Jump to content
IGNORED

Islam kroz vekove


Аврам Гојић

Recommended Posts

...a jedenje rukama ima čulne i higijenske prednosti u odnosu na korišćenje escajga.
izbegavanje toalet papira (imaju u javnim toaletima, creva ko na benzinskoj pumpi, samo što ide voda), ima iste prednosti, a i čuvaju se kišne šume. Stvarno bre... Edited by C žeton
Link to comment
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • No7

    22

  • Аврам Гојић

    19

  • Indy

    12

  • Pontijak

    9

Da, totalni sam duduk za islam (tebi prepuštam da se istim baviš, mene zatucane kolektivističke kulture slabo interesuju). Ti nisi inače ni po čemu kvalifikovan da diskvalifikuješ čak ni Uroša, a kamoli bilo koga ozbiljnijeg... prema tome, da, odjebiA koje su tačno tvoje kvalifikacije? Na izboru muzike svaka čast, kao i na fotkama, tu ti skidam kapu, ali jedini argument u odbranu svojih stavova na ovom forumu koji si ikada izneo je "nemate pojma". Ne ljuti se, ali to što kažeš da voliš svoj narod (nažalost - ne dovoljno da bi sa njim delio i dobro i zlo) i to što te je krenulo u tuđini u meni ne izaziva respekt prema tvojim intelektualnim kapacitetima koje se nikada nisi ni trudio da dokažeš. što se tiče onoga da je islam "zatucana kolektivistička kultura", preporučujem da dohvatiš Oksfordsku istoriju islama, pa da dalje pratiš reference. Moguće je da će ti se otvoriti čitav novi svet ideja koji će te navesti da se smeješ svojim izjavama od pre.

Edited by vasudeva418
Link to comment
izbegavanje toalet papira (imaju u javnim toaletima, creva ko na benzinskoj pumpi, samo što ide voda), ima iste prednosti, a i čuvaju se kišne šume. Stvarno bre...
Naravno da je pranje bolje od brisanja. šta tu ima da se uopšte dokazuje? Muslimani ne izbegavaju toalet papir, nego njegovu upotrebu smatraju nehigijenskom, sa punim pravom. Kada je lična higijena u pitanju, pripadnik evropske srednje klase daleko zaostaje za svojim pandanom u islamskim zemljama. Edited by vasudeva418
Link to comment
uf, hebalo zeca .. na sto se ti pozivas? ima i mnogo gorih!puca mi bre el' bugarsko selo vako il' onako .. pricamo o Srbiji koja po meni, kao europska zemlja (zasad samo zemljopisno) moze i mora biti u odnosu na broj stanovnika, ako ne najbolja a ono medju najboljima.
Pozivam se na drzavu koja je clanica EUPozivam se na drzavu koja slepo slusa naredjenja EUI na kraju se pozivam na drzavu za koju kazu da je "uspesno prosla tranziciju"I onda je uporedim sa nama...komsije smo majku mu....ne mogu da nas poredim sa venecuelancima...A na sta se ti pozivas?Koje agrumente imas kada kazes da hoces da Srbija bude medju najboljima u Evropi?istorijske cinjenice?IQ nacije?neki vid turizma?neke opake fabrike?!Gde si se ti zigubio u realnosti?
Link to comment
To, zbog našeg prepucavanja? E, blago tebi... :blink:
pa sta cu kada tako podsecas na poslanika u Narodnoj skusptini Srbije :P OK, mala sala :)hajd' malo ozbiljno: sve ovakve teme se uvek zavrse sa pickaranjima, prepucavanjima, vredjanjima koji se na shinternetu manifestuju kroz splitovanje tema i slicno, to tako podseca na javnu scenu u Srbiji, to je uostalom normalna situacija i ne kritikujem je osim sto mi je pomalo smesna i tuzna u isto vreme, na ovom forumu se ipak srecu ljudi (u formi niknejmova) razlicitih generacija, mesta boravka, godisnjih prihoda, obrazovanja, interesovanja, politickih stavova itd, shinternet je samo ogledalo realnosti i kao sto u realnosti nemamo bas puno zajednickih interesa zbog razlicitosti egzistencija koje zivimo ja ne vidim kako bi drugacije i bilo na shinternetu, zato sam i napisao da do daljeg ostaje indivudalni pristup davanju odgovora na pitanje da li ste za ulazak u Evropu, znaci svako po svoje papire za emigraciju ako hoce i naravno ako moze i to je po meni sasvim lepo i elegantno resenje ukoliko je stanovniku Srbije bas toliko stalo do sto brzeg ulaska u Evropu jer ako ceka da Srbija udje u Evropu, bogmeeee nacekace se a moze i da ne dozivi :rolleyes: kako je krenulo ja tesko da cu doziveti ovde bilo kakvo integrisanje Srbije u EU, cini mi se da cemo se vrteti u vecnom vracanju istog i tako. jednostavno, takav je zivot ili ga ja bar takvog dozivljavam iz svoje pozicije sredovecnog coveka, to je sve.
Link to comment
... ali to što kažeš da voliš svoj narod (nažalost - ne dovoljno da bi sa njim delio i dobro i zlo) i to što te je krenulo u tuđini u meni ne izaziva respekt prema tvojim intelektualnim kapacitetima koje se nikada nisi ni trudio da dokažeš.
Odakle ti znaš da ja ne delim zlo sa svojim narodom? Ti ne znaš ništa o meni, prema tome, manje se proseravaj.
što se tiče onoga da je islam "zatucana kolektivistička kultura", preporučujem da dohvatiš Oksfordsku istoriju islama, pa da dalje pratiš reference. Moguće je da će ti se otvoriti čitav novi svet ideja koji će te navesti da se smeješ svojim izjavama od pre.
Da, sigurno da u enciklopediji ima nečega čega nema u realnom životu... Enciklopedije, a posebno svete knjige, bogate su onim što u stvarnosti ne postoji. Svaka čast na hrabrosti da ovde pričaš priču koja ide u facu svim mogućim pristupačnim dokazima iz realnosti (ne enciklopedija), kao što su preklani reditelji koji snimaju filmove o zlostavljanju žena u islamskoj kulturi, ili kao što su ćerke ubijene (od očeva ili braće!) zbog toga jer su se usudile da idu u diskoteke... kao što je postojanje religijske policije mutawa, u Maleziji (koja je meni ipak mnogo bliža nego tebi...) itd. Samo ti čitaj enciklopedije, ja sam se toga davno rešio. Edited by Indy
Link to comment
desničari i nacionalisti često, kao ti, imaju zdraviji odnos prema stranim kulturama nego oni koji se izdaju za kosmopolite, liberale, evropejce itd., a u stvari su slabo prikriveni rasisti. Jeo si sa seljacima? Odlično, tako i treba raditi kada se nađemo u stranom kraju...
Pa i komunisti su levicariA znamo nadaleko poznatu njihovu "trpeljivost"Pogledaj ovaj forumZa mene tipican primer levicaraA levica se, jelte, poziva na razumevanje, hvali se sirokim pogledima, puni razumevanja...A ovde ako mislis drugacije od njih lako dobijes banA strane kulture...Obozavam da obilazim razne zemlje..i svua se ponasam kao autohtonci stos e ponasaju...to je najbolji(a po meni i jedini) nacin da ih upoznas.I arapska kultura je fantasticnaE sada, drugo je sto bih voleo da Arapi ostanu u svojim zemljama, ne anseljavaju Evropu a da ja lepo odem jednom u 3 godine tamo na odmor..i da ih upoznajem tamo a ne u Evropi
Link to comment
Naravno da je pranje bolje od brisanja. šta tu ima da se uopšte dokazuje? Muslimani ne izbegavaju toalet papir, nego njegovu upotrebu smatraju nehigijenskom, sa punim pravom. Kada je lična higijena u pitanju, pripadnik evropske srednje klase daleko zaostaje za svojim pandanom u islamskim zemljama.
Jeste higijenskije, istina je. A i čulnije.
Link to comment
Odakle ti znaš da ja ne delim zlo sa svojim narodom? Ti ne znaš ništa o meni, prema tome, manje se proseravaj. Da, sigurno da u enciklopediji ima nečega čega nema u realnom životu... Enciklopedije, a posebno svete knjige, bogate su onim što u stvarnosti ne postoji. Svaka čast na hrabrosti da ovde pričaš priču koja ide u facu svim mogućim pristupačnim dokazima iz realnosti (ne enciklopedija), kao što su preklani reditelji koji snimaju filmove o zlostavljanju žena u islamskoj kulturi, ili kao što su ćerke ubijene zbog toga jer su se usudile da idu u diskoteke... kao što je postojanje religijske policije mutawa, u Maleziji (koja je meni ipak mnogo bliža nego tebi...) itd. Samo ti čitaj enciklopedije, ja sam se toga davno rešio.
Napisao si "zavidljivče, jedan među desetinama" pa si brže-bolje obrisao jer si znao da ćeš biti ljuto ismejan zbog toga :Hail::Hail::Hail: legendo, ti stvarno misliš da mi jadni sedimo u svojim rupama, kuckamo u PC 386 i divimo se tvom uspehu u dalekom svetu? Jaooo, gastose moj, samo ti fale "čivas, "kent" sa belim filterom, rejbanke i crveni mercedes sa crvenim felnama, pa da budeš pravi old school "ja da ti kažem" nadobudni self made man iz Dizeldorfa, Berna, Upsale...Sidneja...A ti o islamu sudiš na osnovu medijski eksponiranih incidenata. Zašto ne sudiš o pravoslavlju na osnovu Srebrenice?
Link to comment
Zašto ne sudiš o pravoslavlju na osnovu Srebrenice?
Gde sam ja išta pozitivno napisao o SPC? To mi nađi...Inače, brisao sam jednu slovnu grešku, pa sam usput obrisao ono i da si zavidljivac, što očito jesi, pošto je iz onoga što si napisao očigledno da podrazumevaš da je meni nekako bolje nego tebi - a o tome ne znaš ništa (niti ću ja o tome pisati na forumu). Ima na hiljade - ne, desetine hiljada, ljudi u BG za koje pouzdano znam da žive 10x bolje od bilo kog našeg čoveka kojeg sam sreo u svetu... prema tome, ne kenjaj.
Link to comment
Gde sam ja išta pozitivno napisao o SPC? To mi nađi...Inače, brisao sam jednu slovnu grešku, pa sam usput obrisao ono i da si zavidljivac, što očito jesi, pošto je iz onoga što si napisao očigledno da podrazumevaš da je meni nekako bolje nego tebi - a o tome ne znaš ništa (niti ću ja o tome pisati na forumu). Ima na hiljade - ne, desetine hiljada, ljudi u BG za koje pouzdano znam da žive 10x bolje od bilo kog našeg čoveka kojeg sam sreo u svetu... prema tome, ne kenjaj.
Ma ne podrazumevam ja da je tebi bolje...što se mene tiče, ti možda i vadiš tuđe eksere 12 sati dnevno da zaradiš za 6 pack of Foster's...moje reči su refleksija na tvoje ponašanje. Ko će ga znati, možda si stvarno samo nadobudan, i da to nije u korelaciji sa patronizirajućim odnosom prema nama ovde.E, ovo za SPC mi je bilo malo pogrešna analogija, izvini ako je zvučalo kao da ti imputiram ljubav prema SPC. Poenta je bila da ne volim da na osnovu incidenata rasuđujem o celini. Recimo, došao sam do stava da slučaj Pahomije ne definiše SPC, kao i da slučaj Teo van Gog ne definiše islam.
Link to comment
Ima na hiljade - ne, desetine hiljada, ljudi u BG za koje pouzdano znam da žive 10x bolje od bilo kog našeg čoveka kojeg sam sreo u svetu...
pa i Idi Amin Dada je ziveo 10x, ma 100x bolje nego bilo koji drzavljanin Ugande u svetu i sta to dokazuje? mislim isto zvuci kao i te tvoje desetine hiljada ljudi u BG, covece, divim ti se kako si uspeo da steknes uvid u zivote desetine hiljada ljudi u BG :rolleyes: shvatam ja da si pod tim mislio na neku imaginarnu klasu u Srbiji koja jos nije klasno profilisana i zato ostaje imaginarna a ne zato sto ne postoje desetine hiljada ljudi u Srbiji koji dobro zive, kao sto shvatam i da je po milioniti put poceo forumski sport post u cevanicu kao metod diskusije ali cemu to? ipak je rec da li smo mi kao drzavljani Srbije za ulazak Srbije u Evropu, bar sam ja tako video temu. opet kazem, jalova diskusija na forumu kao sto je jalovo i preganjanje izmedju politickih elita u Srbiji - ovakva drzava tesko da ce u EU dok sam ja ziv :rolleyes: znaci, opet pisem, ko je izuzetno neurozan zbog toga a ima talenata, volje, hrabrosti i mogucnosti - individualno ulazenje u Evropu, kao sto su desetine, ne, stotine hiljada ljudi radile generacijama, to je jedino ostvarivo a pritom elegantno i sasvim prihvaljivo resenje. Edited by Pontijak
Link to comment
hajd' malo ozbiljno: sve ovakve teme se uvek zavrse sa pickaranjima, prepucavanjima, vredjanjima koji se na shinternetu manifestuju kroz splitovanje tema i slicno, to tako podseca na javnu scenu u Srbiji...
Ja ne znam ni jednu "javnu scenu" na kojoj nije tako. Druge forume i message boardove koje sam video, barem ove na engleskom, karakterišu još ekstremnije suprotstavljena mišljenja (od komunista do neonacista), ovo ovde je čak prilično ujednačeno u odnosu na to.
Link to comment
...divim ti se kako si uspeo da steknes uvid u zivote desetine hiljada ljudi u BG :rolleyes: ...
Dobro, na stranu što se ti meni diviš, nego, jel' to nije tačno što sam napisao? Otkud ja znam ko je sa druge strane? Pogotovo ako je to neko ko očito ima kompjuter, dobru internet vezu i neograničeno mnogo vremena da piše po forumu... ne vidim zašto je takvome nešto toliko lošije u životu nego meni, pa da bi mene trebalo da bude sramota da se ne složim sa njim ili njom u nečemu.Ovo što mi ovde pišemo nema baš nikakve veze sa tim što Srbija nije zrela za EU, uopšte ne znam šta sa tim hoćeš i kako ti to u svojoj mašti vidiš da funkcionišu diskusije u "naprednom svetu".
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...