Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Glavni problem sa flash-om je sto je prvenstveno namenjen web-u koji bi trebalo da bude otvorena platforma, a potpuno je pod kontrolom jedne kompanije. Cak i Microsoft silverlight (konkurencija flash-u) pokusava sa progura kao otvoren standard i aktivno pomaze razvoj njegove open source implementacije.Zanimljivo je da je Google, valjda uskladu sa svojim motom "Don’t be evil", krajem prosle godine odustao od daljeg razvoja svog Google Gears-a u korist HTML5.

Link to comment

Jedini besplatan koji sam ja probao je Simply RAR, koji ne radi ništa specijalno. Pretpostavljam da je to zato što je budževina, pošto je sam rar algoritam pod zaštićenom licencom koja se plaća autoru Rusu, i nisam do sad viđao normalne freeware rar aplikacije.

Edited by henrik larsson
Link to comment
Jedini besplatan koji sam ja probao je Simply RAR, koji ne radi ništa specijalno. Pretpostavljam da je to zato što je budževina, pošto je sam rar algoritam pod zaštićenom licencom koja se plaća autoru Rusu, i nisam do sad viđao normalne freeware rar aplikacije.
A neki dobar za kupiti?
Link to comment

Sad si me naterao da ga i ja probam, i isplati se dati tih pišljivih osam baba™ za njega. Folder od 198 megabajta (sa gomilom eps, ai i jpeg fajlova) je spakovao na 120 (običan zip desetak mega više), a jedan wav fajl od 34 mega sveo na 26. Znači, lepo radi.

Link to comment
Sad si me naterao da ga i ja probam, i isplati se dati tih pišljivih osam baba™ za njega. Folder od 198 megabajta (sa gomilom eps, ai i jpeg fajlova) je spakovao na 120 (običan zip desetak mega više), a jedan wav fajl od 34 mega sveo na 26. Znači, lepo radi.
Meni vise treba za raspakivanje arhiva, jer 90% stvari koje svucem sa neta su kompresovane rarom a kucnog wintela je zamenio iMac pa nam rar srecu kvari. Edited by Low-Life
Link to comment

A, pa to je druga stvar. Za raspakivanje ima besplatnih varijanti. The Unarchiver ili Stuffit Expander, recimo. Ovaj drugi nije nešto specijalno, ali nije loše imati i njega uz Unarchiver, pošto je dobra šansa da ćeš naletati na sit i sitx kompresije kojima se samo on bavi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...