Jump to content
IGNORED

Toronto


bus

Recommended Posts

U martu je uglavnom bedno (ako si letnji tip). Do duboko u mart zna da veje sneg i bude -20 (u ekstremnim slucajevima) i takve grozote. Naravno, to ne znaci da ce aerodrom biti zatvoren (naviklo se, imaju se metodi borbe), a i autobusi i vozovi ce ici (recimo iz New Yorka). Dakle, transport ne bi trebalo da ti bude problem. Pravo prolece (divno vreme za posetu) dolazi u aprilu ili maju, kako se zalomi.EDIT> Kao i uvek <_<
Sunce ti žarko... Indy je za dva dana nabio 90 postova a redbus za pet - 204. Pa kako postizavate?A propo Toronta: lepe su to slike, al' deluje malko ladno tamo kod vas. A apropo Kanade... nedavno sam čuo zanimljivo poređenje od strane Srbina koji nikada nije prekoračio Atlantik (al' ima SBB kablovsku i vredno prati CNN, Fox i tako to):Kanada je za SAD ono što je Vojvodina za ostatak Srbije (pri čemu je Kosovo - Majami).
Link to comment
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    25

  • Radoye

    7

  • mei

    7

  • jms_uk

    6

Top Posters In This Topic

Sunce ti žarko... Indy je za dva dana nabio 90 postova a redbus za pet - 204. Pa kako postizavate?A propo Toronta: lepe su to slike, al' deluje malko ladno tamo kod vas. A apropo Kanade... nedavno sam čuo zanimljivo poređenje od strane Srbina koji nikada nije prekoračio Atlantik (al' ima SBB kablovsku i vredno prati CNN, Fox i tako to):Kanada je za SAD ono što je Vojvodina za ostatak Srbije (pri čemu je Kosovo - Majami).
Đesbre Kenobi, kućo stara!...Ja postizavam lako: ne radim, nego sam u full-time-monaštvo-PhD-student mode-u, pa sedim kod kuće, spavam kad mi se 'oće, i zabušavam na pisanju magistarske teze, koju moram da predam vrlo, vrlo brzo i takoc......Sad će Indy da izbije na vrh liste po broju postova, daj mu koji dan. Borio bih se ja da me ne prestigne, al teza neće sama da se piše......Mi smo ti ovde severnoamerička Skandinavija, sa svim dobrim i lošim stranama iste, što jes jes. Ako hoćeš mir i tišinu, Kanada, ako hoćeš ceo svet, onda dole kod vas. Al jedno je jasno: mi bi bez vas teško, a vi bez nas bi već nekako opstali.
Link to comment
Đesbre Kenobi, kućo stara!
Ubanovalo me doživotno na onom tamo Forumu negde oko (i povodom) Uskrsa. Tako mi i treba kad se viđenom debeljuškastom LDP-ovcu mešam u izbor ishrane na Veliki Petak.
Ja postizavam lako: ne radim, nego sam u full-time-monaštvo-PhD-student mode-u, pa sedim kod kuće, spavam kad mi se 'oće, i zabušavam na pisanju magistarske teze, koju moram da predam vrlo, vrlo brzo i takoc...
Ma znam kako je to. Ja sam najproduktivniji bio kada sam se tamburao doktorat i piskarao po Usenet-u. Jedino sam pazio da mi publika ne budu Srbi/Južnosloveni ... inače očas bi upao u polemiku i nikad doktorirao ne bih.
Mi smo ti ovde severnoamerička Skandinavija, sa svim dobrim i lošim stranama iste, što jes jes. Ako hoćeš mir i tišinu, Kanada, ako hoćeš ceo svet, onda dole kod vas.
Ma lepo je to nego vidi šta mene buni. Znam da su porezi na promet dosta veći kod vas (negde oko 15% a kod nas je otprilike upola manje), al' evo sad je odnos CAN $ - USD 1:1, pa bi recimo cene pre poreza trebale da budu iste, zar ne? A ono ispade da su, recimo, kola kod vas skuplja oko 20%. Kako sad to? Ko se tu sve ugrađuje pre nego država dođe po harač?
Link to comment

Najveći broj kompanija je objavio da će trebati 2 godine :twak: da se struktura cena prilagodi novom nivou našeg dolara. Lopovi. No, ljudi masovno prelaze granicu da kupuju kod vas, jer je sve, sve, ali sve jeftinije nego ovde. Mene najviše nervira za knjige, jer su cene koje na njima stoje od vremena kad je naš dolar bio vaših 60 centi, which is an outrage. U svakom slučaju, ništa dok se ne organizuje neki masovni bojkot, I'm afraid. Para vrti gde burgija neće.

Link to comment
Najveći broj kompanija je objavio da će trebati 2 godine :twak: da se struktura cena prilagodi novom nivou našeg dolara. Lopovi. No, ljudi masovno prelaze granicu da kupuju kod vas, jer je sve, sve, ali sve jeftinije nego ovde. Mene najviše nervira za knjige, jer su cene koje na njima stoje od vremena kad je naš dolar bio vaših 60 centi, which is an outrage. U svakom slučaju, ništa dok se ne organizuje neki masovni bojkot, I'm afraid. Para vrti gde burgija neće.
Da, da... mi mrski kapitalisti a la Velja-Selja, vi simpatične dobroćudne socijal-demokrate, i na kraju ispadosmo jedan ogroman Ponte Roso za Kanađane. :lol:
Link to comment

Preko puta centra Toronta se nalazi grupa ostrva (the Toronto Islands). Na strani koja je okrenuta ka jezeru, a ne ka gradu, na jednom od ostrva (Ward's Island) se nalazi plaža, duga, senovita staza (boardwalk) gde uvek piri vetrić i... the Rectory Cafe. (Neće da se prikaže slika, moram link <_< ). Ne biste verovali koliko je lako (ako ne znaš gde da ideš) propustiti ovo i izgubiti vreme na touristy Centre Island-u. 180px-Toronto_Island_Beach.JPG

Link to comment
Preko puta centra Toronta se nalazi grupa ostrva (the Toronto Islands). Na strani koja je okrenuta ka jezeru, a ne ka gradu, na jednom od ostrva (Ward's Island) se nalazi plaža, duga, senovita staza (boardwalk) gde uvek piri vetrić i... the Rectory Cafe. (Neće da se prikaže slika, moram link <_< ). Ne biste verovali koliko je lako (ako ne znaš gde da ideš) propustiti ovo i izgubiti vreme na touristy Centre Island-u. 180px-Toronto_Island_Beach.JPG
ah, da cuveni rektum kafe..... bio sam na ajlandu jedno 30X pre nego sto sam ga otkrio.stvarno je super mesto. mada prilikom zadnje posete negde u avgustu nalatim na sefa s posla. mislim se: zar si i ovu oazu morao da mi opoganis.
Link to comment
ah, da cuveni rektum kafe..... bio sam na ajlandu jedno 30X pre nego sto sam ga otkrio.stvarno je super mesto. mada prilikom zadnje posete negde u avgustu nalatim na sefa s posla. mislim se: zar si i ovu oazu morao da mi opoganis.
:lol: Uff. Stresno.
Link to comment
  • 3 months later...

Komentar citateljke Cece Raznjatovic na tekst dr Baturana "Betonerija i bizuterija"U novinama de, na sledecoj adesi: http://www.novinar.de/2007/04/.....rontu.html taj tekst je objavljen pod naslovom, Gostovanje Narodne bibliotekle Srbije u TorontuTekst je poduzi( koga zanima neka bitte sch?n otvori link),a sustina je da je bio nekiveliki picvajz kao i na svim srpskim kulturnim manifesticajama u inostarnstvu.Dr.Baturan je neki "teoreticar religije,knjizevnosti". Ja citiram samo jedan maliizvod iz teksta ali ?naravno i komentar Udove Raznjatovic :lol: "Konačno je smušeni voditelj prešao na predstavljanje knjiga (objavljenih i onih koje će "biti objavljene za Sajam" !). Direktor je sam sebe citirao (i iz objavljene i iz neobjavljene knjige šta i kako treba pisati. Nije propustio da izrekne i svoju "izvršnu komandu": "U tradicionalističkoj Srbiji još nije napisano remek-delo!". Načalnik se poslužio filmskom prezentacijom svoje knjige "Berlinsko oko", upoređujući Beograd iz vremena Slobodana Miloševića sa Berlinom Adolfa Hitlera. Kaže odlučio se za filmsku prezentacioju svoje knjige "da ne bi dozvolio netalentovanim književnim kritičarima da žvalave" o njegovom romanu. Nije propustio ni da prostački i degutantno na svojoj večeri izruži svog kolegu Gorana Petrovića i druge obavezno srpske pisce, jer se, prema ranijoj njegovoj skudoumnoj izjavi, "u Evropu ne ide preko Lajkovca (čitaj: preko Belog Markovića) ni Kraljeva (čitaj: preko Gorana Petrovića), nego preko Haga" (čitaj: uhapšenog generala Ratka Mladića i, opet, njegovog kolege pisca Radovana Karadžića)." Moj dobri dr Baturane,nedavno sam imala koncert na amerckom svetom tlu pa sam skocila da obidjem i severnu parohiju, da vidim dragu mi Nijagaru, da se napojim vode sa srpskoga izvora, da se slikam s Teslom i bacim koju paru niz vodopad, ne bih li vise srece imala. Kad, tamo cujem za tu izlozbu u Torontu, pa hajd, poteci, da vidim sta su to nasijenci uradili i socinili. Sto bi rekle knjige starostavne, sve je lepo i cestito bilo, izlozba dobro koncipirana, iskombinovano staro i novo, i nisam znala sta mi se vise svidelo da l Radoslav, da l Zograf. Inace, posetila sam prosle godine Festival alaternativnog stripa GRRR! u Pancevu koju je nareceni stripadzija organizovao. Konacno se neko setio da njega promovise. pa dosta je on promovisao nas. Dosta sam ja samo radila po inozemstvu. Nek rade malo i ovi mladji. E, moj dr Baturane, pa gde ste vi to doktorirali? U Zimbabveu?Nije vise onaj stari vakat u Srbiji (mada bombe i dalje bacaju pod prozore novinara), nista vise nije isto pa ni ja. Pustimo mladje ljude da rade, dosta smo ih gusili. Nase je proslo (a vase osobito). Ili se malo modernizujte ili hajte na smetliste istorije pa tamo naricite za proslim vremenima, starom slavom i carom Dusanom. Sloba je voleo tu pesmicu, al je prokletoj pozarevackoj avliji, nedaleko od Zabele, zavrsio ko pticica, pod lipom.Dakle, novo vreme trazi nove ljude, a vi to svakako ne razumete. Procitajte jos jedares te svoje doktorske knjige pa metnite prs na celo i zapitajte se: Gde li sam to pogresio?I samo ce vam se kasti.Vasa odanaCeca Svetlana Velickovic Ceca 18. april 2007. u 10:03

Edited by Teja
Link to comment
Doživeli smo i njih (sa ?mimagaziniranim voditeljem?!) i njihovu izložbu i nazovi književno veče kao betoneriju i bižuteriju, prepune prštanja i blatnog sjaja. Ovaj narod srpskog rasejanja u Torontu suviše stvarno i jasno dao im je do znanja da nije zainteresovan za ovakve ?pisce? iz Srbije. Ne želimo da prištevi iz Matice pršte i u rasejanje. Jednostavno, mi smo za srpsko duhovno jedinstvo.
Kao oni Taelonci u Earth: The final Conflict. Da evoluiramo u energetska bića koja su duhovno sjedinjena u Amfilohiju, dakako.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...