Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

pa i ne baš...što se tiče startne postave fali im jedan ili ni jedan igrač u vezi, u zavisnosti od toga hoće li ovaj portugalac odmah u 11 ili će se ipak juri neki tilemans. 

 

treba im dubina, posebno u odbrani

Link to comment

Fali im u sredini neko ko se ne zove Xhaka ili Elneny plus desni bek, ne bi škodio i CB za rotaciju. To su 3 urgentnije kupovine od desnog krilnog napadača. 

  • +1 1
Link to comment

portugalac se već ne zove xhaka, tomiyasu je startni desni bek...za rotaciju se slažem (zato i jure lisandra iz ajaxa, da pokriva cb i lb), ali arteta je prilično već skockao prvi tim po svojoj meri

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Sredina Portugalac i Odegaard zajedno plus Partey? Možda krene tako sezonu ali nisam siguran da je to održivo bez još jednog koji može da bije u sredini. Tomiyasu ne znam baš da je zakucan na RB, po meni bolje da tu ulože nego da dočekaju da opet krpe sa Cedricom fakin Soaresom. 

Link to comment
5 hours ago, Weenie Pooh said:

Šta će im Richarlison, gde će da ga uglave sa Sonom i Kejnom? Za tolike pare nije valjda squad player.


Veća je enigma otkud Konte dovodi takvu dijabolu od čoveka?!

  • +1 3
Link to comment

Može da bude bomba trozubac Kejn - Son - Prison Rixarlison

 

Baš će biti zabavno da ih gledam kako ih kombinuje Konte.

 

Gleda Rafinje i Arsenala to je po meni bila patka, jedino ako imaju nekog ko će se zajebe i kupi Pepera

 

 

 

 

Link to comment
48 minutes ago, Azdaja said:

Može da bude bomba trozubac Kejn - Son - Prison Rixarlison

 

Kako kad nijedan od njih ne igra desno, a imaju Kuluševskog?

Link to comment
1 hour ago, Azdaja said:

Može da bude bomba trozubac Kejn - Son - Prison Rixarlison

 

Baš će biti zabavno da ih gledam kako ih kombinuje Konte.

 

Gleda Rafinje i Arsenala to je po meni bila patka, jedino ako imaju nekog ko će se zajebe i kupi Pepera

 

 

Ako je išta pokazalo vreme to je da ni svi Alexisi ni svi Ozili ni Aube sveta nisu mogli natrpati koliko je odbran/sredina mogla primiti. Meni je G.Isus još čudniji potez.

 

 

Link to comment
14 minutes ago, Azdaja said:

Pa Arsenal nema špica, laka se vratio u Lion, Nketija je bulja i valjda mu je istekao ugovor i to ti je to.

 

 

Ma sve jasno, al izgled da Areteta baš ima hard on na pero laku kategoriju krila/napadača.

Link to comment
7 hours ago, ducca said:

Sredina Portugalac i Odegaard zajedno plus Partey? Možda krene tako sezonu ali nisam siguran da je to održivo bez još jednog koji može da bije u sredini. Tomiyasu ne znam baš da je zakucan na RB, po meni bolje da tu ulože nego da dočekaju da opet krpe sa Cedricom fakin Soaresom. 

 

pa ideja je da igraju sa jednom šesticom i dve osmice koliko ja znam. portugalac prvo treba da uzme mesto džaki, što nije ni malo lak zadatak, ali to generalno može da radi posao.

 

znam da ste vi sektaši iz opravdanih razloga opterećeni zadnjim veznim, ali sad kad najzad ulazite u moderne fudbalske tokove trebalo bi vrlo brzo da shvatite da je za dobru odbranu mnogo važnija organizovana timska igra nego broj igrača koji mogu da biju. ljudi osvajali ligu sa vezom fernandinjo - david silva - kdb...i usput primali najmanje golova u ligi.

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 2
Link to comment

inače su produženi ugovori i sa elnenijem i sa nketijom, obojica su dovoljno dobri za rotaciju imho. elneni je blago potcenjen igrač.

 

edit - a glede cb-a, vraća se i saliba koji je bio odličan u francuskoj koliko ja znam. arsenal definitivno ima plan i strpljenje, i ja im želim da to bude nagrađeno u nekom trenutku jer retki u današnjem fudbalu imaju plan i strpljenje da rade stvari proper. jedino je pitanje dal su strpljenje uložili u pogrešnog čoveka, ali mislim da je arteta vredan rizika.

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment
 
pa ideja je da igraju sa jednom šesticom i dve osmice koliko ja znam. portugalac prvo treba da uzme mesto džaki, što nije ni malo lak zadatak, ali to generalno može da radi posao.
 
znam da ste vi sektaši iz opravdanih razloga opterećeni zadnjim veznim, ali sad kad najzad ulazite u moderne fudbalske tokove trebalo bi vrlo brzo da shvatite da je za dobru odbranu mnogo važnija organizovana timska igra nego broj igrača koji mogu da biju. ljudi osvajali ligu sa vezom fernandinjo - david silva - kdb...i usput primali najmanje golova u ligi.

Sve je to lepo samo što je taj isti Arteta sezonu završio sa zakucanim Xhaka+Elneny kao parom centralnih veznih pa tvoja romantična teorija baš i nema zaledjinu. Ipak je on i dalje daleko od svog mentora, a i opcije u vezi su mu par klasa slabije pa se zato na kraju odlučio kad je bilo najbitnije da zatvori sredinu duplim manevrom™. Inače kad kažem još nekog da “bije” u sredini mislim na igrača koji zna lopte ali ispunjava defanzivne zadatke, tipa Gundogana npr. (što reče Lončarević ako Gundo hoće da ide Arsenal bi trebao da mu da blanko ček), nešto ne vidim Norvežanina i Portugalca da će zakrpiti sve što treba u sredini.

Al srećom tu je ubojiti gore pomenuti dvojac pa onda nema potrebe razbacivati funte za kakvu bolju opciju u tom departmanu ;)
Link to comment
  • Redoran locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...