Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

Ime proizvoda navodi na dr. Popovića i još jedan njegov bućkuriš, Anti-Bol, te količina, širina i dubina jadnosti ne treba da čudi, s obzirom na to da je (garant'!) isti PR tim zaslužan, kao i za ovo.Ipak, na ovo zaista možemo i da se fejspalmujemo, nekome će biti smešno/tužno ili oboje, ali ovo sa glasom zakopane devojčice je... neverovatno.
u vezi antikilograma, kako kreativnost u srbalja ne priznaje granice, pale se i neke tuzbe...
Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

To je kampanja REKOMa koji ima za cilj da sastavi konačan i definitivan spisak nestalih na celom području SFRJ. To do sada niko nije uradio, a ako misliš da im je u interesu samo da uzmu pare predlažem da zasučeš rukave i sam to obaviš bez arčenja novčanih sredstava.
Svađa između NVO zbog 3,5 miliona evra donacijaBEOGRAD - Nevladine organizacije koje su napustile Regionalnu komisiju za utvrđivanje činjenica o žrtvama ratnih zločina oštro napadaju Natašu Kandić, direktorku Fonda za humanitarno pravo, optužujući je da je privatizovala ovaj regionalni projekat i samovoljno potrošila milione.Nevladine organizacije pretvorile se u projektne: Nataša KandićKandićeva za “Blic” kaže da je problem u tome što su se “nevladine organizacije pretvorile u projektne organizacije” i uz odbacivanje optužbi ona ističe da je finansiranje REKOM-a transparentno i da se može videti na veb sajtu www.zarekom.org.- Uzrok ovih napada koji traju od samog početka su posledica rata. Reč je o posleratnim društvima koja su mnogo vremena provela u ružnom, pa sad ignorišu činjenicu da je u pitanju važna inicijativa za dobijanje bitke sa prošlošću - kaže Nataša Kandić i upozorava da ih niko neće zaustaviti u formiranju REKOM-a. Branko Todorović, predsednik Helsinškog odbora za ljudska prava RS, kaže da je Fond za humanitarno pravo “prva projektna i biznis organizacija čija se direktorka ponaša kao Staljin: ne konsultuje se sa članovima Koordinacionog veća i postavlja svog supruga za direktora medijske kampanje sa mesečnom platom od 2.800 evra.- Kada je njena partnerka iz zagrebačke Dokumente Vesna Teršalić jednom rekla da treba uvažiti mišljenje ljudi iz Bosne, ona joj je odgovorila: “Šta se ti mešaš?! Da mene nema, ne bi imala šta da jedeš” - priča Todorović. On smatra da je REKOM megalomanski zamišljen “jer Makedonija, Crna Gora, Slovenija, kao i Kosovo, ne mogu biti stavljene u isti konteks kao druge republike SFRJ”. S druge strane, on napominje da skoro nijedno udruženje boraca, logoraša, žrtava rata i nestalih u BiH ne odobrava da Beograd ili Zagreb imaju prioritet u utvrđivanju činjenica iz proteklog rata. Edin Ramulić, predsednik Udruženja žrtava rata “Izvor” iz Prijedora, kaže za “Blic” da Kandićeva nikad nije bila otvorena prema organizacijama u BiH i da je sama odlučivala o tome ko će da učestvuje na forumima, organizovanim u skupim hotelima poput „Splendida“ u Bečićima ili „Parka“ u Novom Sadu. Sada je, ističe, problem u tome što “više niko neće moći da dobije novac za sličan projekat”.Nataša Kandić je demantovala tvrdnje da je napustila projekat REKOM, kako su objavili neki mediji, istakavši da je dala ostavku u Koordinacionom veću i zadržala tehničku poziciju u Sekretarijatu. Ona napominje da nije bilo dovoljno novca za planiranih 2.500 volontera, nego za samo 500-600, „što je jedan od razloga zbog kojih nije skupljeno milion potpisa”. Kandićeva smatra da je i 500.000 potpisa veliki uspeh i najavljuje da će zahtev za osnivanje REKOM-a uskoro biti svečano predat i predsednicima Srbije i Kosova. Prema njenim rečima u Srbiji je prikupljeno 270.000 potpisa, a da je i u RS, „uprkos velikom otporu, odziv ipak bio veliki”. Todorović, pak, tvrdi da su to “frizirani podaci”.Nevladine organizacije, pre svega iz BiH, tvrde da su Kandićeva i FHP od međunarodnih fondova za realizaciju ove ideje dobili 3,5 miliona evra, a da su sve ostale isključili iz odlučivanja i time, kako tvrde, prekršili statut REKOM-a. Edited by veljaGB
Link to comment

@veljagbStvarno ne mogu da rondam po prljavom vešu organizacija u koje nisam uključen. Kako god, konačni spiskovi ne postoje. Mogu samo da pozdravim svaku inicijativu koja vodi njihovom sastavljanju. Pare su im očito neophodne, inače Ramulić ne bi rekao da je problem što “više niko neće moći da dobije novac za sličan projekat”.

Edited by McCabe
Link to comment
Mozda je glupo da pitam i definitivno nije topic za to ali kakve se to pare za volontere spominju? :blink:
Pa to ti kazem...BTW izvinte mozda je ovo bio off-topic, al raspravljasmo o rekomu...
Link to comment

Pa okej, sigurno se ne radi o novčanoj nadoknadi ako kaže da su u pitanju volonteri... Verovatno je to za stvari tipa majice, obuka, transport ljudi i materijala, noćenja po lokacijama na kojima skupljaju potpise (ako nema lokalnih volontera), promo materijali, itd.Čak i da mogu, jače NVO, koje su navikle na stabilne i izdašne izvore finansiranja, dosta često prosto ne vode računa o štednji na bilo kom praktičnom segmentu, nije im u interesu jer cene da mogu da izvuku sredstva. Ne želim da ih branim, samo kažem šta je mogući smisao rečenice.

Link to comment
Neki genija napisao, sad mi je jasnija kampanja i njen bekgraund:

U firmici, agenciji „Mekani Erik i sin“DRUGARIIII! Hajmo, hajmo, hajmo! Kreativni sastančiiiić! Kolege akauntići, divni kreativci, mila produkcijo, sjajni medija planeri, svi, svi, svi! Probudite se! Stiglo je proleće! April u Beogradu! Septembar u Leskovcu! Imam sjajnu idejicu! Ma, svi znate kakve su super sve moje idejice! Divno, sjajno, bajno – i okice vam već kolutaju od radosti i iščekivanja!Eto takoooc. Sad kad smo se svi smestili u našu predivnu i moderno opremljenu konferens salicu ja ću je i izneti! Idejicu! Micu! Hihihihi!Kampanjica koju treba da radimo je nešto najhumanije čega smo se ikada dotakli. Moramo nekako pomoći potencijalnim samoubicama da u tom odsudnom trenutku ne naprave taj kobni koračić. Mislila sam mislila i smislila! Mislim da je najbolji način da to uradimo tako što ćemo na neki čaroban način iskoristiti svima nama poznat simbol samoubistava u Beogradu. Pogodite koga??? BRANKA ĆOPIĆA! Ako možda niste znali, Branko je pored toga što je bio naš najpoznatiji samoubica i čovek po kome je nazvan taj Brankov mostić, bio i nekakav pisac koji je, mislim i ćopao, zato su ga tako i zvali. Kapirate, nadimak – Ćopić? Žasu! Mukica mala, bio je invalid pre nego što se ubio. Ne znam baš sad šta je pisao, ali to nije ni bitno za ovaj moj božanstveni koncept. Molim? Znam macili da si ti kreativni direktor, posle ćeš da ti kreiraš svašta nešto lepo i da crtaš i bojiš, samo da vam ja objasnim i kažem šta treba da se radi. Okejić? Supiš!Dakle, da nastavim. Radila sam risrč za ovu našu target grupu pa sam hajlajtovala ključne reči. Shvatate već – Branko Ćopić, mostić, samoubice, humanost, renesansa, nagrada za našu agencijicu, povišica za vašu najdražu koleginicu. To je ta konekcija, to je taj tok misli, to je ta Garaža… E sad, pitanjce koje je mučilo moju malu glavicu jeste – kako sve to upakovati u jedan predivni šareni paketić koji će se svima dopasti a najviše našem dragom Šapici i žiriju u Kanu?I onda mi je sinulo – baš sam ludica, to mi je palo na pamet dok sam sinoć piškila u restorančiću – uzećemo projektorčić i na tu vodu ispod mosta ćemo projektovati slike. Molim? Kakve slike? E, i to je vama vaša omiljena koleginica spremila. Razmaziću vas totalno, blese jedne! Pošto su, kao što svi znamo, samoubice tužne jer su to uglavnom neki jadnici bez para koje niko ne voli, onda ćemo da im puštamo sličice koje će odmah da ih oraspolože i da im skrenu misli sa ružnog samoubistva na nešto divno, čarobno i božanstveno. Zato ćemo im puštati nešto naslađe na celom svetiću, projektovaćemo im sličice Zeke Kikija! Ja ga prosto obožavam! O-bo-ža-vam! Vidite ovu sličicu. Pogledajte ga kako je sladak, zekonja mali, vidite mu te rozikaste ušice i mali prćasti nosić kojim mrducka, i pufnasti repić i ove male zubiće gric gric, srećica mala čarobna! I onda kad taj nevaljali samoubicko dođe na mostić da se strmekne u reku ima da vidi sličicu Zeke Kikija, kako je lep i sladak. Awww! I onda ima odmah da ga prođe sve što ga muči i neće hteti više da se ubije nego će hteti da živi, živi i živi i da se raduje svakom novom predivnom danu. Ispod ćemo staviti i ovaj broj telefona, ako hoće i da popriča sa nekim dok se tako klati na ivici mosta i gleda zekonju Kikija. Naravno, taj poziv ćemo da naplaćujemo a parice idu kome? Kome? Namaaa! Tako je! I onda- Jao, evo ga Šapica, svi mu mašite, brzo, brzo! Nešto nam se natmurio, vidim da je vezao duge pertle… znači da ide kod šefa, gore… baš uzbudljivo! Eto, ode….Da se vratimo mi ovim našim samoubicama i božanstvenom zekonji Kikiju! Dakle, projektujemo Kikija, samoubice su presrećne, kampanja uspela, dobijam, mislim, dobijamo nagradu i sve je persu! Divno divno! Baš volim kad sve ovako prekrasno smislim i onda- Molim? Šta kažeš ti kucili? Šta zekonja, macice? Kiki? Kakva autorska prava? Kako ne može? Kažem… KAŽEM, KAKO NE MOŽE ZEKA KIKI??? TEBI SE OBRAĆAM SMRADE RASPALI!!! DA! TEBI, TUBERKULOZNI IZBLJUVKU LUČKE KURVE!!! IMA DA BUDE ZEKONJA KIKI ILI ĆEŠ NA SLEDEĆEM POSLU DA DRKAŠ ĐOKU BIKOVIMA PRED OPLODNJU!!! ŠTA ME GLEDAŠ TAKO BLENTAVO MAJMUNE POREMEĆENI, SMISLIM TI KAMPANJU KAO DA SI RETARDIRAN A TI NE MOŽEŠ PROKLETOG ZECA DA MI OBEZBEDIŠ!!! AKO SAD ODEM KOD ŠAPICE, IMA TOG ZECA IZ DUPETA DA IZVADIŠ I IMA DA MIRIŠE NA ĐURĐEVAK! JEL TI JASNO SKOTE ŠKRBAVI? JESTE? JEL IMA JOŠ NEKO DA KAŽE DA NEŠTO NE MOŽE? NEMA? NEMA??? E, superiškica! Onda smo se dogovorili, napravićemo kampanjicu, ima da bude ko bombonica, jel tako drugarići? Supiš! Idem ja sad, imam neki koktelčić, pa aftervrk čilaut a posle moram na pilates i solarijum. Vi mi budite male pčelice vrednice pa ćemo sutra da vidimo šta ste napravili. Važi se? Ekstrić! Divni ste mi! Ljubim vas! Ćao, ćao!

Edited by CowBoy
Link to comment
  • 2 weeks later...
post-400-13103820324271.jpg
Vidim da kasnim dve nedelje, upravo sam krenuo da okačim ovo:http://b92rs.adocean.pl/files/oirobwhqoy/yemkfxnqwa/bonbon_regijaljeto_1-3a_300x250_srb.swf
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...