Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Zurke na Ostrvu se organizuju od kad ja znam za sebe, samo ne u ovom obliku kao ovih dana. Ranije, dok sam ja studirao je u 12 bio fajront na klupicama, pa bi deo ekipe nastavio na ostrvo posto to nije teritorija studentskog grada i njihovo obezbedjenje tamo nema sta da trazi. Uglavnom bi se tamo zavrsilo pice i izblejalo jos pola sata - sat, pa bi se spontano razilazili. Cudi me da ti ne znas za to kad su ti ispred kuce. Deo je uvek nastavljao i kod mene na Kockicama i na sklonistu, ali primecujem da ih ove godine nema nego sve ide na ostrvo i urla do duboko u noc. Pre neki dan sam prosao ujutru kroz podzemni prolaz i bio je zatrpan limenkama i razbijenim flasama. Toga nikad nije bilo osim mozda 5. aprila ujutru.

Link to comment
45 minutes ago, tassotti said:

Gde ima da se nabavi Valjevsko?

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 

 

Ovo što kaže Renne, plus objekti Neretva komerca (ima kod Đerma jedna radnja, tj. bila je do pre 3 godine, ne znam da li i dalje radi).

Link to comment
On 27.6.2020. at 22:12, napadaj said:

 

Ovo što kaže Renne, plus objekti Neretva komerca (ima kod Đerma jedna radnja, tj. bila je do pre 3 godine, ne znam da li i dalje radi).

Potražiću VA pivo bas da probam.Koja ekipa to sad puni? Pre nekih 25 godina je bilo ok,pravili neku export varijantu ako se dobro sećam.Posle je sve otišlo gde ne treba, pio ga pre jedno 10 god zadnji put, bilo lošo ,teška kiselina .Mada Valjevci ga uvek hvale :)

Link to comment

Nemam pojma koja ekipa stoji iza fabrike. Pio sam ga pre 4 godine prvi put posle mnogo vremena i tada me je oduševilo. Samo nemoj limenku, ta varijanta je iz nekog razloga odvratna. Ili flaša ili točeno.

Link to comment

Svi ga hvale u zadnje vreme, nisam ga jos probao. Oni sad i Jagodinsko pune.

 

Prvi i poslednji susret sa Valjevskim mi je bio pre nekih 15 godina, od tad ga zaobilazim po navici. 

Link to comment

Valjevska pivara je prosle godine (ponovo) privatizovana, sad je drze ubljani. Mislim da neki od vlasnika ima veze sa onim mesarama Trlic. Nije se nista menjalo sa promenom vlasnika i vec sigurno 5-6 godina je sasvim solidno, prvenstveno ono zidarsko. Ponekad ume da uleti neka problematicna serija. Meni licno, dosta bolje od ostalih domacih i (takodje licno i bitno) posle 10 kom. sutradan ne boli glava za razliku od npr. Niksickog.

Link to comment

Čisto sumnjam da pune različito pivo u flašu i limenku, I što bi pio domaće egzibicije kad za mizernu razliku može da se pije češko pivo? U stvari u Merkatoru je valjevsko u limenci skuplje od badvajzera/krušovice :isuse: ili tu negde. Jagodinsko isto ima neku abnormalnu cenu.

Link to comment

Budweiser i Krušovice po radnjama meni nisu ništa specijalno. Svi lageri koji se kreću oko 100 dinara imaju sličan ukus, ali Valjevsko se izdvaja iz te ekipe.

Edited by napadaj
Link to comment

Da, moje mišljenje je iz lokalne (va) perspektive, ima ga na svakom ćošku, cena 55-60 din. (staklo 0,5) i nije veliko smaranje vraćati prazne flaše. Limenka je skuplja, na nekim mestima i drastično, pa je to onda skroz druga priča i ulazi se u poređenja sa npr.  Nikšićkim, Staropramenom, Laškim...  što je opet stvar ličnog ukusa. Poređenja sa limenkama od oko 100 din zaista nemaju puno smisla.

Link to comment
15 hours ago, čekmeže said:

I što bi pio domaće egzibicije kad za mizernu razliku može da se pije češko pivo? U stvari u Merkatoru je valjevsko u limenci skuplje od badvajzera/krušovice :isuse: ili tu negde. 

 

Bad je od solidnog piva postao očajan. Krušovice i Kozel su to oduvek i bili. Ako ga još ima u Lidlu, pošto ga naizmenično stavljaju na i skidaju sa ponude, Perlenbacher Festbier je vrh u cenovnom rangu (limenka 60 ili 65RSD). Pils istog brenda (da ga ne pomešate sa onim poljskim užasima) je pitak, za neke verovatno i previše, ali po svemu sudeći pošteno spravljeno pivo, bez jutarnjih nuspojava. Ako je Efes Draft onakav kakvim ga se sećam, i zaista ~100 dinara, to je jedino pivo koje ću uzeti u obzir pre ova dva.

Edited by zorglub
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...