Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

ja sam bio u ovoj potočari

 

to je to. razvili su biznis od kad sam ja bio

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

evo mene nakon sisevca koji je zbilja mnogo lepo mestasce, te bih se ovom prilikom zahvalila gosn gepratu sto nam je dao preporuke za ovaj mali dragulj srbijanskog turizma :D posto nismo znali gde da odsednemo od ta dva spa hotela koja postoje, odlucili smo da prvo malo osmotrimo, popijemo kafu u oba pa nakon sto se sami uverimo kako izgledaju, rizikujemo i odemo tamo gde nas intuicija povede... i nekako nam se ta potocara tj sada se zove cuki residence, malo vise svideo, imao je manje gostiju, noviji je, ima dva bazena i unutra i napolju, tako da smo resili (iako je malo skuplji) da odsednemo kod njih. e, sad, na pocetku smo odmah imali problem koji smo srecom mogli da resimo jer je bio ponedeljak, a njima su vikendi udarni i preko nedelje imaju slabo gostiju, naime, sobe su im zaista male, ormaric bas malečki, kupatilo je ok, al sta vredi kada je soba bukvalno 2,5 x3,20 m. ima terasu, ali mnogo je to skuceno pa smo trazili sobu sa odvojenim krevetima misleci da je ona nesto veca, ali nam je gazda dao apartman koji isto nije prevelik, ali ipak nesto veci od obicne dvokrevetne sobe i ta druga soba ipak da na prostoru, ima predsoblje a i terasa je ogromna bila. tako da ukoliko se neko uputi ima na umu ovu informaciju, ako im je uopste velicina sobe bitna  :laugh:. dakle, sobe su ''onako'' ali je sve novo, pa je to neka olaksavajuca okolnost. u onim termama su apartmani u prizemlju, odmah oko bazena, pa je super za ljude sa decom kojima verovatno vise prija da im se deca igraju sa drugom decom i koji su navikli na graju i guzvu (mi odvikli, da budem iskrena). klopa u nasem hotelu skuplja, dorucak je odlican ali isti svakog dana tzv sisevacki dorucak, sa przenim jajima, slaninom, sirevima, projom, kacamkom, salatom, ajvarom, kiselim mlekom. mi smo bukvalno do 8 uvece bili bas, bas siti od istog. jednom smo vecerali kod nas, dimnjeni koziji sir sa aronijom i medom i pomfrit i to je bilo ekstra... u termama jednom jela pastrmku, nikada lepsu nisam jela zaista, ali im je ostala klopa bezveze. 

u termama je otvoreni bazen sa bas toplom vodom, pa su se klinci kupali do kasno i po kisi svakog dana. kod nas sam ja koristila malecki zatvoreni bazencic, bilo je tri zaveslaja kraula i salto. i tako dvadesetak puta dok mi se ne zavrti u glavi :-) jedan od tih pet dana je bio super, pa sam se citavog dana suncala na otvorenom bazenu a kapala unutra (posto je kod nas nesto zezao taj izvor, od silne kise se zamutila voda, pa nisu punili otvoreni bazen tom termalnom vodom, bio je prazan)

 bez obzira sto vreme uglavnom nije bilo za kupanjac i sunčanjac, imalo se i šta raditi, a naročito videti u okolini. priroda predivna, šume, planine, potočić ispod terase, mir (do vikenda kažu, za vikend se zbog postojanja velikog bazenskog kompleksa sjate ljudi sa svih strane pa i ne bude toliki mir) senjski rudnici, resavica, despotovac, ravanica, manasija, lisine, resavska pećina.... sve je to i krugu od 30 -40 km i zaista smo bili prijatno iznenadjeni koliko je sve to bilo daleko od naših predodžbi da je to kraj gde su one neke kuće sa patuljcima i lavovima, mermerom i neukusnim šarenilom. zaista je mnogo lepo, uredjeno, čak ni putevi nisu loši (uglavnom) jedino je predivna i čudesna manasija još uvek sa nerestauriranim freskama i to je najveće, al' jedino razočarenje sa našeg kratkog ali sadržajnog putovanja....

Link to comment
  • 4 weeks later...

tokom boravka u selu, napravili smo izlet do divčibara, preko mionice. one šume na maljenu su predivne. žena je htela da obnovi uspomene na detinjstvo kada je odlazila tamo, da mi pokaže odmaralište EPSa u kome je boravila sa juniorima.

 

prvi put u živtu sam proveo neko vreme tamo. samo jednom sam prošao vozeći drumom požega - valjevo. Razočaran sam.prošli smo kolim od nekog hotela blizu česme uzbrdo pored jednog naselja sa vikendicama i male žičare i izašli na put ka požegi. sin mi je rekao da je lepo što nema ograda između placeva sa kućama. zaista je tako i to je prijatno. viđao sam i na zlatiboru da između kuća nema taraba i žica. posle smo ostavili auto na parkingu kod crkve i krenuli pored pijace i par restorana uz potok ka skijalištu. tu je prvi deo razočaranja. idemo uz smrdljivi kanalizacioni kolektor umest pored potoka sa rakovima kakav je verovatno bio u vreme kada je počela izgradnja drugog vikend naselja. to naselje, s brda s dola složenih objekata, bez ikakvog stila i plana je nešto što mi nije bilo jasno kome može da bude prihvatljivo. krovovi jedan uz drugi, okućnice veličine stana u kome živim (ili nešto veće ali manje od 1 ara). na početku naselja je lepo urađen mostić preko potoka, vlasnici kuća uz njega su ponosni na svoje delo no te kuće, iako s ljubavlju urađene više ne pružaju zadovoljstvo, mislim. nastavili smo dalje, preko drugog potočića koji doliva vodu i čisti kanalizaciju, gospođa mi je rekla da je tu hvatala rakove, idemo uz brdo izlazimo la livadu sa novim kućama. gledam, merim odoka, na ternu ne većem od mojih 30 ari u selu nalazi se 10 planski napravljenih kuća, prizemlje i potkrovlje. kažem, kakav odmor i opuštanje u prirodi može da bude na takvom mestu. završavamo spuštanjem niz stepenice do cilja skijališta crni vrh. ponavljam, predivne šume kda ih gledaš. konstatujemo priličan broj osušenih četinara.

 

vraćamo se nazad istim putem, pivo (uvek tražim lokalno, dobijam valjevsko) i kafa u restoranu i odlazak pored "maljena" do tog EPS odmarališta. na dečjem igralištu preko puta crkve dobijam ideju za plato za sitnu decu oko oraha na placu. odmaralište pripada "kolubari". idemo dalje i dolazim do razočaranja broj 2. napušten, nezavršen objekat, izidan na nivo 4 sprata, na delu predviđenom (čini mi se za garažu) niču borovi. skrećemo ka, ženi poznatoj, lokaciji odmaralištu PTT. kako prilazimo, vidimo polupane prozore, razvaljena vrata, korov, srušenu drvenu pečurku. pa pošta i dalje postoji, nije to propali zmaj (čije je odmaralište zamandaljeno ali sa čuvarom), zašto su pustili da propadne.

 

vraćamo se nazad, zagledam naprave na igralištu, kupujemo krofnice sa čokoladnim prelivom i magnet za frižider. pitam zašto potok smrdi, kaže mi da je početa izgradnja kanalizacije pa da se stalo. na parkingu stoji tabla, čitam, trebalo bi da je investitor ono čime upravlja blagojević. nisam baš siguran. vozim nazad, mislim da nema potrebe da ponovo idem na divčibare. sem što je zadovoljstvo vožnja preko maljena.

 

Link to comment

upravo to. međutim, prvi utisak je ono oko asfalta. i, još nešto. preteralo se sa vikendicama, kućama za iznajmljivanje. počinje da liči na zlatibor.

Link to comment
  • 1 month later...

this fire of autumn

 

 

huzgt.jpg


jhgf_kopija.jpg

 

 

pre kopaonika smo svratili do đavolje varoši. nisam znala da postoji i jaruga u nastajanju, za sada ima jednu bebu đavola. ovi ostali bez čuvar-kape će možda biti zbrisani.


uzgtzuio.jpg

 

a radan planina osim što je mnogo lepa (pogotovo sada), ima i zajeban karakter i skroz je otkačena sa tim svojim živim bićima i čudesima.

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Izletiste Grza kod Paracina... autoputem do skretanja za Paracin, pa se skrene desno ka Zajecaru i posle 10ak km ima obelezeno skretanje levo za vrelo Grze... mnogo lepa priroda...

 

 

1z68t2r.jpg

 

 

 

10wn1n8.jpg

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Juce Viminacium.. Arheolosko nalaziste, rimski grad, otkriveno svega 5% i naravno, skelet mamuta star milion godina.

 

Odlicno obelezeni putevi, na svaki sat ima turisticki obilazak kompleksa sa vodicem. Cena karte 500 dinara

 

fd210660f1c571b02be4ded52ebfa5a9.jpg&key=4cf46afcd9d64d7219a8f090852762bfb0243a58e616f40a86a57fc1c06f7d73f7923a436ed37141bbfd7cbff02142c5.jpg&key=70a781b88c74b9cef77756f7412e746c70cb10bdd7f7907711d58870e8b328414da6f546892092b28058cf0f12548225.jpg&key=92dee80adc0105abb8d971c2130d133ee70b06c7f6fea0b261fd12a400911419

 

 

Link to comment

A danas Spomen-kosturnica cerskim junacima u mestu Tekeris na planini Cer.
Lepo odradjeno, skromno, veliki minus sto nema turistickih znakova gde se nalazi i sto nema ni brosure na engleskom.
Ulaz u muzej je 150 dinara.

Dva lepa izleta na oko 100km od BGc1133912ae7d84402bb00f11a358e3d5.jpg21f5d291d0d31435d8b02e77641f0a4b.jpg9217b52895064f194f8e93a1b432e992.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...