Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

To je u principu normalno. Njima se kandže listaju, pa samo ubrzavaju proces. Možda mu nešto fizički, malo, smeta. A možda je i nervozan.

Ako je nervozan a mlad, to ume da prođe samo od sebe vremenom.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, copkillah said:

Zna li neko zašto mačka grize, da ne kažem čupa, svoje kandže? Ovaj mlađi mačor to povremeno radi, nalazimo nekad kandže po kući, plus smo ga videli da to radi.  

kao kad mi sečemo nokte, sve ok

  • Hvala 1
Link to comment

Ček, a kakve su te kandže koje nalazite? Delovi, kao četvrtina, trećina i tako to?

Ili celu kandžu, koja je zapravo samo sloj od listanja rožnate površine?

Za prvo ne znam, drugo je sigurno normalno.

 

 

edit. A ono osnovno zaboravio, samo ne znam da li je to slučaj. Rade to tokom umivanja/čišćenja.

Edited by Malkmus
  • Hvala 1
Link to comment

Hvala obojici, mahom je to listanje kako mi se čini, nego je nešto učestalije u poslednje vreme. On jeste mlad, godinu i po dana otprilike. Video sam da potencijalno može i od stresa, ali zaista ne vidim šta bi moglo da mu izaziva stres. 

 

Jedino mi je bilo čudno jer ranije baš i nismo nalazili kandže od ženke, ona je bila tu jedno godinu i kusur pre njega. 

Link to comment

Pazi, ako je stres, trebalo bi to da dođe na svoje tokom vremena. Imao sam izuzetno nervozno mače. Njega smo samo naučili šta se ne sme i pustili ga da se opusti, u smislu - fizički kontakt samo kad on poželi. I postao je jako umiljat, a bio je divlji. To je samo jedno iskustvo.

Ali meni liči na nešto što je skroz uobičajeno. I renneu isto.

  • Hvala 1
Link to comment

Nikakav stres sve je u redu to što grize nokte. Najslađe je kad sedne kao za neki ozbiljan i zahtevan posao, pa raširi šapu široko kao petokraku i onda manikira jedan po jedan prst i kandžu.

Stres može da bude prolaznog karaktera ako se ne igraš sa njim, tj. ako se dosađuje, a to ispoljava tako što neprirodno često liže krzno, toliko da na pojedinim mestima istanji dlaku. Igraj se sa njim, pogotovo sad kad je mlad.

Edited by halloween
  • Hvala 1
Link to comment

Iskreno, ove mačke pre mogu da dobiju stres od preterane pažnje od nas dvoje, nego iz bilo kog drugog razloga :lol:

 

Inače, on ima jedan mnogo sladak ritual, svako jutro kada se probudim, kad se okrenem na leđa, dođe i sedne mi na grudi. Gurne glavu u usta kao da traži da ga poljubim, pa onda sedi malo okrenut dupetom, malo njuškom. Ali svako jutro! I kada god on spava pa se probudi, dođe i isto tako gura glavicu i ako sedim krene da se grli :wub:

Link to comment

Da to su rituali kod spavanja, moj mačak ima pozu gde ja moram da legnem na stranu ispružim ruku da može da glavu namesti na nju i da leđa nabije tako da oseti toplinu od mene. Dokle god se ne namestim tako pizdi i premešta se po krevetu, čak ima običaj da počne da mi vuče tu ruku za rukav pidžame i da je namešta u položaj. Kad se okrenem na drugu stranu on me samo preskoči i zauzme isti položaj. 

  • +1 2
Link to comment
On 7.11.2020. at 23:41, hansolo said:

Da to su rituali kod spavanja, moj mačak ima pozu gde ja moram da legnem na stranu ispružim ruku da može da glavu namesti na nju i da leđa nabije tako da oseti toplinu od mene. Dokle god se ne namestim tako pizdi i premešta se po krevetu, čak ima običaj da počne da mi vuče tu ruku za rukav pidžame i da je namešta u položaj. Kad se okrenem na drugu stranu on me samo preskoči i zauzme isti položaj. 

 

Moja prethodna macka je isto to radila, doslo je dotle da nisam mogao da zaspim dok ona ne odradi svoju sihtu. Prosle su godine otkako je uginula ali ja jos uvek kad odem u krevet legnem i namestim se u taj polozaj. Pusta navika. Ova dva zlotvora koje sad imam vise vole da nas izguzeljaju iz onih delova kreveta koji im u tom trenutku zapadnu za oko i sebi obezbede vise prostora.

Edited by harper
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...