Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Teza "trebaju nam novi" je isto toliko debilna i odvaljena od realnosti kao i teza da nas Bota treba povesti u slobodu.

Ko god novi da se pojavi imaće višemesečni tretman na Pinku koji će ga pretvoriti u starog (pedofila/lopova/ubicu/silovatelja) itd. Da nije Đilas, bio bi neko pedeseti. 

  • +1 1
Link to comment

Pa i nije baš tako, oni koji su zaista novi i neukaljani ne mogu da se mažu govnima kao ovi bivši, koliko god neko pokušavao, jednostavno se ne prima. Za ekipu iz prvobitnog DJB je najbolje što su uspeli da smisle kako onaj nije platio porez u USA.

Ali kvalitetni ljudi koji imaju liderske sposobnosti i neke pametne vizije ne žele da se bave politikom u ovoj zamlji. Ja lično poznajem nekoliko menadžera u stranim firmama koji bi mogli sutra da zauzmu resore u ministarstvima i da vode državu, ali niko ne želi time da se bavi kad ima siguran posao od nekoliko kEUR. 

S druge strane, imamo prostora i na levici koji bi mogli da popune ljudi koji su zapravo radnici, neko ko stvarno radi u fabrici, pekari, na kasi, razvozi robu, šta god, a pritom je sindikalno aktivan. Tim ljudima tek ne bi moglo ništa da se prišije. Umesto njih, imamo neke kvazi-hipi-hipstersko-levičarske pokrete za koje nijedan radnik/seljak nije čuo.

  • +1 1
Link to comment

Nisam levicar (ekonomski gledano - ne i ostalo), ali bas to je potrebno - organizovana levica preko pravih i nezavisnih sindikata. Jer, jebi ga, kako mladi danas vode politiku saznaju na najtezi moguci nacin da broj lajkova na tviteru i fejsu nije isto sto i broj glasova.

Link to comment
28 minutes ago, Партибрејкер said:

Pa i nije baš tako, oni koji su zaista novi i neukaljani ne mogu da se mažu govnima kao ovi bivši, koliko god neko pokušavao, jednostavno se ne prima. Za ekipu iz prvobitnog DJB je najbolje što su uspeli da smisle kako onaj nije platio porez u USA.

Ali kvalitetni ljudi koji imaju liderske sposobnosti i neke pametne vizije ne žele da se bave politikom u ovoj zamlji. Ja lično poznajem nekoliko menadžera u stranim firmama koji bi mogli sutra da zauzmu resore u ministarstvima i da vode državu, ali niko ne želi time da se bavi kad ima siguran posao od nekoliko kEUR. 

S druge strane, imamo prostora i na levici koji bi mogli da popune ljudi koji su zapravo radnici, neko ko stvarno radi u fabrici, pekari, na kasi, razvozi robu, šta god, a pritom je sindikalno aktivan. Tim ljudima tek ne bi moglo ništa da se prišije. Umesto njih, imamo neke kvazi-hipi-hipstersko-levičarske pokrete za koje nijedan radnik/seljak nije čuo.

Nisu zato što nisu bili opasnost, mada se slažem dijelom da je Đilas dobra meta, jer sigurno za njega ima nešto u fioci što može u svakom momentu da se aktivira. Ali i sam Đilas je realno bio treća liga bitnosti i opasnosti dok ga nisu počeli provlačiti kroz blato i od njega napravili omiljenog opozicionara. Eno neko pomenu u UN vladiku Grigorija, bukvalno je neko nabacio tezu da bi on mogao biti neki faktor i sedam dana su svi njim ispirali usta. A zamisli da to rade 2 godine.

Opet, neko novi bi morao da prođe kroz tretman sticanja prepoznatljivosti u masi (a da nije Đoković) a to automatski znači i govnovalj na Pinku. Našli bi mu babu komšinicu koja bi potvrdila da je zapišavai zgradu ili davio kerove kad je bio mali. Jednostavno, mašinerija radi samo na tome. I to opasna mašinerija.

Link to comment

Znam Maršale, ne mislim ja na gutače pomija sa pinka i informera. Oni su izgubljeni i tu nema nade osim da možda poneko ode u apstinenciju.

Ja mislim na one koji su nezadovoljni Zlom, ali "nemaju za koga" da glasaju. Njih te kampanje dotiču donekle, mogu da poveruju da je Đilas lopov jer se čovek zaista obogatio dok je bio na vlasti. Možemo mi sad da se preganjamo ovde do prekosutra, ali to da se obogatio jeste suva istina. 

Ali da ih ubediš da je na primer jedan Zaharije Trnavčević žuti lopov nećeš uspeti makar svaka naslovnica bila o tome (mislim na apstinente, ne na glasače sns-a). Takvih ljudi na žalost više nemamo ili neće da se bave politikom.

Rezultati izbora u CG su pokazali da se uz veliku izlaznost može pobediti mafija koja ima sve poluge vlasti u rukama. Tamo je izašlo 77% ljudi, dok ovde ne možemo da namaknemo ni 57%. Kada bi Zlo ostalo na 2 M glasova, a izašlo 5M (ekvivalent tih 77%), jasno je kakav bi ishod bio.

Link to comment
10 minutes ago, Партибрејкер said:

Znam Maršale, ne mislim ja na gutače pomija sa pinka i informera. Oni su izgubljeni i tu nema nade osim da možda poneko ode u apstinenciju.

Ja mislim na one koji su nezadovoljni Zlom, ali "nemaju za koga" da glasaju. Njih te kampanje dotiču donekle, mogu da poveruju da je Đilas lopov jer se čovek zaista obogatio dok je bio na vlasti. Možemo mi sad da se preganjamo ovde do prekosutra, ali to da se obogatio jeste suva istina. 

Ali da ih ubediš da je na primer jedan Zaharije Trnavčević žuti lopov nećeš uspeti makar svaka naslovnica bila o tome (mislim na apstinente, ne na glasače sns-a). Takvih ljudi na žalost više nemamo ili neće da se bave politikom.

Rezultati izbora u CG su pokazali da se uz veliku izlaznost može pobediti mafija koja ima sve poluge vlasti u rukama. Tamo je izašlo 77% ljudi, dok ovde ne možemo da namaknemo ni 57%. Kada bi Zlo ostalo na 2 M glasova, a izašlo 5M (ekvivalent tih 77%), jasno je kakav bi ishod bio.

Nisam mislio da ću ovo ikad napisati niti sam ikad priznavao taj termin ali definitivno ekipa poznata kao drugosrbijanci kao da uživa mazohistički u sadašnjem trenutku i traži i sputava bilo koga ko bi donio neku novinu, pogledaj ih samo kako trenutno reaguju na situaciju u CG. Ne znam ni zašto sam ih pomenuo, slažem se sa tobom da bih i ja bio sretniji da imam za koga da se založim cijelim srcem (kao što bih da glasam u CG bio za Dritana ili Bečića), ali sam htio da istaknem da je u Srbiji mnogo teže (iako je bazen veći) iznjedriti tako nekog jer ga čekaju saplitanja sa bar pet strana, počev od pomenutih drugosrbijanaca pa preko sujetnih lidera opozicije, crkve, desničara, nebitnih levičara koji su sebi utripovali bitnost... Nevjerovatno kakva izbirljivost u situaciji kad su ti prekoputa Vulin, Đurić i ostala ekipa predvođena onim zlom.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
19 minutes ago, James Marshall said:

Nisam mislio da ću ovo ikad napisati niti sam ikad priznavao taj termin ali definitivno ekipa poznata kao drugosrbijanci kao da uživa mazohistički u sadašnjem trenutku i traži i sputava bilo koga ko bi donio neku novinu, pogledaj ih samo kako trenutno reaguju na situaciju u CG. Ne znam ni zašto sam ih pomenuo, slažem se sa tobom da bih i ja bio sretniji da imam za koga da se založim cijelim srcem (kao što bih da glasam u CG bio za Dritana ili Bečića), ali sam htio da istaknem da je u Srbiji mnogo teže (iako je bazen veći) iznjedriti tako nekog jer ga čekaju saplitanja sa bar pet strana, počev od pomenutih drugosrbijanaca pa preko sujetnih lidera opozicije, crkve, desničara, nebitnih levičara koji su sebi utripovali bitnost... Nevjerovatno kakva izbirljivost u situaciji kad su ti prekoputa Vulin, Đurić i ostala ekipa predvođena onim zlom.

 

Slažem se za drugosrbijance, samo oni su skroz nebitni u celoj priči. Na svakog takvog dolazi 100 onih koji ne prate vesti, gledaju samo fudbal, nisu čuli za NDMBGD, ne znaju kako se uopšte zove stranka Dragana Đilasa, nemaju pojma da li ima neki protest u gradu i zašto tačno... a pritom mrze vučića i mahom ne glasaju.

U pogledu zalaganja za nekoga - ne radi se o meni, ja ću oberučke zgrabiti olovku i zaokružiti i Đilasa i crnog đavola ako imaju šanse da pobede ovog. Ali nemaju.

I jeste u Srbiji teže iznedriti nekog nego u CG, i to čak i više zbog saplitanja sa "naše" strane nego sa strane vlasti, no ipak to vidim kao jedini put.

Edited by Партибрејкер
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Партибрејкер said:

Pa i nije baš tako, oni koji su zaista novi i neukaljani ne mogu da se mažu govnima kao ovi bivši, koliko god neko pokušavao, jednostavno se ne prima.

 

Ne postoje novi i neukaljani tamo gde od medija postoje SAMO informer i pink.

 

Prosto, ne postoji covek u srbiji koji se nece pretvoriti iz Novog u Staro lice u samo par broja informera. Nema ga. Ja na primer licno ne poznajem coveka, ukljucujuci i sebe, kojem informer ne bi mogao da nalepi bezbroj socnih naslova na zadatu temu.

 

Dakle Nov i Neukaljan je srpski jednorog, drugoj Srbiji podmetnuta stvar oko koje cemo se glodjati decenijama dok ne shvatimo da stojimo na ogoljenoj ledini a nasa deca (ako vec nisu pobegla preko) rade za zadrigle SNSovce koji imaju policiju u dzepu i koji mogu (nasoj deci) bukvalno da rade sta hoce.

 

Jer Djilas tajkun, jer Tadic Kluni, jer Sergej narkoman, jer Sale prangija, jer ludi Radule, jer klinci iz NDMBG, jer Marinika bila udata za DSSovca. Ne znam gde nam se deo mozak, ali cinjenica je da se ne ponasamo razumno, jos manje da imamo realna ocekivanja.

Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Djilas se obogatio mnogo pre nego sto je bio na vlasti uopste.

Ne postoji na ovim geografskim sirinama apsolutno niko ko se obogatio, a da kao uslov svih uslova nije ispunjavao jedan i to najodlucujuci: da je bio blizak vlastima, sto blizi to bolje.

Bolje nemoj da ga branis: on je iz obrasca poznatog kao 2Џ -  Џемпер - Џип...

Link to comment
Just now, namenski said:

Ne postoji na ovim geografskim sirinama apsolutno niko ko se obogatio, a da kao uslov svih uslova nije ispunjavao jedan i to najodlucujuci: da je bio blizak vlastima, sto blizi to bolje.

Bolje nemoj da ga branis: on je iz obrasca poznatog kao 2Џ -  Џемпер - Џип...

 

Ne branim, imao je biznis u Pragu od 1995 godine. 

 

Edit: to ne umanjuje sta i kako je radio nakon povratka u Srbiju i od kada je blizak vlasti. 

Edited by dragance
Link to comment
1 minute ago, dragance said:

 

Ne branim, imao je biznis u Pragu od 1995 godine. 

Al' ga posle 2000-te bas krenulo...

Ni taj praski biznis nije bas, onako, al' nije vazno...

 

Podsetila me ova prica na stari vic o Muji i Hasi, prica Mujo Hasi kako je igrao poker sa nekom engleskom gospodom, lordovima, i posle prve ruke, kada je izgubio, zatrazi da vidi karte, a dobije zacudjen odgovor 'gospodine, to se ovde ne radi, mi smo dzentlmeni...'

Haso, jebote, da znas kako me krenula karta posle toga...

Link to comment
2 minutes ago, Caligula said:

 

Ne postoje novi i neukaljani tamo gde od medija postoje SAMO informer i pink.

 

A baš sam se potrudio da objasnim.

Ne govorim o gutačima pomija sa pinka i informera. Za njih nema nade, zaboravimo ih.

Ne postoje samo informer i pink, mnogi ljudi imaju pristup N1 i Novoj, makar preko interneta.

Koliko god da gutača pomija ima, nema ih dovoljno da nas pobede ako izađe 5 miliona ljudi (77%) na izbore.

Neće izaći 5 miliona na izbore, jer 2 miliona kaže da "nemaju za koga da glasaju". To nisu samo drugosrbijanci, oni su zapravo statistička greška.

Ja ću izaći svakako, onih 2 miliona neće. 

Jedini način da izađu je da neko drugi bude vođa opozicije. Nisam ja srećan zbog toga, to je stvarnost, samo je objašnjavam.

 

Nije tačno da niko ne može ostati neukaljan.

Da je pokojni Zaharije 40 godina mlađi i da sad svi stanemo iza njega, ne bi mogli ništa da mu prišiju što bi se primilo kod onih koji ne gutaju pomije. Nadam se da sam jasan.

Link to comment

Jbt, zaboravismo kako je Saša Janković u kratkom roku bio proglašen za ubicu (a i građanisti ga rado počeše zvati Prangija). I ako niste primetili, u zavisnosti od promena u rasporedu snaga i rezultata istraživanja javnog mnjenja, menja se ekipa koja se napada na naslovnim stranama govnoida. Đilas je konstanta već duže vreme, a Boško, Šolak, Jeremić i dr. upadaju zavisno od potrebe. Dovoljan je samo aber o novom pretendentu na vođu opozicije, i eto ti kampanje - vladika iz Dizeldorfa najsvežiji primer. To je i sinoć pomenuto u Utisku kao odgovor na tu priču o novim ljudima. Uz primer sudije Majića.

 

4 minutes ago, Партибрејкер said:

Ne postoje samo informer i pink, mnogi ljudi imaju pristup N1 i Novoj, makar preko interneta.

 

Bome ja primećujem da se i ti vrlo lako pecaju na sve te priče. A i po forumima se naštancuje po 50 stranica kad se pojavi tako nešto i dođe do svisuistiajanajpametnijiifiniji zaključka.

Edited by Zabalujev
Link to comment

To za prangiju su poverovali oni koji gledaju pink i čitaju informer. Ja ne pišem o njima.

Pišem o onima koje ništa ne zanima, upali su u apatiju, pomirili se sa sudbinom da je ovo tamni vilajet i ne izlaze ni na kakve izbore i slabo prate vesti. Znaju da je ovo zlo, ali nemaju volje da se mrdnu da nešto promene. Ne branim ih, ne opravdavam ih, samo primećujem da ih ima puno i da su nam njihovi glasovi potrebni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...