Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Tužna igra generalno, ali uživo mi Kulibali deluje još gore nego na TV. Prečesto je visio u ofsajdu, kretao se užasno jednom je bukvalno uleteo u putanju Ivaniću umesto da ode desno od njega i utrči u 16m a da Ivaniću ostavi prostor da da loptu levo za Rodića koji bi mu centrirao. Sve ove igrače sam već više puta gledao uživo,ali Kulibali mi je baš bio šok.

Teren nije u idelnom stanju, mada je bio prilično suv obzirom na česte padavine zadnjih dana. Premekana trava koja ostavlja "brazdu" prilikom svakog malo jačeg uklizavanja.

 

Zadnjih 10tak minuta smo se spustili do ograde gde su se zagrevali naši igrači da se javimo kondicionom i da malo popirčamo sa igračima. Fini momci, Mićko pogotovu.

Tad je Mačva imala dobru šansu, ono izblokirano ispred golmana, ali realno nisu bili previše opasni i ubrzo smo dali i drugi.

 

Sve u svemu pobeda, prolaz, lep dan i lepa atmosfera na skoro punom stadionu, možda malo manje od 8000 ljudi. Znam da je Mačva daleko od nekog kvaliteta, ali u Šapcu se fudbal mnogo voli i ovakvi dogadjaji su pravi mali praznici.

  • +1 3
Link to comment

Nema napretka u igri.  Kreatori igre, Katai i Ivanic, nula, Velja Nikolic ispod nule.  Kangva je uneo zivost u igru ali je dva puta losim dodavanjima otviorio kontre za Macvu i samo sreca sto je Macva dibidus hrksljus tim pa nije umela da poentira.  Mitrovic je momak koji mora da igra svaku utakmicu bar poluvreme.  Nije danas igrao posebno dobro, ali je od njega bilo vise vajde nego od gorepomenutih.  Silja Pesic se dobro kretao ali je ostao bez ucinka.  Jedini utisak koji je ostavio je to sto se izdirao na igrace Macve kada ga fauliraju i jednom prilikom na Mitrovica sto mu ovaj nije dodao loptu u gol-sansi.  Najbolji deo tima bili su stoperi, gde Milun odskace.  Rodic trapav, Gobelja na svom nivou.  Sanogo je imao ulogu kreatora igre narocito u prvom poluvremenu, sto je jalov posao jer em je spor, em samo moze jednom nogom da igra, em nije jak na lopti.

 

Sto se tice organizacije igre, Milojevic, kako rece Harper, voli da organizuje igru oko "sestice".  To su kod nas Sanogo, Micko, Krsticic i Srnic.  Nijedan, osim Krsticica, nemaju kvalitet da kreiraju igru.  Krsticic je, s druge strane, totalno van forme da moze da se nesto ocekuje od njega.  Ovu utakmicu protiv ovako loseg tima, Milojevic nije morao ni da igra sa zadnjim veznim vec od pocetka sa Kangvom.  I delje su izmene koje pravi rebus za mene.  To sto je zamenio Kulibalija i Velju Pesicem i Kangvom je bilo dobro.  Ali uvodjenje dvojce zadnjih veznih pred kraj da osigura pobedu, i to nespremnog Krsticica i Srnica, navodno zbog iskustva, dok na klupi ima boljeg igraca, Stankovica, ne pravi smisla.  Milojevic nema poverenje u svoje mlade igrace i to je jos jedan od problema ovog trenera.

Link to comment

Docekasmo i pauzu. Radismo vredno, nikad bolje. Posle pauze smo jos gori. Rekao bih da smo gori jer je proslo vise vremena u odnosu na ono stoje igrao Stankovic, pa se igraci sve manje secaju kako treba da se igra. Jedina pristojna sansa je pokusaj Kataia na povratnu Sanoga, al je isla prvo u golmana. Prvi gol i jos 2 pokusaja Milunovica su plod Milunoviceve visine, ne neke uigrane akcije ili nekog specijala iz prekida. Gol Kangve je cista slucajnost. 

 

Ovo sto Milojevic pokusava je nakaradno. On zeli posed i to ostvaruje tako sto ta dva zadnja vezna, ili sta god da su razmenjuju lopte i toliko uspore nasu igru da je to bas bolno za gledanje. Onda se trazi spic, pa ako on nesto uradi, onda se svi primaknemo. Druga varijanta je da na tako kompletno postavljnenu odbranu lopta ode na krilo i tu se ocekuje da krilni igrac sam predje 2-3 igraca i centrira ili sutne... To naravno ne moze ni protiv ovakvog rivala (10. u drugoj ligi) a kamoli protiv jacih ekipa. Svu probojnost i kvalitet nasih krila u ovakvoj postavci gubimo jer sem Bukarija koji je toliko brz da moze da dune loptu pored defanzivca i onda ga pretrci, ostali to ne mogu da izvedu (Mitrovic jeste brz al nije jak kao Bukari pa ne moze da izdrzi duel jer na tako kratkoj distanci prosto mora da dodje i do duela), a Katai moze samo dirblingom sto nece bas csto proci kod ovakvih bunkera. 

Kulibali je posebna prica. Ne znam sta bih dodao. 

 

Jedina dobra stvar sa jucerasnje utakmice je to sto smo videli da je Motika ziv. Za Stankovica (Nikolu) jos strepim... 

 

Srecom, sledeci mec je Mladost GAT, koja je mozda i najskromnija ekipa u ligi, pa se nadam da cemo i tamo poroditi pobedu. Ali dugorocno, ne mirise na dobro. Jedini pomaci u igri koji se vide su unazad i na zalost nisu mali. Trenera svakako do SP necemo menjati, a dotle svasta moze da se upropasti...

 

Link to comment
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...