Jump to content
IGNORED

PPP Bazen: Nacionalna frekvencija


DrIlic

PPP Bazen: Ko su (ne)srećni dobitnici nacionalne frekvencije?  

67 members have voted

  1. 1. Ko su (ne)srećni dobitnici? Izabrati isključivo 4, jer se toliko i REM bira.

    • Pink
      64
    • Vesti TV (Pink)
      1
    • Nova S (United Media)
      29
    • N1 (United Media)
      5
    • K1 / Tanjug (tajmšering)
      22
    • Prva (Kopernikus Corporation)
      58
    • B92 (Kopernikus Corporation)
      16
    • Kopernikus (Kopernikus Corporation)
      0
    • Una (Dodik & Friends)
      4
    • BK (Karići)
      3
    • Kurir (Žeželj)
      10
    • TV2 (Orban & friends)
      19
    • Happy
      32


Recommended Posts

ukoliko bude poremećaja u frekvencijama bojim se da će biti neminovan još jedan sastanak na andrićevom vencu sa šaperom, da se napravi nova raspodela

 

ili da se odjednom veruje opet nielsenu i bogosavljeviću pa da bude amr x €

Link to comment

cena reklame u bloku zavisi od ponderisane vrednosti gledanosti pa se to onda množi sa cenom sekunda koje je odredio oglašivač tj media buyer

Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

cena reklame u bloku zavisi od ponderisane vrednosti gledanosti pa se to onda množi sa cenom sekunda koje je odredio oglašivač tj media buyer

Pretpostavila sam, ali ko pita, ne skita.

 

Pa onda džaba sve, pošto više nemamo poštene agencije za merenje gledanosti.

Link to comment
3 minutes ago, DrIlic said:

jel ima neko nekih dojava ko bi mogao biti srecni dobitnik sutra?

Meni je delovalo kao da ti imaš neke dojave, a mi ostali, onako pratimo :)

Link to comment
1 minute ago, Ptica trkacica said:

Pretpostavila sam, ali ko pita, ne skita.

 

Pa onda džaba sve, pošto više nemamo poštene agencije za merenje gledanosti.

taj sistem za merenje putem piplmetara ekskluzivno drži agb nielsen i taj je jedini merodavan. ovo što mašu na pinku i novoj nije merodavno, opet koliko su agb nielsenove brojke istinite veliko je pitanje

 

bila je u bugarskoj neka afera sa tim merenjem pa su uveli oditorsku agenciju, ali to nije slučaj često. taj agb sistem je jako skup i oni garantuju ekskluzivitet a svetsko su ime pa im se veruje(u uređenim društvima nema razloga da ne veruju)

 

 

bio je prilog o tome na yt, ali je brzopotezno bio skidan kad god ga je neko okačio, a kačen je nekoliko puta kad god se zapetljalo oko gledanosti i reklama

Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

taj sistem za merenje putem piplmetara ekskluzivno drži agb nielsen i taj je jedini merodavan. ovo što mašu na pinku i novoj nije merodavno, opet koliko su agb nielsenove brojke istinite veliko je pitanje

 

bila je u bugarskoj neka afera sa tim merenjem pa su uveli oditorsku agenciju, ali to nije slučaj često. taj agb sistem je jako skup i oni garantuju ekskluzivitet a svetsko su ime pa im se veruje(u uređenim društvima nema razloga da ne veruju)

 

 

bio je prilog o tome na yt, ali je brzopotezno bio skidan kad god ga je neko okačio, a kačen je nekoliko puta kad god se zapetljalo oko gledanosti i reklama

Čula sam za to u Bugarskoj.

 

Koliko se ja sećam, AGB Nielsen je bio ok agencija dok mu je direktor bio pokojni Darko Broćić.

 

Držao nam je jedno predavanje na postdiplomskim, retko fin i stručan čovek.

 

Posle njegove smrti je otprilike počelo rasulo.

 

Otkad sam saznala da se nameštaju pičevi agencijama, i to ne samo za državne, nego i za velike i poznate svetske klijente, ni nameštanje gledanosti me više ne čudi.

 

Živa nisam da vidim šta će biti sutra.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

mozda nista ne znaci ali tv iz republike sumske ulazi u sistem merenja agb-a od 30.9.

realno, koliko su vec love ulupali nije to neka strasna investicija ali s druge strane moze da znaci da je medjedu nesto obecano :fantom:

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, jorma shparga said:

mozda nista ne znaci ali tv iz republike sumske ulazi u sistem merenja agb-a od 30.9.

realno, koliko su vec love ulupali nije to neka strasna investicija ali s druge strane moze da znaci da je medjedu nesto obecano :fantom:

 

E, onda ovo sad već postaje:

 

 

Link to comment
39 minutes ago, Ptica trkacica said:

 

Otkad sam saznala da se nameštaju pičevi agencijama, i to ne samo za državne, nego i za velike i poznate svetske klijente, ni nameštanje gledanosti me više ne čudi.

 

ovo je bilo ironicno, jel da?

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, jorma shparga said:

ovo je bilo ironicno, jel da?

Naravno da nije bilo ironično.

 

I šta ti uopšte znači ovo pitanje?

 

Evo, ubedi me ti, @jorma shparga neironično da se u Srbiji svi poslovi, pa i ovi dobijaju 100% pošteno.

Edited by Ptica trkacica
Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...