Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Jeste mucenje sa telefonom, potvrdjujem. Moj komsija se sprema za neku trku We run Belgrade 4. septembra i kao trcimo zajedno vec neko vreme.. sinoc smo trcali 4x1500m da tempo bude u proseku 4min po kilometru ili manje, i ukljucili obojica Endomondo u isto vreme - njemu posle 1km izbacilo 3:57 a meni malo kasnije 4:05, iako smo sve vreme trcali jedan pored drugog :D Kasnije isto nesto bagovalo, nije to bas skroz pouzdano uvek. Mada, meni dobro meri relaciju od zgrade do nekog velikog mosta i nazad, uvek je skoro isto, varira eventualno 10-20 metara na tih skoro 7km.

Link to comment

Glupo pitanje, ali, da li te vaše aplikacije mere satelitsku distancu duž vase trase trčanja, ili mere vašu stvarnu putanju dok trčite?

Ajd preformuliši pitanje pa da ti odgovorimo.
Link to comment

Jeste mucenje sa telefonom, potvrdjujem. Moj komsija se sprema za neku trku We run Belgrade 4. septembra i kao trcimo zajedno vec neko vreme.. sinoc smo trcali 4x1500m da tempo bude u proseku 4min po kilometru ili manje, i ukljucili obojica Endomondo u isto vreme - njemu posle 1km izbacilo 3:57 a meni malo kasnije 4:05, iako smo sve vreme trcali jedan pored drugog :D Kasnije isto nesto bagovalo, nije to bas skroz pouzdano uvek. Mada, meni dobro meri relaciju od zgrade do nekog velikog mosta i nazad, uvek je skoro isto, varira eventualno 10-20 metara na tih skoro 7km.

Mučenje je sa telefonom iz sledećih razloga:

- teško je tokom trčanja koristiti touch screen, naročito preko plastike nosača. To je najveći problem

- u zavisnosti od aplikacije, ekran može biti ugašen ili zaključan, pa je teško gledati rezultate tokom trčanja. Mozes se osloniti samo na audio cues, ako trčiš na tihom mestu

- ako model nosača nije baš za tvoj telefon, ili ako ne može baš dobro da se pričvrsti, onda može da landara ili da se okreće ili klizi tokom trčanja

Link to comment

Ma ja namestim da se ekran ne gasi 30 minuta i onda samo treba da drmnem jednom pred istek tih 30 minuta pa sam posle miran jos pola sata, to mi i nije neki problem.. ali kad isti program upaljen istovremeno na istim relacijama u dva trcanja na dva telefona prikaze velike razlike u vremenu, e to onda nervira jako :D Obojica merili preko 3g mreze, izgasili wifi ali dzabe...

Link to comment

5-6 sekundi gore dole, hajde, nije strašno. Prihvatiš da greška postoji, jbg.

A zašto se to dešava, ili su GPS prijemnici u ta dva mobilna različiti, a možda i aplikacija nešto baguje, pa se drugačije ponaša na jednom i drugom telefonu.

Cenim da na dva ista tipa telefona, gde je na oba ista verzija operativnog sistema, i ista verzija aplikacije, da bi rezultati morali biti isti.

 

A što se tiče touch screena, to je smaračina. Prvo ne mogu iz prve da preko one plastike pokrenem u aplikaciji šta treba, pa trljam par puta. Pa onda isto tako kad god hoću da vidim vreme. Pa onda na kraju trčanja, pošto ne želim da se nerviram, ja lepo izvadim telefon i trčim sa njim u ruci pred kraj da bih bio siguran da ću da potrefim dugme za zaustavljanje vremena.

 

Uglavnom, rešio sam se toga, kupio sam Garmin sat - prava stvar.

Link to comment

Meni je jako lako rukovanje telefonom i ne smeta mi nista od toga sto ste naveli, samo ovo sa razlikom ali moguce je da Samsung i Huawei drugacije to racunaju i mere... Kad budem imao ozbiljnije rezultate i kad se budem jos ozbiljnije lozio, uzecu mozda i ja taj neki GPS sat, ovo ono.

Link to comment

pre ce biti da je u odzivu pri komunikaciji sa satelitom, verovatno ce ti i dva samsunga ili 2 huavejia pokazivati cesto neku razliku.

nego, pitam za druga koji ima ozbiljno ostecen skocni zglob, u smislu da posle basket povrede od pre skoro 2 decenije povremeno sam iskace, jel bezbednije trcati na traci nego po zemlji il ladnom betonu? uz bandazer ofkors.

Link to comment

Ajd preformuliši pitanje pa da ti odgovorimo.

Mislim na to da trkač može da pređe, lupam, 10.2 km iako trči distancu koja je satelitski iskazana kao 10km. Zaobilaženje drugih ljudi na stazi, širi ulazak u krivine, itd. Možda se zbog toga dešavaju odstupanja o kojima govorite? 

 

Link to comment

pre ce biti da je u odzivu pri komunikaciji sa satelitom, verovatno ce ti i dva samsunga ili 2 huavejia pokazivati cesto neku razliku.

nego, pitam za druga koji ima ozbiljno ostecen skocni zglob, u smislu da posle basket povrede od pre skoro 2 decenije povremeno sam iskace, jel bezbednije trcati na traci nego po zemlji il ladnom betonu? uz bandazer ofkors.

 

Ako trče jedan pored drugog, onda bi bilo logično da obojica imaju iste smetnje pri komunikaciji sa satelitima. I prolazak signala kroz atmosferu je isti, i eventualni uzročnici smetnji na zemlji koji bi mogli ometati signal, recimo neke antene ili nešto što reflektuje signal i sl. je takođe isti za obojicu.

Zato pre mislim da je problem u prijemniku. Naravno da u dva različita modela Samsung telefona ne mora biti isti prijemnik. A još kada se to ukombinuje sa softverom, svašta ispadne.

 

Elem, ja se usuđujem da laički tu nešto pričam o GPS-u o kome zapravo i ne znam puno, jer od toga nikome dlaka s glave neće faliti.

S druge strane, ne bih se usudio kao laik ništa da savetujem za drugara kome "sam iskače zglob". Kada je u pitanju zdravlje ne treba se oslanjati na savete sa foruma. Nego lepo neka ortak ode kod fizijatra, nekog sportskog doktora, nek ode ako mu ovi posavetuju na neku dodatnu dijagnostiku, recimo magnetnu rezonancu, nek se vidi šta je to u stvari. Pa onda da vidi šta će dalje.

Link to comment

Da se ustedi baterija, a i zbog nekih tehnickih problema, GPS hvata poziciju malo redje nego sto bi mogao u idealnom slucaju. Onda kad spajas tacke na kojima je imao poziciju dobijes aproksimaciju krive i, kao i uvek kod aproksimacija, nesavrsen rezultat. Postoji i smanjena preciznost u visini nego sto je ona u x i y osi, koja nastaje zbog geometrije i koja se znacajno popravlja kad se stoji u mestu pa se signal uhvati vise puta. Zbog toga je jedan moj ortak mislio da je oborio nekakve rekorde u snowboardu, a u stvari je problem visine i brzina sjebala GPS merenje dovoljno da rezultat nema smisla. Takodje, kad se hvata vise puta signal na odredjenom mestu, onda cudna ocitavanja bivaju odbacena.  Recimo 5 puta u sekundi si uhvatio da si na jednoj poziciji a jednom si 4 metra dalje, taj rezultat se odbaci kao ocito pogresan. Sa manje ocitavanja ne mozes to da radis jer nemas dovoljno podataka.

Dedicated uredjaji za merenje GPSa imaju jednu prednost nad telefonima - nemaju monstrum od procesora koji zdere struju pa ne moraju da stede na merenjima. Ti da bi hvatao 10 puta u sekundi GPS na telefonu, aplikacija mora biti upaljena i raditi, dual kor procesor sve vreme vrti i to je ono kad ti se zagreje telefon, a baterija curi ko da ima rupu. Zato su odlicni oni satici sto nosis na ruci, mislim da vec za par hiljada mogu da se nadju.

Link to comment

Meni noge nisu dobro reagovale na trakama, bilo mi je bolje po ladan beton i ostalim terenima

Kažu ljudi da je beton tvđi od trake. Pošto je za zglobove bolje da se trči po mekšim podlogama, trebalo bi da je traka za zglobove povoljnija.

Meni je traka pre svega dosadna, ne može se porediti trčanje po otvorenom sa trčanjem u mestu u zatvorenom prostoru.

Link to comment

+1 na izjavu o traci, izuzetno je dosadno i ne moze se porediti sa pravim trcanjem. Ja sam nekad radio kardio tipa pola sata trake jakim tempom, sa promenama ritma, i onda pola sata onaj elipticni trenazer, simulacija nordijskog skijanja ili cega vec, i jeste to imalo efekta svakako ali gledas sebe znojavog u ogledalu, jebem mu... em dosadno, em malo umobolno :D

 

 

dual kor procesor sve vreme vrti

 

Sta bre dual, okta kor procesor  :mad:  ^_^

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...