Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Napisah ja jedan duzi post posle Trabzona, al nisam kliknuo izgleda na submit, pa ostadoh nedorecen :)

 

Kao sto htedoh reci tada, uz svasta nesto dobro, najvise me raduje sto je Milojevic poceo da lici na coveka koji  moze da vodi Zvezdu na nivou koji je potreban, tj. da ipak ima potreban kvalitet. Malo u sali malo u zbilji, pomislih da mogu da pocnem da se posipam pepelom sto se njega tice, ali da cu da sacekam Monako, cisto da ne ureknem :D 

 

Sve ono sto me je nerviralo kod njega na pocetku - od nekog zatvaranja, povremenog guranja i dva zadnja vezna, ziherasko postavljanje utakmice, ignorisanje klinaca... sve se nekako preko noci okrenulo. Da li je shvatio da sa ovim timom prosto ne moze da igra defanzino, ili se opustio i otkocio, ne znam, ali recimo da redom Vojvodina, Radnicki i Trabzon su bile odlicno postavljene utakmice, gde je sa izmenama pojacavao tempo i birao reklo bi se prave igrace. 

 

Juce je izveo kombinovani sastav, ali opet prilicno ofanzivan, sa sve malim Mijatovicem. Posle se toliko osilio sa izmenama da je vec na poluvemrenu ubacio Lekovica i Azarova, sto se meni svidja. I treba da osete utkamice kad nisu resene i kad jesu bitne. 

 

Sto se samog meca tice mali Mijatovic je svakako prvo ime. Ima sve sto treba, a ono sto raduje je i potpuna nesebicnost kod prvog gola, gde je dao sjajnu loptu, a mogao je i sam da sutira (mozda i da gol) i niko mu ne bi zamerio i da da i da ne da. Ipak on je dao idealnu loptu Pesicu i prakticno upisao pola gola. 

Greota bi bilo ne pomenuti Micka, koji je uz malog, bio najbolji po meni na terenu. Dobar mi je bio i Kangva, zujajo je na sve strane. 

 

Pesic je opet i pored gola dosta gresio... Sjajno je sto je u seriji, ali mi se nista ne svidja kako igra. Mada, kako napisah posle Radnickog, nek da gol ili dva na svakoj tekmi i ne mora uopste da mi se svidja :D 

 

  • +1 6
Link to comment
4 hours ago, Ćenta said:

Čini mi se da ćemo polako zaličiti na organizovan tim, pregrmili smo ovu seriju nezgodnih gostovanja neokrnjenog bilansa bodova, čak i dva više od direktnog rivala! Ono što treba da nas brine je osjećaj da više nismo blago povlašteni protiv ostalih ligaša ali i kod sudija, možda već sve počinje da bazdi na Bjeku na čelu FSS. U svemu tome ova patetika Terza mađije mi posebno ide na qvad, on pravi buru u čaši vode, s jedne strane loži navijače protiv Bjeke, a s druge strane nema svog protivkandidata pošto mu lebdeći duh iznad Marakane to ne dozvoljava! Pitanje je čija je ovo igra i ko će to na kraju platiti, nadam se da neće Zvezda opet biti kolateralna šteta!

 

Ne treba nama uopste nikakav povlasten status, niti bih voleo da ga imamo. Treba nam samo objektivno i moderno sudjenje kakvo najcesce imamo u Ligi Evrope. Juce su ponovo dva zuta kartona oprostena protivnickim igracima, samo sto je utakmica generalno prosla kao sudar macke i misa pa gotovo niko (osim hrkljusha, ako se ne varam) nije primetio. I takvo sudjenje nam ne treba da bi stitilo nas vec da bi stitilo igru.

 

Koliko smo po tom pitanju zaostali za evropskim trendovima dovoljno govori patnja Zdjelara sa kartonima u ruskoj premijer ligi, tolika da je zavredela poseban tekst u medijima. Od igraca koji je kod nas tumacen kao energican i beskompromisan ruske sudije su kartonima napravile psihopatu koji ne moze da zavrsi utakmicu a da ne popije makar zuti. Neke stvari prosto ne prolaze vise nigde osim kod nas.

  • +1 2
Link to comment

Jasno je da zbog raznih pritisaka sudije gledaju da sto manje upadnu u prvi plan, pa nece svaki ostriji start da okarakterisu kao karton, ali nikako ne razumem zasto ne sankcionisu povlacenja. To je nesto sto je oduvek bio zicer za sudiju i najlaksa stvar za sankcionisanje. Cisto, jasno se vidi, niko nece da se buni. Ono u Nisu je bila poklazna vezba kako se to ne radi. Sinoc je bila situacija gde je igrac sa dve ruke u kontri pokusao da obori Kangvu sa ledja, ali ovaj nije pao vec nastavio. Zasto nije pokazan zuti kad je bio prekid ostaje misterija. Resenje je sugerisati Kangvi da padne cim moze, pa ce valjda da sviraju. I u drubom je Kangva super prosao pa ga lik odvalio po nozi sa ledja, ali on uspeo da ostane na nogama i nastavi akciju. Naravno na kraju napada opet nigde zutog kartona... 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, adasevic said:

Jasno je da zbog raznih pritisaka sudije gledaju da sto manje upadnu u prvi plan, pa nece svaki ostriji start da okarakterisu kao karton, ali nikako ne razumem zasto ne sankcionisu povlacenja. To je nesto sto je oduvek bio zicer za sudiju i najlaksa stvar za sankcionisanje. Cisto, jasno se vidi, niko nece da se buni. Ono u Nisu je bila poklazna vezba kako se to ne radi. Sinoc je bila situacija gde je igrac sa dve ruke u kontri pokusao da obori Kangvu sa ledja, ali ovaj nije pao vec nastavio. Zasto nije pokazan zuti kad je bio prekid ostaje misterija. Resenje je sugerisati Kangvi da padne cim moze, pa ce valjda da sviraju. I u drubom je Kangva super prosao pa ga lik odvalio po nozi sa ledja, ali on uspeo da ostane na nogama i nastavi akciju. Naravno na kraju napada opet nigde zutog kartona... 

 

 

 

Zato sto se to kod nas jos uvek tretira kao "pametan faul". Mi smo na pocetku mandata Vladana Milojevica u Evropi imali ozbiljnih problema sa kartonima i to u dva elementa koja se kod nas nikad ne sude kao faul za zuti karton - u povlacenju s ledja i laktanju u skoku. Trebalo je dosta vremena da prodje da se igraci priviknu na to da takve stvari ne smeju da rade. Kad bi kod nas sudije insistirale na zutim kartonima za takve stvari makar jednu polusezonu i igraci drugih klubova bi se vremenom adaptirali. Ne razumem kome koristi politika da se ne sankcionisu faulovi po pravilima "zbog raznih pritisaka". Pritisak je ako ne sudis zasto nisi sudio, pritisak je ako sudis zasto si sudio, taj koji ce da vrsi pritisak ce uvek naci razlog. Ti sudi po pravilima, kako se inace sudi u najjacim ligama, jer je to tvoj posao. za pritisak neka brinu drugi. Ja sam potpuno siguran da ni penal na Vujacicu ni penal na Krsticicu, oba u nadoknadi vremena, nisu sudjeni jer su sudije u podsvesti imale strah od toga da budu penaltizan ili zvezdanaesterac. I kakvu korist od toga sto su tom strahu podlegli danas imaju ta dvojica sudija?

Link to comment

Ah, kao da ti nije jasno zašto se tako sudi kod nas? Nema tu brige oko podizanja kvaliteta igre i sudjenja da bi bili konkurentniji u Evropi. Samo kratkovido i kratkoročno, kao i sa razlogom, egzistencijalna briga za sebe kod sudija “daj da preživim ovaj vikend i ne izgubim posao zbog lopova po klubovima i savezima”.

 

Edit: ili da se ne izgubi glava kada uzmeš primer onog kancerogenog “saopštenja” komšija, gde se vade fotografije sudija iz mladosti sa šalovima kao dokaz o nameštanju.

Edited by dragance
Link to comment
3 hours ago, harper said:

Koliko smo po tom pitanju zaostali za evropskim trendovima dovoljno govori patnja Zdjelara sa kartonima u ruskoj premijer ligi, tolika da je zavredela poseban tekst u medijima. Od igraca koji je kod nas tumacen kao energican i beskompromisan ruske sudije su kartonima napravile psihopatu koji ne moze da zavrsi utakmicu a da ne popije makar zuti. Neke stvari prosto ne prolaze vise nigde osim kod nas.

 

Zamišljam da je CSKA umesto Zdjelara kupio Vujačića, ne bi završio ni jedan meč.

Link to comment

Zdjelar je skolovaniji i namazaniji igrac od Vujacica pa je to kod njega na prvi pogled cesto izgledalo suptilno i tek povremeno upadalo u oci(ali zato kad upadne :D), ali kada se pazljivo prati vidi se da je harper u pravu za ovo.

 

Inace, svakako meni jedan od najdrazih igraca Partizana u ovih 15ak godina koliko pratim.

Edited by Milošica
Link to comment
25 minutes ago, dragance said:

Ah, kao da ti nije jasno zašto se tako sudi kod nas? Nema tu brige oko podizanja kvaliteta igre i sudjenja da bi bili konkurentniji u Evropi. Samo kratkovido i kratkoročno, kao i sa razlogom, egzistencijalna briga za sebe kod sudija “daj da preživim ovaj vikend i ne izgubim posao zbog lopova po klubovima i savezima”.

 

Edit: ili da se ne izgubi glava kada uzmeš primer onog kancerogenog “saopštenja” komšija, gde se vade fotografije sudija iz mladosti sa šalovima kao dokaz o nameštanju.

 

Jasno je meni zasto oni sude kako sude, ono sto mi nije jasno je kako ne razumeju da to ne menja nista. Sta god da dosude na Zvezdinim i Partizanovim utakmicama zamerice se ili jednima ili drugima, tako da nema nikakvog razloga da ne sude po pravilima. Bukvalno im je svejedno, s tim sto bi postovanjem pravila unapredili igru tako sto bi naterali ove manje klubove da se vise bave igrom a manje opstrukcijom. Kako mogu TSC i Cukaricki da fokusom na igru prave rezultate i budu u vrhu tabele a ne moze Radnicki iz Nisa? Po cemu su ta dva kluba veca od Radnickog? OK, stoje Orbanove pare iza TSC-a ali nisu to neke pare koje su nedostupne Vojvodini ili Radnickom.

 

Mi ne pricamo o sudjenju generalno, ono ume da bude lose i u mnogo boljim ligama od nase. Pricamo o nekim stvarima koje su maltene iskorenjene u evropskom fudbalu a kod nas su jos uvek na ceni, kao sto su zuti kartoni za neke faulove ili za veliki broj faulova istog igraca koji su inace predvidjeni pravilima, izbegavanje da se nagradjuju sekundama i minutima ocigledna foliranja i opstrukcije, nedosudjivanje remplovanja i svakog bogovetnog kontakta kao faula pa da se utakmica zavrsi sa 45+ dosudjenih prekrsaja a dva ili tri zuta kartona i slicno. Najlakse je reci "lopovi su u klubovima pa sudije cuvaju glavu, hajde da ne uradimo nista jer smo takvi, jer nam je to usud, jer ne mozemo bolje, bla, bla,..." ali to ne menja nista. ja cak uopste ne mislim da je to glavni problem. Po mom misljenju, glavni problem je selekcija sudija koji ne napreduju na osnovu kvaliteta vec nekih drugih stvari. Ogromna vecina srpskih sudija jednostavno ne zna da sudi i nema autoritet jer igraci znaju s kim imaju posla. To je objasnjenje, a ne te njihove minuciozne zamisli i kalkulacije tokom utakmice.

Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

Zdjelar je skolovaniji i namazaniji igrac od Vujacica pa je to kod njega na prvi pogled cesto izgledalo suptilno i tek povremeno upadalo u oci(ali zato kad upadne :D), ali kada se pazljivo prati vidi se da je harper u pravu za ovo.

 

Inace, svakako meni jedan od najdrazih igraca Partizana u ovih 15ak godina koliko pratim.

 

Ma, Vujacic je snazan i ne toliko pametan i tehnicki opremljen stoper, njegova grubost je otprilike nesto sto se moze pripisati, recimo, Milunovicu. Zdjelar hoce da pokusa da povredi, da bezobrazno udari, da zaplasi pogibeljnim startom, to je nesto drugo. Onaj Scekic koji je igrao s njim u paru je takodje bio dosta ostar igrac, jak u duelu, ali kod njega se nikada nije primecivala ta tendencija. Poenta je da isti taj igrac svoju igru ne moze da prenese cak ni u ruskoj premijer ligi jer ga sudije ubijaju kartonima i toga su se nasi sportski novinari dosetili tek sad kad je otisao u Rusiju. Dok je bio tu slavili su njegovu igru kao odgovornu, hrabru, beskompromisnu i kakve su vec sinonime smisljali.

 

FSS mora da jednom za svagda zaustavi tu taktiku klubova da kombinacijom loseg terena i opstrukcije na sve moguce nacine od prvog minuta pokusavaju da se dokopaju rezultata. To su maniri iz nizih liga i nije im mesto u superligi. Ali oni se prave ludi a mi se stalno vrtimo u krug jer i oni i mi znamo sta je problem i znamo kako moze da se resi. Na zalost, takodje znamo da se nece resiti jer, ovo sto @dragance kaze, njih nije briga za fudbal, samo za svoje pozicije.

Link to comment

Igramo trenutno revans U19 lige sampiona protiv AZa (prvi mec 2-2). POsle 26 minuta 0-0, nasi imali par sansi. Igra se na krovu (TC Stadion), nema nigde prenosa...

 

Nesto malo ranije Graficar i Vojvodina su igrali na Marakani kup utkamicu, Vojvodina uspela da izjednaci u 88. minutu i onda lagano dobila na penale (golman skinuo sva tri suta igracima Graficara).

Link to comment
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...