Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

A da probas da ponovo instaliras aplikaciju na telefon.

 

Meni je skoro bila ukljucena Strava i merio sam na satu. Postoji neka razlika od par desetina metara na 10 i vise km, ali nista slicno ovom tvom.

 

edit: Sad vidim da si uzeo novi telefon, tako da si tu morao da instaliras Stravu. Ne znam, meni sve ok radi.

 

 

 

 

Edited by smorenko
Link to comment

Ranije je palilo da pustim "record activity" i posle kratke distance stopiram i pustim ponovo ali se nikad nije dešavalo da ovako gubi gps

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment

Nisam nikad koristio Stavu, koristim onaj Nike Run Club app, ali pretpostavljam da su svi manje-vise isti fazon.

 

Elem, na starom telefonu je treking umeo da mi omane i do 100m po kilometru, jedno dva meseca sam se spremao (na onoj stazici na Tasu) misleci da mi je tempo sporiji nego sto zaista jeste. Izvalio sam tek kad sam premerio duzinu staze preko Google Mapi.

 

 Na novom telefonu radi mnogo bolje, tako da pretpostavljam da ume da bude problem i do GPS senzora u telefonu i koliko je on pouzdan.

Link to comment

Ja imam problem sa Stravom na Xiaomiju Redmi Note 4 ali samo u zadnje vreme i manji problem, u smislu da nece da mi pronadje gps signal kad se spremam da krenem ali sam skontao da je resenje da samo restartujem telefon i on proradi.

 

Inace, kad smo vec ovde, da prijavim da sam i sa nesto pojacanom kilazom tj. 6 do 7 kila vise uspeo da odrzim kondiciju, pre neki dan 5km tempom 4:20 po km  a  jutros dosta lagano 3km tempom 3:57, imao sam lufta za sprint na kraju ali nisam hteo kad sam video da ide lagano ispod planiranih 12min. 

 

Nego, koji fensi sat da uzmem? Ono sto meri vreme, korake, nagib, puls, sto ce me ozeniti i sve po redu. Uzeo nekih majica, sorceva, troje kvalitetnih patika, skup bajs, red je da kupim i neki gps sat ili kako se vec zove. S obzirom na amaterizam u ovome, kapiram da bi mi neki srednjeg ranga odradio posao, da ne dajem 500+ evra bezveze kad se ne lozim toliko.

Link to comment

Ja imam Garmin Vivosport, dosta sam zadovoljan, meri sve te gluposti sto si naveo, poprilicno je ruzan, ali je dobar ice-breaker kada muvas ribe, a baterija mu drzi oko 6 sati sa upaljenim GPS signalom, sto je maltene glavni razlog sto sam ga uzeo.

Jedina mana je sto ja izgleda zivim u nekoj GPS rupi pa kad izadjem iz kuce prodje dobrih 10ak min dok on locira satelite i aktivira GPS. Al kad sam na otvorenom i u prirodi nadje ga za sekund.

Link to comment

Od pre nedelju dana imam Garmin Forerunner 235.

Mene super sluzi i zadovoljan sam. Ukoliko ti treba samo za trcanje, onda mislim da je ovo pravi sat. Inace, moze da meri i trcanje unutra.

Proveri da li i koliko mozes da ga koristis kad vezbas ako ti treba.

Link to comment

Izgleda da sam provalio problem, samo još da vidim jel umem da ga rešim [emoji3]

Strava mi ne radi u pozadini, dok je zaključan telefon ne hvata gps.. Tek kada otključam, posle jedno 10 sekundi uhvati signal i povuče onu ravnu liniju sa prethodnom tačkom..

Za svo to vreme mi fit radi normalno..
Odoh da čeprkam podešavanja telefona..

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
4 hours ago, smorenko said:

Od pre nedelju dana imam Garmin Forerunner 235.

Mene super sluzi i zadovoljan sam. Ukoliko ti treba samo za trcanje, onda mislim da je ovo pravi sat. Inace, moze da meri i trcanje unutra.

Proveri da li i koliko mozes da ga koristis kad vezbas ako ti treba.

 

+1 za 235.

 

Link to comment

Forerunner 235 je odličan sat, dugo sam ga želeo, no znao sam da 245 izlazi uskoro. U maju je i on izašao, imam ga već 4-5 nedelja, bez ikakvih zamerki.

 

Da se ne lažemo, i 235 je sasvim, sasvim dovoljan, i biće još dugo vremena, ali ako već odvajate 200+ kinti za tehnologiju, možda razmotrite da nadodate još 50+ i kupite najnoviju seriju.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ja sam morala da odustanem od Berlina. :( Krajem juna me uhvatila alergijska astma i trajala mesec ipo dana, tek pre par dana sam prodisala. Treninzi su bili nemoguci, posle 5 minuta trcanja nisam mogla da disem i bila sam skroz iscrpljena. Izgleda da cu morati da biram samo maratone za koje se najbitniji deo treninga ne radi leti. 

Link to comment

Hajde za nas rekreativce, moze pojasnjenje, hoce li se po Beogradu ove godine trcati neka 10km trka? Bilo je najava za jesen, da ce jedan od maratona to organizovati, ali ne nalazim. 

Link to comment

Nista precizno ne znam, ali...obicno sredinom septembra bude NikeRun 10k, s tim sto nisam uspeo da nadjem sajt za ovogodisnju trku.

 

Takodje krajem septembra bude neki lazni beogradski polumaraton, u sklopu njega bude i trka od 10k.

Link to comment

Ovaj Nike run jos nije objavljen. Mozda ga bude verovatno 8.9. mada nemaju jos puno vremena.

 

Taj polumarton o kom Goofs prica organizuju isti koji organizuju i Beogradski maraton, ali jos uvek nema raspisa, tako da verovatno nista od toga, posto su ranijih godina to vec uveliko objavljivali.

 

3.11. ce biti organizovan maraton u sklopu kojeg ce biti trka na 5 i verovatno 10km (nisam siguran). Atletski savez je organizator i trci se smao po Novom Beogradu. Mislim da se zove Belgrade City marathon ili tako nesto.

 

Poectkom novembra je Plavi krug oko Ade, maraton, ali verujem da nisi mislio na to.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...