Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

6 hours ago, harper said:

 

 

Lep gest kluba. Marko Elsner je u svoje vreme bio licna karta onoga kako je Zvezda htela da izgleda i izgledala u proslosti, prefinjen, kulturan, tehnicki superioran, elegantan igrac, jedan od najinteligentnijih igraca na svojoj poziciji u citavoj istoriji Zvezde.

 

Tek sada sam shvatio da je Marko Elsner mrtav..

Baš šok, jako, jako sam ga voleo. Gledajući njega, kao da sam gledao Bekenbauera, to je taj stil, ta elegancija...

Mislim da se nikome nisam toliko radovao kao njemu kada je prešao u Zvezdu. Sjajan igrač i čovek. I još jedan koga su ubile jebene cigarete...

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Nikolic otkad igra u Zvezdi nije dobio nijedan jedini duel "rame uz rame" da se ja secam. Ume on i da podvali loptu i da zabije gol sa distance, ima solidne motoricke sposobnosti, ali vezni igrac koji ne moze da igra pod pritiskom markacije i bezi od duela je jednostavno bacen talenat. Na pocetku sam se nadao da se radi o tome da je mlad i da ce to prevazici, verovao sam da ce biti ozbiljan igrac, ali evo vec je par godina proslo a on pokazuje iste navike. I nije to do povrede, takav je bio i pre nego sto se povredio. Na stranu to sto sam cuo sve najgore o njegovim radnim navikama, disciplini i posvecenosti treningu. Stankovic nece odustajati od njega, pokusava na svaki nacin da ga ohrabri, ali bojim se da su to corava posla ukoliko Nikolicu nesto ne kvrcne u glavi i pocne ozbiljno da se bavi fudbalom. On nije takav talenat i nema nikakvu izrazenu karakteristiku, kao sto je, na primer, imao Radonjic, pa da mu ove fudbalske godine prodju po klubovima i splavovima. Ako se ne bude ozbiljno posvetio treningu propasce.

nisam znao za nezalaganje i neposvecenost, deluje kao poslusno celjade.

i meni se cinilo da ce se bolje razvijati iako mi je kod njega uvek smetao nedostatak hrabrosti da se upusti u duel, a sada primecujem da se jako plasi greske i da je stalno u grcu. mislim da je u toku utakmice imao samo jedno ili dva dodavanja napred. 

Link to comment

Drago mi zbog mog favorita Lučića u pm, odgledah samo highlightse, ali moglo se pretpostaviti nakon prethodne utakmice, da će se Kangva i Guelor gušiti. Igramo već par sezona tako da sav protok lopte polazi od Guelora, koji loptu uzima od halfova. Sad je na Stankovicu da to riješi. 

  • +1 1
Link to comment



 
Napadac i stoper ce izgleda morati da se dovede ako se ne racuna na Ohija, tesko mi je da zamislim da cemo odbiti masnih 9-10 miliona za Erakovica. Ako njega prodamo nadam se da cemo dovesti neku kosku od stopera tipa Milunovica koji je jak u guranju i vazduhu.


Mozzart najavljuje da Zvezda pokušava da iskoristi finansijske probleme Milunovicevom klubu i vrati ga.. Za sada samo ideja.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
18 hours ago, Bright Billy said:

 

U to vreme sam bio klinac totalni pa se ne secam najbolje. Tada sam gotivio igrace koji se zovu kao ja pa mi je ostao u lepom secanju. Po istom principu mi je ujak iz italije doneo tardelijev dres, to je bio hit totalni...

 

Gobelja brate, ti si?

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Kakav gobelja, generacija 92, tardeli je uveliko bio penzioner kad se gobelja rodio. Ja sam stankovicevo godiste :sleep:

 

Edit. Od danas me zovite pantela :D

Edited by Bright Billy
  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Nažalost ostao je zapamćen i po onoj brljotini sa Ravnićem na Marakani protiv Engleza u jesen 1987. 
 

Moguće da mu je to bila i poslednja tekma za reprezentaciju…

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Nažalost ostao je zapamćen i po onoj brljotini sa Ravnićem na Marakani protiv Engleza u jesen 1987. 
 

Moguće da mu je to bila i poslednja tekma za reprezentaciju…

I po autogolu protiv Benfike. Sto jeste svojevrstan paradoks, čovek je bio klasa, u Olimpiji je igrao i spica i veznog, kod nas libera, prefinjeni tehničar, a karijeru mu obeležila 2 kiksa

Link to comment
3 hours ago, Hamlet Strašni said:

Nažalost ostao je zapamćen i po onoj brljotini sa Ravnićem na Marakani protiv Engleza u jesen 1987. 
 

Moguće da mu je to bila i poslednja tekma za reprezentaciju…

Posle tih engleza, odigrao je jos 2 prijateljske 1988, u irskoj {poraz 0-2) i u spaniji (pobeda 2-1), i to kao igrac nice, u kojoj je i zavrsio karijeru. Odigrao je i nesto malo za nezavisnu sloveniju. 

  • +1 1
Link to comment

Najveća slatka™ (a možda i gorka) muka Stankoviću biće da raspodeli uloge Kangi i Kangvi. Njih dvojica pokrivaju praktično istu poziciju, a Kanga je alfa mužjak i nije navikao da ima konkurenciju na svojoj poziciji.

 

Mislim da bi ovo bio problem i mnogo boljem i iskusnijem treneru od Stankele no videćemo kako će to izgledati u praksi.

Link to comment
5 minutes ago, Bright Billy said:

I stankela je alfa. Sto ce reci, il ce da se potuce sa kangom il ce da resi problem :D

 

Nece to biti lako resiti, ne zbog toga ko je alfa a ko beta muzjak vec zbog toga sto ova dvojica u napadackoj igri lice kao jaje jajetu. Resenje kojim bismo uposlili sve najbolje igrace je formacija 4-1-4-1 ali za tako nesto bi i Bukari sa desne i Katai ili Ivanic sa leve strane morali mnogo vise da trce (Kataija tu otpisi odmah) a ni Kangva ne deluje kao centralni vezni koji moze sam da drzi prostor ispred odbrane. Plus je za sada pokazao da je ucinkovitiji kad igra malo blize protivnickom golu. Takodje bi u toj formaciji Stankovic morao da objasni Kangi da mora da igra visok presing i da izlazi dublje na svoje igrace kako bi mu Kangva kao bolji defanzivac ostao iza ledja, sto ovaj nije radio nikad. Moze i varijanta koju igramo 4-2-3-1, s tim da se Ivanic spusti u liniju sa Kangvom a da Kanga bude ispred njih ali tu onda gubimo Ivanicevu produkciju ispred gola i vezu po sirini sa Kataijem koja vec dugo vremena dobro funkcionise. U toj varijanti bismo takodje morali da imamo napadaca sa velikim radijusom kretanja koji pokriva dosta prostora i ucestvuje u fazi odbrane, sto automatski iskljucuje Pavkova iz svih kombinacija, ali i neuporedivo hitriju odbranu sa igracima sposobnim da u svakom trenutku igraju jedan na jedan i dobijaju veliki procenat duela.

 

Koju god varijantu od ove dve da izaberemo da bismo drzali rezultat morali bismo da igramo kao Krojfova Barsa, sa ogromnim posedom i agresivnim presingom citavog tima da se posed vrati kad se izgubi. Sto opet ukljucuje ili mnogo trcanja, za koje neki nasi igraci nisu ni voljni ni sposobni, ili podizanje shema dodavanja na visok nivo automatizma i to od strane najmanje sedam-osam igraca koji se sve vreme nude za pas. Koliko je to realno ne znam ali mi ne deluje preterano realno. Ono sto mi se cini realnijim da cemo Kangu i Kangvu gledati zajedno na terenu veoma retko i da ce na tim pozicijama biti dosta rotacija.

Link to comment

Naravno da ne može...

 

BTW, gde je i šta radi Falčineli? On radi dosloce sve što nam treba. Nešto slabija realizacija, ali s obzirom na sve ostalo što donosi mislim da se ne bi ni osetilo.

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...