Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Steve Jobs je najveci deo svog izlaganja posvetio prici o iznajmljivanju filmova, gledanju fotki, trailera, Apple TVu... Objasnio o Airu kolko je trebalo, jos malo o Time Capsule... i to je to. Ukupno 5 sekundi je posvetio novom MacPro-u. Samo je znacajno napomenuo da je to najbrzi mac do sada.Dakle, jasno je kuda stvari idu.Nije da ga nesto optuzujem, cinjenica je da je MacPro samo pojacan poznati koncept, a da je online rentanje filmova znacajna novina. Kad malo bolje razmislim, drago mi je sto te masovke guraju lovu u Apple. Da nema toga, tesko da bi Mac kao takav mogao da napreduje.Da li ste probali Archive & Install?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Vecita dilema - "parallel desktop" ili "vmware fusion"?! 1750 pogodaka na Googlu, imate li neki link na nesto sa relevantnim informacijama/testovima?

Edited by Aion
Link to comment

Moze licno iskustvo? Ja koristim oba - nisam uspeo da se opredelim. :)Parralels je duze u igri, trebalo bi da je stabilniji, bolje podrzava USB i vise mi se svidja njihov interface. S druge strane, VMWare ima bogatu biblioteku vec gotovih appliances.

Link to comment

^ Naravno da moze i licno iskustvo, samo mi nije palo na pamet da neko koristi oba ;). Da li je tacno da jedu mnogo procesorsa, odnosno da se ventilator mnogo vise ukljucuje nego kad se koristi boot camp?

Link to comment
Da li je tacno da jedu mnogo procesorsa, odnosno da se ventilator mnogo vise ukljucuje nego kad se koristi boot camp?
Da i ne. Zavisi sta startujes unutra. Sam Windows se vrti na 7-8%, cini mi se.
Link to comment
Ja ne koristim ni jedno ni drugo, ali sam instalirao parallels 'trecim licima', i fantasticno radi.Fora kad prevrne ekran je priceless...
ja koristim parallels povremeno za par stvari.od kad postoji coherence mode, nisam nijednom prevrnuo ekran :Djednostavno integrise Win program u OS X + sad im radi i drag&drop izmedju dva os-a.moj glas za parallels
Link to comment

Izgleda da su oba otprilike istih mogucnosti. Na kraju sam instalirao Fusion, pre svega jer imam nekog iskustva sa vmware readerom na Windows-u. Jednostavno je neverovatno kako dobro radi. Slazem se sa blekom - LUDILO!Nije mi samo jasno kako uspevaju da postignu tako dobre performanse. Izdvojio sam jedan procesor (core) i 1.5GB fizicke memorije za Win XP virtuelnu masinu i cini mi se da sve dosta brze radi nego na desktopu slicnih karakteristika.U svakom slucaju, ovo daleko prevazilazi moja ocekivanja.

Link to comment
  • 2 weeks later...

... i privremeni bag u raznim aplikacijama u koliziji sa Font Explorerom, ali momci iz Linotypea su oborili svetski rekord, izbacujući fix/apdejt u roku kraćem od 24h :wub:

Edited by henrik larsson
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...