Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Tri puta dnevno sigurno, a možda i više. Ujutru i uveče se najede dobro, a tokom dana pomalo dodaje. Uvek mu je puna činija- ad libitum. To mi je lepše, a i zbog putovanja sam ga naučila tako, da mogu da mu ostavim gomilu hrane, pa sam reguliše.

Edited by halloween
Link to comment
15 hours ago, slepa živana said:

kolko puta dnevno jedu vaše kućne mačke?

 

Koliko puta im se cefne.:D Cinije im se uvek dopunjavaju pa kako hoce. Navikli smo ih od malena na Hills hranu i samo nju u raznim varijantama cepaju, najcesce nisu odusevljeni (osim iz nekog razloga jagnjetinom) ali jedu normalno, taman da se hrane uredno a da se ne pretvore u hrpe sala. Povremeno ali ne precesto im dajemo onu segzi hranu u kesicama za kojom odlepljuju, zato im ne dajemo precesto da ne bi odustali od hrane koju im svakodnevno dajemo. Bas smo zadovoljni Hillsom, obojica su teski kao tuc a gram viska sala nemaju. Gasha (stariji) ionako ima konstituciju bildera ali Nebojsha je iz kategorije pufnastih + smo ga uzeli verovatno kao trinaesto prase a ova hrana ga drzi na optimalnoj kilazi i pretvorio se u solidnog MMA borca.

Link to comment

Ja im ostavljam na pretek, pa jedu kolko oće.

 

Kako rešavate problem raznošenja posipa po kući?

Na žalost, jedna mačka odbija da sarađuje sa silikonom koji je po ovom pitanju mnogo bolji.

Koristeći Everclean moram svaka dva dana da skupljam metlicom čestice sa poda i da protresem krevet pred spavanje, a i dalje znam da nije to to. Jako me smara to.

(quotujte post ili me tagujte pri odgovoru da bih videla)

Link to comment
6 hours ago, Shitgenstein said:

Ja im ostavljam na pretek, pa jedu kolko oće.

 

Kako rešavate problem raznošenja posipa po kući?

Na žalost, jedna mačka odbija da sarađuje sa silikonom koji je po ovom pitanju mnogo bolji.

Koristeći Everclean moram svaka dva dana da skupljam metlicom čestice sa poda i da protresem krevet pred spavanje, a i dalje znam da nije to to. Jako me smara to.

(quotujte post ili me tagujte pri odgovoru da bih videla)

Moj mačak već godinu dana ne koristi posip nego ide napolju u wc. A ne sećam da je raznosio. Malo je izbacivao oko lavora, ali to je sve bilo. 

 Ma

Link to comment
7 hours ago, Shitgenstein said:

Ja im ostavljam na pretek, pa jedu kolko oće.

 

Kako rešavate problem raznošenja posipa po kući?

Na žalost, jedna mačka odbija da sarađuje sa silikonom koji je po ovom pitanju mnogo bolji.

Koristeći Everclean moram svaka dva dana da skupljam metlicom čestice sa poda i da protresem krevet pred spavanje, a i dalje znam da nije to to. Jako me smara to.

(quotujte post ili me tagujte pri odgovoru da bih videla)

 

Ja sam koristila neki sitni sitni pesak, koji bi Mita izgleda lako otresao sa sebe tako da bi bilo jos malo peska pored kutije a u ostalim delovima stana maltene nista. Zaboravila sam kako se zvao, znam da je bio da se kupi u pakovanju od 10kg i da nije bio jeftin, mada se polako trosio tako da zapravo nije bio ni preskup na duze staze. Takav posle u Nemackoj nisam videla, a kod nas ga je bilo i po manjim radnjama i u onom velikom Pet centru na NBG.

Link to comment
6 hours ago, Shitgenstein said:

Ja im ostavljam na pretek, pa jedu kolko oće.

 

Kako rešavate problem raznošenja posipa po kući?

Na žalost, jedna mačka odbija da sarađuje sa silikonom koji je po ovom pitanju mnogo bolji.

Koristeći Everclean moram svaka dva dana da skupljam metlicom čestice sa poda i da protresem krevet pred spavanje, a i dalje znam da nije to to. Jako me smara to.

(quotujte post ili me tagujte pri odgovoru da bih videla)

U pet centru ima posip za dugodlake mačke za manje raznošenje posipa. Stavi neku gumiranu prostirku ispred toaleta, Mačji klozet da je u WC-u u ćošku, dosta pomaže bilo kakva prostirka pa kad izađe da šapama pređe preko otirača. Ima i specijalnih ali su skupi, u pet šopu oko 2600 din, a jeftini su 550 din. Spremam se da kupim robot usisivač i da ne razmišljam više na tu temu.

Link to comment
12 hours ago, halloween said:

Spremam se da kupim robot usisivač i da ne razmišljam više na tu temu.

Jos nisi? Sta te koci (osim ako nisu finansije u pitanju)? Ne znam ni kakvo je trziste kod nas u zemlji, ovamo ima bukvalno milion robota, takodje i od no-name kineskih firmi koji su i dosta jeftini (ispod 100 evra), i kada smo gledali sta da uzmemo, zabolela nas je glava od svega. Sam Roomba ima takodje vise od 10 modela.

 

Ja sam Mitin pesak drzala na zastakljenoj terasi, koju sam zimi drzala zatvorenu a on bi se javio kada mu je potrebno da ide u toalet. Stvarno je bio nekomplikovan po tom pitanju. A ta prostirka ispred je super stvar, to mi nije palo na pamet dok nisam videla kod muza.

 

Nego @Shitgenstein - daj da vidimo macu? :)

 

Skoro sam gledala neke oglase zbog decije garderobe i naletim medju njima i nekog ko prodaje svoje dve macke. Mama sijamka i sin mesanac, tigric ali nekako belicast, medeni su bili oboje. Tu su me preplavila secanja na Mitu i njegovo traktorisanje i na moment se zapitah da li da uzmemo te mace, iako smo u fazonu da nikada ne bismo kupovali zivotinje vec ponovo uzimali one iz azila, kada vreme za to dodje i prodje nas zal. Malo smo parili oci na slike i ostali pri starom stavu ipak.

Link to comment
16 minutes ago, I*m with the pilots said:

Jos nisi? Sta te koci (osim ako nisu finansije u pitanju)?

Rasprodali u Lidlu za 2 sata sve, zakasnila sam. Sad čekam da ponovo dođe., on je oko 200 evra, čini mi se da daju fer ponudu cena- kvalitet.

Link to comment

Hvala na komentarima :D

Everclean već koristim (ali ne taj predloženi nego neki drugi), probaću i to sa gumiranom prostirkom, zvuči obećavajuće. Možda je problem kod mene što ih ima 3 pa svaka po malo doprinese, ali ja moram to bezmalo na svakodnevnom nivou da skupljam metlicom. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...