Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Бедак баш, није ни стар толико.
 

Кад прочитам овако нешто скапирам колико само среће имам с овим мојим који пуни 15 година у априлу и да не малеришем никада није имао ни најситнији здравствени проблем.

  • +1 1
Link to comment

Mene te priče o bolesnim životinjama dotuku, mogu samo da zamislim kako je to strašno gledati, posebno kad je tvoj. :sad: Nadam se da bar te kapi rade, za bolove. Baš je lep mačor. 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Retki simbiotički momenti u našemu domu
Čarlatanka proganja Matild, ič se ne plaši starije teritorijalne mačke, Matild više nema kud, i tako svaki danIMG-20221217-WA0012.jpg

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока

  • +1 1
  • Wub 3
  • Haha 1
Link to comment
Izvinjavam se na tuznom postu, ali kacio sam ovde slike vise puta, pa htedoh da podelim.
 
 
Mamin macak izgleda broji poslednje dane sad.gif
 
U septembru je poceo da se ne oslanja na jednu prednju nogu, i da se krece samo na tri. Posle pregleda i rendgena kod veterinara, dijagnosticiran mu je rak kostiju, koji je dosta zahvatio tu nogu. Prepisali su mu neke kapi protiv bolova i dali neki maksimum do godinu dana.
 
Kad sam bio tamo u oktobru, vec je bio smrsao malo, i dalje je skakutao okolo na tri noge, nije se oslanjao na tu jednu, i imao problema da sidje sa visine od metar+ (skakanje, posto najvise koristi zadnje noge, je bilo kako tako ok).
Posle mesec dana kad sam bio ponovo u BG na par dana, bas je dosta bio smrsao i uglavnom je lezao po ceo dan ispred TA peci sa tom bolesnom nogom ispruzenom. Najvise se penjao na krevet ili neku nisku fotelju.
U medjuvemenu mi mama kaze da skoro nista ne jede, samo pije vodu. Svaki dan proba svasta nesto razlicito da mu da, ali samo okrene glavu. Dva puta ga je nasla da sedi ili lezi u vece solji, sto nikad nije radio pre. Mama misli da mu mozda prija hladnoca porcelana, ali ima to vec i na plocicama u kupatilu.
 
Uz sve to uopste ne mjauce (kad je imao neko kamenje u besici ranije ove godine, puno je mjaukao od bolova). S mamom je od kad je mace bio (spasla ga od pasa lutalica u Visnjickoj banji u prolece 2013) i nije hteo da je pusti. 
 
 
4b286c67b59bfdc97383338571347d2f.jpg
d57e34021a2415b3dd2190a0d651d540.jpg
2cfb5add997d8697f63f4694a02b7fc4.jpg
Joj [emoji174] baš mi je žao

Baš loše, ako pije vodu, bože pomozi, ali....nije dobro.
Mi smo Pašu na silu hranili i sve i svja, ali ako neće, onda bar da mu bude mirno. A trpe bol mukice, jbm ti
I Paša je promenio ponašanje bio, ne znam šta da kažem, svi kao pripremite se, a ne može niko i ništa na ono da te pripremi

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока


  • Hvala 1
Link to comment

Uz ogradu da u mom slučaju nije bila mačka nego pas, plus generalno buve u stanu donete sa sela:
preproručio bih neostomosan ampule, pogotovo ako treba (a trebalo bi) tretirati ne samo životinju nego i deo stana gde su se buve verovatno zavukle.

Razmiti se u vodi i time se prska životinja, i prostor gde se sumnja da su se buve zavukle. Postupak se može ponoviti posle nekog vremena.

Svakako pitaj drugaricu veterinarku šta ona misli kad je u pitanju tretiranje mačke ovim sredstvom.

Link to comment

ne radi neostomosan..prskala sam vec dva puta u mesec dana i nista..macka i dalje ima buve..

sad kontam da ga nisu ublazili,kao sto sve te neke otrove ublazuju..jer mi je pre gomilu godina bio dobar i efikasan..sada nista.

macka je indoor-outdoor a u dvoristu imamo jos jednu nasu i nekoliko prolaznih/komsijskih pa sam ih sve kolektivno prskala koga sam dohvatila jer je problem sto su ove prolazne malo divlje...pa kontam da se zbog toga nikad buva necemo resiti...

 

moram pripitomljavati i te prolazne macke...kud sam se i upetljala sa mackama,pas mi mater :mellow:

 

 

@Frile

 

psece buve su mala beba za macije spodobe :dry:

Edited by ivy
Link to comment

Dosadan sam, ali red je da dovršim sa mačkama i prangijanjem.

Veterinarka mi je rekla da je mački pod stresom od vatrometa i petardi bolje dati bromazepam nego CalmVet (valerijana+matičnjak+još nešto), jer je izvesnije da će bromazepam da radi posao, a CalmVet ponekad treba kontinuirano davati da bi imao efekta.

 

Za moju mladu mačku (9 meseci, malo više od 2.5kg), mera je 1/4 bromazepama od 1,5 mg, a ako to ne radi, još četvrtina.

 

edit: valjda je jasno da je reč o životinji koja je pod teškim stresom u pomenutim trenucima.

Edited by Malkmus
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...