Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

12 hours ago, mustang said:

shvatila sam sa je sav taj cross fit i trcanje totalno besmisleno. bacanje para skroz bez da ti licno imas neku prakticnu korist. razumem jednom opicis maraton da bi sebi dokazao da mozes ti to...ali drugi put?! i to ne budes medju prva tri, jedino oni dobiju neku paricu od koje definitvno ne moze da se zivi. 

 

potpuno maltretiranje tela. ako se vec telo trosi na nesto, onda makar nek bude korisno ako ne finansijski onda u prakticnom smislu (nauciti da se pliva, brani, biti fleksibilniji...)

#onokad sofa warrior napise post o trcanju, izmedju dva dima cigarete i dnevne doze viskija.

 

Edited by Djuro
Link to comment
#onokad sofa warrior napise post o trcanju, izmedju dva dima cigarete i dnevne doze viskija.
 
[emoji38]
1:59:40 
Nema odgovarajuci smajli za ovo.
Laser projekcija tempa iz kola koja idu ispred njega mi je Wtf... cekaj tempirali su trku po njegovom planu ili prosto izvukli prosek? mozda nije oboren (normalan) rekord ali je pala jos jedna barijera, uz to da tehnologija preuzima vodjstvo od snage uma i volje...

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Nisu tempo prilagodjavali njemu, vec su laserom crtali prosecan tempo potreban za 1:59:59. 

 

Ne slazem se da je tehnologija preuzela bilo sta - Kipchogeova glava i telo su doveli do ovog rezultata. 

Uzalud bi bili svi spickani ineos milioni, da ovaj uvek nasmejani mega car nije stao tog jutra na crtu i napravio ono sto je covecanstvo ocekivalo od njega.

U TOM trenutku, na TOM mestu, bez izgovora i opravdanja.

 

Link to comment
12 hours ago, Djuro said:

#onokad sofa warrior napise post o trcanju, izmedju dva dima cigarete i dnevne doze viskija.

 

 

:laugh: taj rad :D

 

uvek dobrodosao za moj sto za pauzu :wub:

samo ti trci, svaka ti cast na izdrzljivosti i istrajnosti. svako radi ono sto voli. sto mislim da je besmisleno da se time poluprofi bavi, to je druga prica. 

Link to comment

Ja nisam uspeo ni kilometar, probao sam za vikend da drzim barem 3:30-3:40 jedan kilometar i raspala su mi se pluca i ugasio mozak. A nije da sedim samo u fotelji ("odradio" sam Berlin po kijametu pre dve nedelje).

Link to comment

Ajd da upadne jedan što samo za busom potrči:
Kakav je vaš odnos "stalnih trkača" prema ovom "nepriznatom" rezultatu?
Koji bi otprilike bio rezultat bez ovih stvari koje su "problem" (ako je to uopšte moguće pretpostaviti)...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

zecevi (koji trce ispred Kipchogea) nisu problem, ima ih i u Berlinu. 

auto (koji ide ispred njih i pravi zavetrinu) je problem. ima toga i na major maratonima ali ovde je bio puno blizi trkacima. da ne govorim o proslom pokusaju u Monci, kada je Tesla nosila veliku tablu, koja je pravila jos vecu zavetrinu/smanjivala otpor vazduha.

problematicna je i trasa: ovde su bili dugacki pravci, sa svega 2 blaga okreta po krugu, sa gotovo 0 metara uspona. Na "pravim" maratonima ima puno vise skretanja a bude i par metara uspona - sto kod ovih marginal gains ima uticaja.

idealna temperatura/vlaznost vazduha/suv (bt the way - nov) asfalt: to sve igra ulogu i nemoguce je obezbediti takve uslove na pravim maratonima.

 

no, bez obzira na sve gore navedeno i na nepriznavanje rekorda od strane , ovaj rezultat je veliki milestone.  

 

i uveren sam da ce Kipchoge i/ili neko drugi, u sledecih 10 godina istrcati ovo vreme i na pravoj trci.  

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ajd da upadne jedan što samo za busom potrči:
Kakav je vaš odnos "stalnih trkača" prema ovom "nepriznatom" rezultatu?
Koji bi otprilike bio rezultat bez ovih stvari koje su "problem" (ako je to uopšte moguće pretpostaviti)...



... Shiit has hit the fan...
 

 

Sto se challenge priblizavao, ja sam sve vise u sebi kenjao (staza, laseri, hemijski koncern kao sponzor itd itd itd).

 

A onda, sta da ti kazem, kad su mi suze krenule kad je krenuo u sprint zadnjih 500m. Odavno nisam pustio suzu na nekom sportskom dogadjaju. 

 

Poslednji (42.) kilometar 2:40. Jebo zeceve i asfalt i lasere... covek je prosto pomerio granicu. 

Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

Kakav je vaš odnos "stalnih trkača" prema ovom "nepriznatom" rezultatu?

 

u mom trkačkom klubu su svi odreda pratili, navijali i oduševljeni su

Link to comment

Ja isao jutros na sud u Loznicu, vratio se posle par sati gladovanja, pio samo malo vode... izasao na kej, mislio kao sad cu prazan da odvalim kilometar lagano sa tih 2:50 i da se bacim na klopu zadovoljan sto sam trcao tempom najbrzeg dugoprugasa na svetu...  epilog = istrcao 400m tempom 2:53 i stao jer sam skontao da sam crko i da bi tesko izgurao i 3:00 

 

Ne trcati na ultra mega prazan stomak, ne moze da valja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...