Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

36 minutes ago, Valkyrie said:

Hvala lepo, ko da sam svratila! Poenta mi je da idem preko Darosave, da obiđem ujaka i familiju. Nadam se da su ti seoski putevi od silaska sa autoputa do izlaska na 1300 kaplara bar pristojni. 

 

 

Natankaću se u Čačku do vrha, šta me plašite jebemu. 

ko da si svratila!

 

kad siđeš s autoputa i skreneš ka belanovici prolazeći pored kafane "2 brata" imaš oko 15 km uzanog i krivudavog ali pristojnog puta. od belanovice uzbrdo do mene (5km kod kafane "orlovo gnezdo") put je u rekonstrukciji parcijalno loš asfalt - tucanik. dalje do darosave je ok put sa par oštrih nizbrdnih krivina. 

 

kad kreneš od darosave ka aranđelovcu obrati pažnju na bisere gastarbajterske arhitekture sa orlićima, labudićima, ogradama od kovanog gvožđa i slično..

Link to comment
6 minutes ago, djordje geprat said:

kad kreneš od darosave ka aranđelovcu obrati pažnju na bisere gastarbajterske arhitekture sa orlićima, labudićima, ogradama od kovanog gvožđa i slično..

Hehe, meni pričaš, pa majka mi je iz Darosave i pola života prolazim kroz čuveni Bukovik, selo Gana gastera koji su spojili lepotu dojče maraka i prefinjenog ukusa pa zidali haos. Vila Mija i Bilja, Vila Slađa itd. Ima ona jedna što su joj pričvrljili autić na krov, misterija je zašto.

S te strane put znam žmureći, kola su mi na autopilotu ali ovaj deo posle Rudovaca pa do izlaza na autoput moram priznati da ne znam dobro. 

Biće ok, samo da se Mihajlo ne ispovraća ko na Rudniku pre par dana :isuse:

 

Hvala za sve informacije i tebi i drugu @namenski

Link to comment
4 hours ago, Mil@n said:

Samo da se poserem na koncept etno sela. Ponuda je premašila kvalitet, svako bi na brzinu da napravi jedno, baci tradicionalne Srpske koso seckane mesine na tacnu uz eventualno sir i kajmak, ali je sve to preraslo u takav kič i krš da je izgubilo svaki smisao, ako ga je ikada i imalo.

Čast izuzecima, ali većina toga što sam video u poslednje vreme, a video sam dosta - stvarno je postalo dosadno i bez ikakvog stila a pre svega nekog realnog etno dojma.

 

 

Link to comment
6 hours ago, Mil@n said:

Samo da se poserem na koncept etno sela. Ponuda je premašila kvalitet, svako bi na brzinu da napravi jedno, baci tradicionalne Srpske koso seckane mesine na tacnu uz eventualno sir i kajmak, ali je sve to preraslo u takav kič i krš da je izgubilo svaki smisao, ako ga je ikada i imalo.

Čast izuzecima, ali većina toga što sam video u poslednje vreme, a video sam dosta - stvarno je postalo dosadno i bez ikakvog stila a pre svega nekog realnog etno dojma.

Etno selo Sirogojno zaslužuje svaku pohvalu i preporuku.Prelepa priroda,restoran u pravom etno stilu,kućice,stari običaji,znači sve naj,naj!

Link to comment
6 hours ago, Mil@n said:

Samo da se poserem na koncept etno sela. Ponuda je premašila kvalitet, svako bi na brzinu da napravi jedno, baci tradicionalne Srpske koso seckane mesine na tacnu uz eventualno sir i kajmak, ali je sve to preraslo u takav kič i krš da je izgubilo svaki smisao, ako ga je ikada i imalo.

Čast izuzecima, ali većina toga što sam video u poslednje vreme, a video sam dosta - stvarno je postalo dosadno i bez ikakvog stila a pre svega nekog realnog etno dojma.

+milion

jedno dosadno govno od ponude.

uz televizore od pola hektara, kladionice i zadrigle njuske. 

Link to comment

Meni izmiče šta tačno "etno" znači. Etno turizam po jednostavnoj pretrazi interneta, na engleskom jeziku, sugeriše odlazak u neku etno zajednicu i turistički doživljaj života i kulture te zajednice. Ovo što se u Srbiji naziva etno turizmom (i etno lokalitetima) mi deluje kao fensi ime za stari dobri seoski turizam. 

 

I stvarno, nema ništa etnološki interesantnog u tome da odeš iz Beograda u selo pored Šatornje i tamo jedeš proju, kajmak i sediš na livadi. Poenta je da promeniš dnevnu rutinu, udaljiš se od računara i gradskog betona i saobraćaja. NIšta više. I to zlata vredi, ali to nije etno turizam.

 

Etno turizam u selu pored Šatornje ima smisla ako tamo dođe neki, šta znam, Portugalac, da upozna kako žive meštani, jer je pretpostavka da su tamo u većoj meri očuvane etnološke karakteristike srpskog naroda. ALi samo ako zaista jesu očuvane i verno prikazane. U suprotnom, etno turizam za tog Portugalca je i odlazak u Znak pitanja i šetnja Knezom. To se sada valjda zove city break.

 

Etno turizam, za nekoga ko je odavde, iz Srbije, može eventualno da bude da odeš na rakijadu u Pranjanima i da posvedočiš kako sinovac podiže traktor nakon šesnaeste rakije. :fantom:

Link to comment
12 minutes ago, Niveamen said:

Etno selo Sirogojno zaslužuje svaku pohvalu i preporuku.Prelepa priroda,restoran u pravom etno stilu,kućice,stari običaji,znači sve naj,naj!

Ne znam za Sirogojno, verujem ti, naravno, ali kada sam pre desetak dana prolazio videh u prolazu iz auta nesto ovako, El Paso, tako nekako:

zlatibor02.jpg

 

zlatibor03.jpg

 

zlatibor01.jpg

 

Zurio sam петама у дупе da se dokopam CG granice u odredjeno mi vreme, inace bih obavezno svratio da se izvorno napojim srpske etno tradicije, da kao Antej crpnem snagu pre nego me se dohvati milogorski kamenjar...  :ph34r:

  • Haha 1
Link to comment

ko da je u crnoj gori nesto bolje. isti kurac. etno sela,  kacamak,  ono premasno govno od koga umires danima. prsuta sljiva malo dole loza i zadrigle face uz tv 500 inca i automat za kladzu. ovde se mile razmnozio ko virus.

Link to comment
9 hours ago, Mil@n said:

Samo da se poserem na koncept etno sela. Ponuda je premašila kvalitet, svako bi na brzinu da napravi jedno, baci tradicionalne Srpske koso seckane mesine na tacnu uz eventualno sir i kajmak, ali je sve to preraslo u takav kič i krš da je izgubilo svaki smisao, ako ga je ikada i imalo.

Čast izuzecima, ali većina toga što sam video u poslednje vreme, a video sam dosta - stvarno je postalo dosadno i bez ikakvog stila a pre svega nekog realnog etno dojma.

 

Tako je već duže vreme, pre deset godina je delovalo da će od toga nešto biti. Srpska posla. Na Lisini je lika (pošteno radio) sjebala konkurencija onomad tako što su mu poslali opštinare da zabrane prelazak preko njegovog mostića, proglasili ga nebezbednim. Jedva se oporavio od toga.

 

Na Sopotnici su starom doktoru (radio i živeo u Švajcarskoj) opštinari zabranili da u staroj vodenici, koju je bio kupio, napravi priručnu, besplatnu ambulantu za lokalce, oni popizdeli, imaju da šipče do Prijepolja onoliko.

 

Nema od turizma u Srbiji ništa, ovde je osnovno da neko zajebe nekog, obično na sopstvenu štetu.

 

3 hours ago, Niveamen said:

Etno selo Sirogojno zaslužuje svaku pohvalu i preporuku.Prelepa priroda,restoran u pravom etno stilu,kućice,stari običaji,znači sve naj,naj!

 

Ukoliko je isto kao što je bilo pre desetak godina (a kažu da jeste), onda plus za napisano.

Link to comment

A kad sam već pomenuo Sopotnicu, taj raj na zemlji je nekom ludom srećom ovogodišnji neuspeli eksperiment tusističkog buma nekako zaobišao, vratio se drug pre par dana pa referisao.

 

 

Link to comment
8 hours ago, Valkyrie said:

 

Natankaću se u Čačku do vrha, šta me plašite jebemu. 

imas u okovu na bezanijskoj kosi, lepe, nove, predivno ofarbane jerry can-ove od standardnih 20 kila (verovatno preteske ako si sama) te, u varijantama od 10 i 5 litara. kupis novu, cistu, samo ti je koristis znas sta je u njoj bilo sipano, ako je bas frka ubacis je u vecu najlon kesu i sam si svoj seik. za zemlju velicine srbije nema da razmisljas.

ja ih uzeo sva 3 komada i ona od 5 kila mi je toliko simpaticna da bi je nosio kao privezak za kljuceve od kola.

 

ahtung: ako je unutra nafta, pazi kako je otvaras po vrucini.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...