Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Nema sigurno ništa od jesenjeg polumaratona kad je sve raskopano.. A nike run je prošlih godina mesecima ranije najavljivan i bio je u septembru tako da i od toga verovatno patka..

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
On 8.8.2019. at 10:19, Tolaa said:

Ja sam morala da odustanem od Berlina. :( Krajem juna me uhvatila alergijska astma i trajala mesec ipo dana, tek pre par dana sam prodisala. Treninzi su bili nemoguci, posle 5 minuta trcanja nisam mogla da disem i bila sam skroz iscrpljena. Izgleda da cu morati da biram samo maratone za koje se najbitniji deo treninga ne radi leti. 

 

Steta za Berlin, sad glavu gore i gledaj neki u novembru/decembru ili u prolece sledece godine.

 

Ja sam pretrenirao za Berlin poslednjih 10tak dana, tako da sam juce morao da odustanem na 27. od planiranih 32. km. Smrklo mi se pred ocima, a bila je i paklena vrucina. Sad lagana nedelja plivanja i bajsa i jedna svadba u Bg za vikend pa onda poslednji napor, pa kuliranje pred trku. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

evo trčuckam pomalo,tu i tamo 2-3-4 km i pre vrucina i sada posle..

ali imam uzasan svrab koze kad trcim i bas me nervira..nema veze sa garderobom jer me svrbi i na nogama kada nosim sorc i nista ne dodiruje kozu  :dry:

citam sad da je to thing i da mi nema spasa  :dry:

Link to comment

Trkači, da li vam se desilo nešto slično?

Neka pomalo bizarna povredica me snašla, boli me jastuče na stopalu, tj. onaj mekani deo tabana ispod prstiju. 

Jako čudan osećaj, kao da gazim po petoparcu recimo, nije jak bol ali dovoljno neprijatan. Nemam pojma kako i zašto je nastao, kad obujem starke teško mi da duže hodam, dok na nekim debljim patikama uz deblje čarape ni ne osetim.

Link to comment

secam se da sam imao taj bol pre 15ak godina ali je proslo sàmo posle par nedelja. sumnjao sam na obucu i/ili povredu sa fudbalice a nisam isao kod lekara jer sam se nadao da ce proci brzo

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

imam to vec 3 godine sigurno. nekoliko dana/nedelja boli malo i periodichno, nekad ga nema mesecima. na dodir se ne oseca skoro nishta, ne secam se povrede. ima dana da kad zgazim na neshto izbocheno tim delom hocu da umrem koliko zaboli u trenutku i posle opet nishta. nekad se na kratko proshiri ka prstima, ali nikad neshto znachajno da ne mogu da hodam. nemam isto pojma shta je.

sent from bubamoto

Link to comment

Meni traje vec 7-8 dana, nepromenjeno stanje, nadam se uskorom oporavku. Malo sam istrazivao, po opisu i simptomima dosta lici na metatarsagliu. Izgleda da nema leka za to, niti nekog jasnog tretmana, uglavnom preporucuju odmor, kreme protiv bolova i dobru obucu/uloske.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Gledao sam kraj, videlo se koliko se smorio. Potpuno razumljivo.

 

Ali ima on vremena da prestigne Kipčogea. Ovaj se potpuno okrenuo ovom projektu 1:59.

 

Ako obojica budu trčali u Tokiju, biće to super trka.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Sutra u 8 trci 1:59. Sto sam vise citao kako ce to da izgleda, zakljucno sa novim slojem asfalta ove nedelje i nagibom od 1% u krivni, sve sam se vise smorio.

Sve je to ok i nadcovecanski, ali sprzeno je dvocifreno miliona u ceo eksperiment. Nek istrci Berlin za 1:59 pa da vidimo.

Link to comment

shvatila sam sa je sav taj cross fit i trcanje totalno besmisleno. bacanje para skroz bez da ti licno imas neku prakticnu korist. razumem jednom opicis maraton da bi sebi dokazao da mozes ti to...ali drugi put?! i to ne budes medju prva tri, jedino oni dobiju neku paricu od koje definitvno ne moze da se zivi. 

 

potpuno maltretiranje tela. ako se vec telo trosi na nesto, onda makar nek bude korisno ako ne finansijski onda u prakticnom smislu (nauciti da se pliva, brani, biti fleksibilniji...)

Link to comment

Pa valjda je korist u tome što nećeš morati plaćati doktore, npr. 

 

Fleksibilnost i ja zagovaram, pogotovo u stavovima, za to su najbolje borilačke vještine, kad naletiš na nekog jačeg, da vidiš kako postaneš fleksibilan kad te ispresavija

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...