Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

7 hours ago, Dimitrije said:

Dobro zapazanje.  Medjutim, oni su se posle primljenog gola malo otvorili i krenuli da napadaju.  To je ostavljalo prostora igracima kao Bukari i Mitrovic da poentiraju bolje nego Ben.  Problem je sto Milojevic cvika da kada nasi povedu da nastave da igra ofanzivno.  Tim spusta gas a Milojevic pocne da uvodi igrace koji ce da usporavaju igru i da pojacaju odbrambeni potencijal tima.

 

Nama je ovaj mali ko tempirana bomba, onako kako on vodi tim kroz utakmicu bi i Saša Matić vodio, ako gubiš ubacuješ samo napadače bez reda i obzira ko s koje pozicije, ako vodiš onda isto tako ubacuješ igrače odbrane bez ikakvog taktičkog poretka! Imali smo tim koji je mogao zaličiti na mercedes, a sad su majstori prepravili sve tako da ima model fića sa dva stepena prenosa naprijed i rikverc!

  • +1 1
Link to comment

Evropa na stranu, no u domacoj ligi mnogo metiljavimo. Onoliko izglednih pozicija/pokusaja i jedan jedini gol. Izmene su katastroficne, iz meca u mec. I to taktiziranje u domacim okvirima, umesto da se izvede skroz ofanzivna postavka od starta. Ako tu ne mozemo da damo gol vise, onda bolje da se pravi nov tim.

Link to comment

Ne pamtim u skorije vreme da je manje ljudi bilo na stadionu. Lep dan, utkamica nije bila ni kasno, taman rekao bih, ali ljudi bas malo. Kazu 4k, ja bih rekao i manje... I to je dovoljan pokazatelj koliko su ljudi nezadovoljni onime sto se desava na terenu. 

 

Napredak je dosao da bunkerom odnese bod, nas gol ih uopste nije zanimao. Mi, ponovo nesnadjeni, kao da su se igraci juce prvi put videli... Prvo poluvreme je bilo otuzno, u drugom smo malo zivnuli, ali sve je to bolno jalovo. Od kruzenja oko 16m, preko gomile kornera iz kojih nismo uspeli ni polupriliku da napravimo. Prekidi su nam postali toliko bezopasni, da se vise i ne ponadam bilo cemu kad se ocekuje neki centarsut... 

 

Koncepcijski smo se vratili na 4-2-3-1. Micko je debitovao na tom mestu zadnjeg veznog, Velja dobio priliku na mestu 10ke, Pesic ponovo u spicu (sto ne puste coveka da sredi taj prst, ne kapiram). Odbrana i Borjan su po meni neocenjeni. Stoperi bez Miluna u prekidima ne cine nikakvu opasnost za  protivnika, a defanzivno su pokupili sve sto treba. Rodic je bio nekako najagilniji napred, narocito u prvom delu, a muceni Gobelja nas podsetio zasto vecina navijaca ne zeli da ga gleda u prvom timu. Ajd taj promasaj praznog gola i da se zanemari, ali ono sto on posalje kao centarsut, stvarno boli. I kad je pokriven i kad je sam ko duh, on salje takve balone, cesto i sasvim neprcizne da se iz toga prednost moze stvoriti samo ako preleti sve igrace pa loptu dobije igrac na kontra strani. Borbenost, trcanje, zelja, na visokom nivou, verovatno sije ostale za 3 koplja, ali znanje u debelom minusu... 

 

Micko je igrao. Nit je bio los, nit je uradio nesto bitno. Ovo je jedna od onih utkamica gde je zadnji vezni cist visak. Kanga je bio uzasan veci deo meca. Nestandardno losi pasovi gde cesto lopta nije bila ni blizu da pogodi onoga kome je poslata. Na momente je usepevao da napravi neki dobar potez, ali generalno los mec za njega. Velja... dao gol Trabzonu. To je otprilike najbolje sto je uradio sinoc... Standardno alibi pasovi unazad, lose kretanje, jos losiji u duelima. Par kornera je pristojno izveo. Mogao bi i on u neocenjene... 

Bukari se trudio, ali se  njegovo ucesce u igri svelo na to da mu daju loptu kad god i gde god i da se onda ocekuje da predribla sve ispred sebe i da gol. Mucenik nije jednu loptu dobio u prostor sve sto je radio morao je sam da pravi. Greota onolike neiskoriscene brzine. Mana mu je sto i kad napravi prednost i dodje u situaciju da da finalni pas, obavezno zastane i nije siguran sta treba da radi. Tu izgubi trenutak koji je napravio kao prednost i ne materijalizuje prednost koju je stvorio. Ima tu i dosta do losih kretnji saigraca, ali ponavlja mu se taj problem neodlucnosti... 

 

Katai nesto malo zivlji nego obicno. Trudi se i vidi se da mu je stalo da mu krene, ali slicno Bukariju i od njega se ocekuje da sve sam resava. Dodatno je zivnuo ulaskom Ivanica. Generalno, ulazak Ivanica je doneo dosta toga dobrog. Pre svega smo dobili igraca vise u polju umesto neiskoriscenog zadnjeg veznog, i osetilo se da imamo igraca vise u protivnickom polju. Pokazalo se da nam je Ivanic definitivno najvazniji igrac u timu.

 

Ipak, moj prvi utisak od sinoc je kretnja tima bez lopte. Ili bolje reci staticnost bez lopte. Neverovatno je da svi igraci stoje kad nemaju loptu. Pa i Mesija iz najboljih dana da imamo, ne bi nista mogao da napravi. Bas to sto nas je krasilo prethodnih godina je ta konstantna kretnja bez lopte i otvaranje protora saigracima. Tako se cesto desavalo da kad neki igrac i probije po krilu (Katai, Bukari ili Rodic), u 16m imamo samo 1 igraca (Pesica). Ponekad se pojavi i drugi. Mi smo u prvih 5 kola u zavrsnici napada imali minimum 5 ili 6 igraca. Ulazak Ivanica je to promenio, ali i dalje imamo rupu izmedju napada i veznog reda, gde kad usledi neki povratni pas izmedju penala i ivice 16m uglavnom nema nikoga od nasih igraca. Treba pomenuti i Bena, jer je i on dosta doprineo zivosti u napadu, jer iako nije brz igrac, nije statican, vec stalno zuji u medjuprostoru. Ipak na kraju im otvori 2 nezgodne situacije nicim izazvan. 

 

I na kraju opet trener. Pitao je Bili sta je sad problem. Tesko je pobrojati. Najlakse je reci - sve. On je igrao kao recimo sinoc Micko. Bez nekih vidljivih gresaka, ali potpuno alibi i bez ucesca na igru. On prosto luta. Nije siguran ni dal je napolju sunce, il ce kisa. Dal ce da igra 3-5-2, ili mozda 4-2-3-1, ili neki 3-4-3, ili 5-4-1... Manje je utkamica vodio nego sto je formacija promenio. I igrace vrti bez neke logike i ritma. Pokusava da igra na sigurno, mlade igrace je potpuno iskljucio. Mi prekjuce dovedemo Micka i ovog klinca MIjatovica. Micka ubaci u startnih 11, a klinca ni na klupu. A muku mucis sa napadom i realizacijom. Pa sto si ga onda dovlacio iz Graficara? Da skuplja prasinu?

Mi imamo ofanzivan tim. I trenera koji je veci defanzivac od originalnog Miloja. Pride se plasi mladih igraca vise od svoje senke, a deluje mi da se i nje plasi. Izjave su mu cisto sablonske, bez obzira na ono sto se desava na terenu. Mali Mitrovic je vec ubijen u pojam. Od toga da je prvi igrac sa klupe koji ulazi i povremeno je starter u domacoj ligi, sad je dosao u situaciju da bude srecan ako uopste i udje. Mustafa iz nekih neobjasnjivih razloga ima prednost, a nije ni on jedini koij ima prednost. O Stankovicu da i ne trosim reci. Motike se ionako niko ne seca... Doduse Motika i Lekovic su igrali za omladice (Motika namestio oba gola za 2:2).

 

Sve u svemu, nista ne valja. Treba vremena da se neke stvari posloze, ali kad vidis da ovaj sto slaze, sve redja pogresno, ni epilog ne obecava. Kad vidim da trener ima viziju i kad vidim da gura to sto je zamislio, nemam nikakav problem da sacekam pa makar trpeli rezultat i igra. Ovde i dalje plana ne vidim, sem da se preskace sredina, a to mi se tek posebno ne dopada. Dakle, niti je nametnuo neki svoj stil, uspeo je da u potpunosti rasturi sistem koji je postojao, gura "iskusne igrace" (vojnike) gde god ih ima, nit daje sansu klincima, a i rezultati su nam na ivici ambisa. Sinoc smo dali gol uz dosta srece i jednim dobrim Siljinim trzajem glave, jos srecnije smo uzeli 3 boda u Pazaru, pitanje je trenutka kad ce uslediti novi kiks sa ovakvom igrom i pristupom. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 8
Link to comment
U tom terminu sa Cukom, Kup ce biti odlozen
Moja greska

Odložene utakmice 5. kola prvenstva, a to su Vojvodina – Crvena zvezda i Partizan – Napredak igraće se 19. oktobra, kada je inače termin šesnaestine finala Kupa Srbije.

Dve odložene utakmice 7. kola, u kojima će se sastati Čukarički – Crvena zvezda i Partizan – Spartak, igraće se 9. novembra, kada je termin osmine finala Kupa Srbije.

 

Zbog toga će klubovi koji će 19. oktobra igrati zaostale prvenstvene mečeve, najverovatnije prvu rundu Kupa igrati u ranijem terminu – 29. septembra

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Bright Billy said:

Jeo sam na kopu to njihovo meso, ovo je valjda ista firma i sto je jos bitnije isti glavni kuvar...

 

Čisto sumnjam, ovo je lokalni zelenaš koji je otvorio kafanu da ima da se kurči za "poslovne partnere". Sinovi su malo petljali sa tim, pa je u početku bilo svirki vikendom, na fazon kluba.

Link to comment
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...