Jump to content
IGNORED

Ljuba Retrovizor Zivkov


vinska musica

Recommended Posts

Zakon tržišta važi za sve.
interesantno kako ne važi ni za koga drugog sa B92. sem ako LjŽ nije imao platu ko Jay Leno, npr.
Svi osećamo nostalgiju, kada se opraštamo od neke stvari koju smo dugo posedovali, ali, koja je izanđala.Ljubu, i njegove teme, je jednostavno, pregazilo vreme.
kako možeš za neko ko obradjuje ono što nam se dešava iz nedelje u nedelju da oceniš kao nekoga koga je pregazilo vreme ?možda možeš to da kažeš za njegov stil, mada ni to ne stoji.potpis za ovaj post :
Gospode! LjZ je nas najbolji satiricar svih vremena i najbolji novinski pisac (bolji i od TP i BD). Ako za njega nema mesta, onda smo zasluzili da citamo Cosmo i Status samo.
Link to comment
  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    39

  • Skyhighatrist

    31

  • halloween

    27

  • Caligula

    23

Kamen za pod srce ili Enciklopedija mrtvih 20. novembar 1999.Pade mi kamen sa srca: Srbija je sa Kosova uspela da spase katastarske i matične knjige i sva dokumenta.Što će reći da su iz državnih ruku ispušteni samo teritorija i preostalo nealbansko stanovništvo. Ono što je najvažnije, ono što se mora imati crno na belo, nije palo u ruke neprijatelja; u trezorima Palate pravde pohranjena su dokumenta na osnovu kojih se može rekonstruisati čitavo Kosovo, akata i knjiga ima toliko da se na osnovu njih može stvoriti novo, još starije, još legendarnije Kosovo: katastarske knjige tako su pedatno vođene, i sve do jedne su spasene, da će pred našim očima moći da oživi svaki srpski vinograd, videće se svaki blagosloveni čokot sa kojeg su naši brali goržđe i pravili od njega pričesno vino, naši geometri na osnovu katastarskih knjiga napraviće mapu - ako treba i u razmeri 1:1! - na kojoj će se videti svaka međa, svaki bunar; na džinovskoj maketi kakvu svet još nije video, a koju će naši graditelji pod upravljenjijem druga Mrke izgraditi (umalo ne rekoh: obnoviti) kudikamo pre obećanog roka, u prirodnoj veličini i dubini pojaviće se manastiri i rudnici, na osnovu katastarskih knjiga i matičnih knjiga umrlih u našim sudovima vodiće se ostavinske rasprave, zemlja i kuće biće nasleđivane shodno zakonu, bez obzira na to što nam se sama teritorija pomalo izmakla skupa sa imovinom i pripadajućim što pravnim što fizičkim licima. Groblja koja su u stvarnosti razorena, oskrnavljena i izbombardovana ovde će se pojaviti u svečanoj, spokojnoj tišini, umesto pustoši i novembarskog sutona u katastarskim knjigama biće uvek sunčano i uvek nedeljno, pravo srpsko poslepodne; zahvaljujući tome što su spasena sva dokumenta moći će da se vidi svaka kosovska livada i svaka srpska njiva, ucrtana biće svaka kuća iz koje su vlasnici i ukućani morali da pobegnu, a naročitim znacima (prava šubara sa pravom kokardom i barjakom formata A-4) biće obeležena sveta mesta tj. prostorije Srpske radikalne stranke na Kosovu: to su, tako je obećao doktor Šešelj, mesta na koja tuđinska gojzerica neće nikad kročiti; svaki učenik će već od idućeg polugodišta znati da nabroji oaze srpstva, areale pod zaštitom Srpske radikalne stranke.Blagovest o spasenim katastarskim i matičnim knjigama ("i svim dokumenatima") doneo je lično ministar srpske pravde Dragoljub Janković. Ministar je svojevremeno izjavio da pravni sistem na Kosovu unatoč izvesnoj izmeštenosti divno funkcioniše. Sad može da bude samo još bolje kad su matične knjige i sva dokumenta na sigurnom.

Link to comment
odlicno, vrlo duhovito. mozda da pita nekoga na VMA ko ceka bubreg ili jetru sta misli o tome.
Zavestao ja pre 2 godine. Cak i pre pajaca predsednika! Ja valjda smem da se smejem na ovu super trpacinu guchara na vlasti??Ljuba otiso with a bang. Bar se najebo keve Dodiku Tadicu...
Link to comment
inace, slazem se da je ljz otprilike nas najbolji satiricar trenutno. makar se divio peri, iznad njega je 3 lige.
fakat.ago, kako je moguće da ga boris broz izbaci sa b92, a da ostane u blicu, a.k.a. demokratische partei beobachteru?
Link to comment

Spinovanje. B92 ga je izbacio sa B92. Verovatno nikada nećemo saznati da li je to rezultat nekih pritisaka, samoinicijativni kukavičluk ili zaista efekat ekonomske krize. Samo, meni ta priča o krizi stvarno ne pije vodu. Koliki bi mogao da bude honorar LJŽa za Retrovizor jednom nedeljno? Zar baš od njega da se krene u štednju? Koliko je Retrovizor doprinosio "očuvanju imidža" 92ke? Druga stvar, ovi "senzacionalisti i Borisomrsci" iz e-novina su očigledno razgovarali sa Ljubomirom ("nazvao ga je neko od tehničara sa b92.."), tako da sumnjam da ćemo čekajući Ljubomira dobiti neku drugu sliku stvari. Opet ponavljam, apsolutno je pravo 92ke da zapošljava i otpušta koga hoće. Kao što je moje apsolutno pravo da im se zbog ovoga ispišam u kafu i pokenjam na leđa.

Link to comment
fakat.ago, kako je moguće da ga boris broz izbaci sa b92, a da ostane u blicu, a.k.a. demokratische partei beobachteru?
kako je moguce da se ista desi sto ti nije po volji, a da za to ne bude kriv broz? makar po liniji komandne odgovornosti?
Druga stvar, ovi "senzacionalisti i Borisomrsci" iz e-novina su očigledno razgovarali sa Ljubomirom ("nazvao ga je neko od tehničara sa b92.."), tako da sumnjam da ćemo čekajući Ljubomira dobiti neku drugu sliku stvari.
ocigledno su interceptovali borisovu naredbu da se "resi to sa ljubom vec jednom", a zatim i naterali njegovu sekretaricu da potvrdi sadrzaj. reko vec gore, ne objavljuju oni nista bez double checka. samo ne razumem povezanost ovog dogadjaja sa evropskim zakonom o informisanju, ali to mora da je do mene.
Link to comment
ljuba sasvim sigurno razume sve, bice samo da je odlucio da sam oko svog slucaja ne dize larmu, pri cemu ne uskracuje to drugima. a i verujem da je sasvim saglasan s navedenim tekstom.
Opet ponavljam, apsolutno je pravo 92ke da zapošljava i otpušta koga hoće. Kao što je moje apsolutno pravo da im se zbog ovoga ispišam u kafu i pokenjam na leđa.
tek sad? :unsure:
Link to comment
tacno je, nisam vise angazovan na toj televiziji. receno mi je da su razlozi finansijske prirode i to je meni zvucalo uverljivo i OK, potvrdio je ljubomir zivkov u kratkoj izjavi za borbu.
posle ovakvog komentara, sta da kazem osim: gospodin covek. kratka izjava, bez pilicarskog kukumavcenja, izdrndavanja na medijsku kucu u kojoj je radio, bez ledja i kafa .
Link to comment
ljuba sasvim sigurno razume sve, bice samo da je odlucio da sam oko svog slucaja ne dize larmu, pri cemu ne uskracuje to drugima. a i verujem da je sasvim saglasan s navedenim tekstom.
jasno. nece covek da se igra glavom.gulazi su ionako prebukirani.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...