Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Imamo 13 utakmica do kraja polusezone, sa sve Evropom, od toga 9 u gostima i 4 kao domacini, od toga 2 u Evropi. Bice cupavo zadrzati prednost i naci normalnog trenera  cim se zavrsi polusezona.

 

Terzic nam zakazao prijateljsku u Rusiji sa Zenitom u toku SP.

Link to comment
48 minutes ago, Milosh76 said:

Imamo 13 utakmica do kraja polusezone, sa sve Evropom, od toga 9 u gostima i 4 kao domacini, od toga 2 u Evropi. Bice cupavo zadrzati prednost i naci normalnog trenera  cim se zavrsi polusezona.

 

Terzic nam zakazao prijateljsku u Rusiji sa Zenitom u toku SP.

Za prednost nema zime, jednostavno ovaj tim Partizana ni u optimalnim uslovima nema kvalitet ni kontinuitet neophodan za titulu. Ako baš žestoko zasere do SP (u šta sumnjam) biće seče selektora nakon SP ali objektivno gledano dokle god razlika na kraju bude bar nekih 7-8 bodova i bez neke derbi brije, vi u Ligu Šampiona ulazite sa istim trenerom koji realno tamo neće uraditi ništa sem uzeti dobru lovu za klub.

Link to comment

Zvezda ima ozbiljne probleme sa realizacijom i sa rastimovanim timom.  Od dolaska Milosevica, osim na utakmici sa Javorom gde su postigli 4 gola od kojih 3 u poslednjih 15 minuta, Zvezdin tim ne uspeva da pobedi sa vise od gol razlike protiv slabih protivnika.  Cak su i u jucerasnoj utakmici protiv totalnih autsajdera na guzove uspeli da postignu dva gola, od kojih je drugi dar igraca Macve u zaustavnom vremenu.  Do pocetka SP, Zvezdi preostaju utakmice uglavnom protiv jacih protivnika i u domacoj ligi i naravno u LE.  Sa tekucim problemina sa realizacijom i organizacijom igre, tesko je verovati da ce Zvezda da uspe da zabeleze sve pobede.  

 

Mozda je rano, ali ja ne vidim Milojevica u Zvezdi na pocetku drugog dela sezone osim ako ne napravi cudo pa dobije sve preostale domace utakmice i plasira se u prolecni deo LE ili bar LK.  Uz to, Milojevic nema pordsku navijaca ne toliko zbog rezultata koliko zbog loseg kvaliteta igre od njegovog dolaska.  Milojevic je vec poceo da pravi alibi za odlazak istakavsi u jucerasnjem intervjuu za svedske novine kako je sistem vodjenja tima u Srbiji drugojaciji nego na onaj na koji je on navikao u nordijskim klubovima koji preferira.  Uz to, porodica mu zivi u Malmeu i on u tom intervjuu kaze da mu nedostaje neposredna podrska porodice.  Isto tako, ne vidim da se klub oglasava dajuci podrsku treneru kako je to bio obicaj do sada kada klub zapadne u krizu.  Kada takva podrska izostane, obicno znaci da je trener na izlaznim vratima.  Najsveziji primer je odlazak Stankovica.

Link to comment
Za prednost nema zime, jednostavno ovaj tim Partizana ni u optimalnim uslovima nema kvalitet ni kontinuitet neophodan za titulu. Ako baš žestoko zasere do SP (u šta sumnjam) biće seče selektora nakon SP ali objektivno gledano dokle god razlika na kraju bude bar nekih 7-8 bodova i bez neke derbi brije, vi u Ligu Šampiona ulazite sa istim trenerom koji realno tamo neće uraditi ništa sem uzeti dobru lovu za klub.
Ne mislim samo na Partizan, mislim na to sto mi imamo bas dobre igrace, a tim nikakav. To sto nam najbolji strelac, Katai, nije dao gol bas dugo, sto se mucimo i kad pravimo sanse.

Daleko bilo da Milojevic ostane posle SP, do sada nije pokazao ni strucnost, ni znanje, ni autoritet kod igraca.

Ogroman deo krivice je na Terzicu koji mu je razjebao tim, a opet do sada je morao da pokaze napredak.
Link to comment

meni se cini da je taktika terzica i uprave da se prezivi ova sezona, osvoji titula na bilo kakav nacin (ruznom igrom, nije ih briga), bez puno talasanja, i onda, na leto, da se pravi tim za evropu. naravno, na njihov pilicarski nacin. nece oni menjati trenera na zimu, osim u slucaju da stvari krenu rezultatski lose, ili da milojevic sam odluci da ode. 

  • +1 1
Link to comment

Tim za Evropu se pravi najkasnije u januarskom roku, a ne u junu, par meseci pred LS.
Lepo su krenuli sa Bukarijem i Kangvom, onda je Katai usporio, Terzic prodao oba napadaca i doveo Pesica, Ivanic se povredio i zato smo u krizi.

Ivanic ce se probuditi, Katai proigrati, samo se nadam da ce to biti dovoljno za titulu bez suvisnog stresa.

Od Kulibalija izgleda nema vajde, Pesic isporucuje za sada sasvim dobro, nevolja je sto nam oba napadaca i 2 najbolja igraca imaju 30+ godina. Uz Borjana, Rodica, Mulunovica i Dragovica, mi smo bas matora ekipa.

Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

Tim za Evropu se pravi najkasnije u januarskom roku, a ne u junu, par meseci pred LS.
Lepo su krenuli sa Bukarijem i Kangvom, onda je Katai usporio, Terzic prodao oba napadaca i doveo Pesica, Ivanic se povredio i zato smo u krizi.

Ivanic ce se probuditi, Katai proigrati, samo se nadam da ce to biti dovoljno za titulu bez suvisnog stresa.

Od Kulibalija izgleda nema vajde, Pesic isporucuje za sada sasvim dobro, nevolja je sto nam oba napadaca i 2 najbolja igraca imaju 30+ godina. Uz Borjana, Rodica, Mulunovica i Dragovica, mi smo bas matora ekipa.

slazem se, ali bojim se da kod ove zvezdine uprave logika i racionalno upravljanje klubom nisu najjace strane

Link to comment

I ja smatram da se tim za Evropu pravi u toku zimske pauze.  Sto se tice toga da smo matora ekipa, nasa klupska politika je da prodajemo mladje igrace a kupujemo zrele igrace.  Medjutim, ove sezone smo doveli cetvoricu mladunaca: Bukari 24, Kangva 23, Mitrovic 20, Azarov 20.  S izuzetkom Azarova, ostala trojca su pokazali da na njih moze ozbiljno da se racuna.  Ovi igraci trebalo bi u bliskoj buducnosti da postanu nosioci igre i polako zamene trenutne nosioce.  Ovo pod uslovom da trener napravi fizionomiju igre u kojoj bi ti igraci mogli da postanu nosioci igre a ne da gubi vreme na razigravanje propalih talenata kao sto je Velja Nikolic, kao i da uprava nema nameru da ih sto pre proda.

 

Sto se tice toga da li cemo da osvojimo titulu s obzirom na nacin na koji igramo poslednjih mesec dana, ja bih ukazao da izmedju nas i Partizana nema samo 5 poena razlike, vec da ima i 4 kluba od kojih ni mi ni Partizan ne igramo superiorno bolje.  Izgubimo li od Cukarickog i Vojvodine, imacemo mrtvu trku sa bar jos jednim ili jos dva kluba do kraja sezone. 

Edited by Dimitrije
Link to comment

Kakva je situacija i igra, realnije je da izgubimo bodove  i protiv Vojvodine i Čukaričkog plus debakl u Evropi i još koji kiks u prvenstvu i da Milojević ode vrlo skoro, sam ili ne.

Ovo sve izgleda očajno bez neke šanse da krene na bolje bar malo.

ne očekujem da će ostati do SP.

Edited by sasha
Link to comment
slazem se, ali bojim se da kod ove zvezdine uprave logika i racionalno upravljanje klubom nisu najjace strane
Kad rece Uprava...

Doneta je odluka da predsednički izbori budu održani prema propisanoj proceduri 11. i 12. novembra. Na sednici Upravnog odbora doneta o raspisivanju izbora za predsednika
Link to comment
On 30.9.2022. at 20:03, Milosh76 said:

Kad rece Uprava...

Doneta je odluka da predsednički izbori budu održani prema propisanoj proceduri 11. i 12. novembra. Na sednici Upravnog odbora doneta o raspisivanju izbora za predsednika

U toj vesti je provučeno da je najozbiljniji kandidat za predsednika Draško Marković, direktor nekog sektora u Telekomu. Po zanimanju monter. Inicijaciju imao u skupštini kada je kao radikal polio Kradomana Božovića čašom vode. Pored takve njuške čelnici Partizana u 2 najvažnija sporta izgledaju kao liga izuzetnih džentlmena. Izgleda da nam je čak uskraćeno pravo da na funkciji predsednika imamo fikus u liku nekog Zvezdinog čoveka iz staaarih vremena koji neće imati prevelike finansijske prohteve. 

  • Hvala 1
Link to comment

Terzicu ce trebati poslusnik tj fikus, a ni ovaj Drasko ni Radujko ne deluju kao takvi likovi. Jedan je SNS govno koje hoce svu vlast, a drugi bi pre u FSS, nego u FKCZ, a cisto sumnjam da bi saradjivao sa Terzicem kao Mijailovic ili taj Markovic.

Ne bi me cudilo da kandidat bude Dule Savic ili DIka Stojanovic, kao legende kluba, sta god mislili o njima, oni to jesu.

Link to comment

Ja zamalo da odem, al mi se nesto iskomplikovalo.

Inace samo Katai fali da bude najjaci sastav

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Kangva, Kanga - Bukari, Ivanić, Mitrović - Pešić.

Link to comment
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...