čak i najmizerniji filmovi imaju. Postoji pokušaj (u filmu) da se poveže loš odnos majke sa kasnijim činom iskupljenja, ali sve nekako deluje izveštačeno i jadno.

 

Film ( https://www.imdb.com/title/tt3976144/ ) za izbegavanje.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Samo da prijavim da je, za one koji imaju Pickbox, stigla i prva sezona Wolf Creek-a:

 

 

wolfcreeklyc7r.png

 

 

 

 

Pošto sam bio dosta zauzet nisam još imao priliku da odgledam, ali ako je i upola dobra kao remek delo Wolf Creek 2, biće prava poslastica...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...