Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

2 minutes ago, harper said:

 

Jebi ga sad. Desava se jednom u deset godina, ko jos razmislja o takvim stvarima.

Ja. Jbg. Takav sam ceo život. 

  • Haha 3
Link to comment

Kangva naravno ostavio najbolji utisak,  Bakajoko opet dobar na pripremama, Lučić pokazuje tajntalenat koji je.pokazivao i u IMT-u prošle sezone. Ohija treba samo pustiti da igra, golovi će doći, bitno je da ulazi u šanse. Ideja sa Srnicem opet promašaj, kao i svaki put, Krle daleko bolji i konkretniji.

Zna li neko da li će se Kanga voditi kao domaći igrač obzirom da je dobio državljanstvo?

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Milosh76 said:

Mi ladno mozemo igrati bez klasicnog spica, koliko imamo ofanzivaca koji lako daju golove.

Verujem da ce i to Deki probati u narednim utakmicama.

 

Ohija mogu komotno da prodaju...

Link to comment
Just now, hrkljush boys_2 said:

Kangva naravno ostavio najbolji utisak,  Bakajoko opet dobar na pripremama, Lučić pokazuje tajntalenat koji je.pokazivao i u IMT-u prošle sezone. Ohija treba samo pustiti da igra, golovi će doći, bitno je da ulazi u šanse. Ideja sa Srnicem opet promašaj, kao i svaki put, Krle daleko bolji i konkretniji.

Zna li neko da li će se Kanga voditi kao domaći igrač obzirom da je dobio državljanstvo?

 

Naravno da ce se voditi kao domaci igrac ako je dobio drzavljanstvo, u fudbalu nema "kosarkaskog drzavljanstva" i nebitno je za koju reprezentaciju igra.

Link to comment
1 minute ago, Bright Billy said:

 

Ohija mogu komotno da prodaju...

 

Polako, jebo te, tek je jedna pripremna utakmica prosla i to protiv mediokritetske slovenacke ekipe.:D Pri tom su i oni promenili skoro sve igrace iz prve postave tako da ko zna ko im je sve zavrsio utakmicu.

 

Ne moze bez spica ozbiljno da se igra, probao je Milojevic cini mi se par puta sa Benom napred i nismo se proslavili. To mogu da igraju samo ekipe protiv kojih ne radi visoki presing jer imaju beskonacan broj shema za iznosenje poseda. Sa Borjanom na golu mi to necemo imati nikad.

Link to comment
9 minutes ago, harper said:

protiv mediokritetske slovenacke ekipe.

Peti u njihovoj Ligi i finalisti kupa Slovenije ... Nisu klasa, a nisu ni dunsteri, taman za prvu pripremnu.

 

Koper i Domzale ce vec biti druga prica, steta sto nismo dogovorili i Olimpiju, da gledamo Robija i Dekija jednog protiv drugog.

Edited by Milosh76
Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Polako, jebo te, tek je jedna pripremna utakmica prosla i to protiv mediokritetske slovenacke ekipe.:D Pri tom su i oni promenili skoro sve igrace iz prve postave tako da ko zna ko im je sve zavrsio utakmicu.

 

Ne moze bez spica ozbiljno da se igra, probao je Milojevic cini mi se par puta sa Benom napred i nismo se proslavili. To mogu da igraju samo ekipe protiv kojih ne radi visoki presing jer imaju beskonacan broj shema za iznosenje poseda. Sa Borjanom na golu mi to necemo imati nikad.

 

Tacno je to sto kazes o iznosenju lopte i slazem se sa onim tvojim ranijim argumentom o uigranim kretnjama. Sa druge strane katai je ubojitiji igrac od bilo kog centarfora kojeg mi mozemo da dovedemo. Pored toga on je lik koji voli da postize golove i realno gusi centarfore. Dakle ako bi njega prebacili na tu poziciju imali bi gol masinu u spicu a na njegovu poziciju bi mogli da postavimo nekog defanzivno odgovornijeg igraca koji bi donekle pokrivao rodiceve ekskurzije u napadu. Sto se ohija tice mislim da ipak nije rec o igracu koji pravi razliku jer ima nekoliko ozbiljnih mana. Skok igra mu je na nivou mladjih kategorija, nekad ne ume ni da proceni let lopte kako treba, ne ume ni da trci sa loptom u nogama a i u ostalim situacijama mu je realizacija ispod 50 posto. Dakle u spicu smo tanki i sa njim i bez njega dok u liniji iza spiceva sad imamo dosta dobrih opcija i glupo je da neko od njih pusi klupu kako bi formalno igrali sa takozvanim pravim spicem...

Edited by Bright Billy
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Bright Billy said:

 

Tacno je to sto kazes o iznosenju lopte i slazem se sa onim tvojim ranijim argumentom o uigranim kretnjama. Sa druge strane katai je ubojitiji igrac od bilo kog centarfora kojeg mi mozemo da dovedemo. Pored toga on je lik koji voli da postize golove i realno gusi centarfore. Dakle ako bi njega prebacili na tu poziciju imali bi gol masinu u spicu a na njegovu poziciju bi mogli da postavimo nekog defanzivno odgovornijeg igraca koji bi donekle pokrivao rodiceve ekskurzije u napadu. Sto se ohija tice mislim da ipak nije rec o igracu koji pravi razliku jer ima nekoliko ozbiljnih mana. Skok igra mu je na nivou mladjih kategorija, nekad ne ume ni da proceni let lopte kako treba, ne ume ni da trci sa loptom u nogama a i u ostalim situacijama mu je realizacija ispod 50 posto. Dakle u spicu smo tanki i sa njim i bez njega dok u liniji iza spiceva sad imamo dosta dobrih opcija i glupo je da neko od njih pusi klupu kako bi formalno igrali sa takozvanim pravim spicem...

 

Problem kod tih opcija bez spica je dubina koji spicevi daju izmedju dve zadnje linije odbrane direktnim kretanjem ka golu bez lopte i hvatanjem bocnih i dijagonalnih pasova, zato ne mislim da bi Katai bio dobro resenje. Da to moze tako da se igra brojni timovi bi pokusavali jer je izuzetnih spiceva jako malo, svakako mnogo manje od tih dinamik igraca koji igraju iza njihovih ledja. Kataiju ako oduzmes radijus kretanja i slobodu da se izvlaci po obe linije, i po dubini i po sirini, nije ni pola igraca kakav je sada. Moze da se pokusa sa Benom ili Bukarijem ali Katai tesko da moze da bude opcija. Da uopste ne pominjem da bi jedno pola utakmice proveo u ofsajdu jer nema naviku da iz linije ceni kretanje zadnje linije odbrane, taj nedostatak nas je debelo kostao protiv Rendzersa.

 

Ohi je dobar igrac, nije vrhunski ali je sasvim dobar i upotrebljiv, samo sto mi moramo da napravimo igru da spicevi mogu da budu upotrebljeni kako treba. Nije slucajno to sto nijedan spic kod nas ne dobija vecu ocenu od "dobro ucestvuje u igri" ili je bandera rodjena pod srecnom zvezdom kao Pavkov. Falcineli je bio dobar igrac, Boaci je bio dobar igrac, Dioni je bio solidan igrac, onaj Portugalac je takodje bio solidan igrac. Nijedan od njih osim Boacija na pocetku nije kod nas pokazao ono sto je pokazivao pre toga, cak ni Falcineli koji je navijacima ostao u lepom secanju, to nije slucajno. Mi smo znali za Ohija i kad je dolazio da su otprilike dve najcesce varijante iz kojih on postize golove garbage golovi ili presretanje lopti iz dubine. On je dosta dobar u tome. Koliko puta si video, na primer, da je Ohi uhvacen u ofsajd zamku? U Zvezdi nema tih lopti za napadace otkako je Marin otisao iz kluba, eventualno ako Kanga proturi nesto, tako da to sto je Ohi dao kod nas uglavnom spada u ovu garbage kategoriju.

 

Zvezda nema problem sa ulazenjem u sanse, realizacija zadnjeg pasa nam je problem i zato ne proizvodimo napred koliko bismo mogli s ovim kvalitetom. To je i Stankovic primetio i najavio da ce se raditi na tome. U pitanju su koncentracija, timska saradnja i fokus na postizanje golova a ne podebljavanje licne statistike, nije numericka analiza. A igracima se na veoma jednostavan nacin moze objasniti u cemu je razlika, samo im ne treba brojati postignute golove vec promasene sanse i prodate lopte u povoljnim situacijama za gol.

Edited by harper
Link to comment

Ima smisla to sto kazes ali u postavci igre kakvu mi sad imamo igrac tipa falcinelija je daleko korisniji od ohija. Ohi ima fizikalije al je kao sidras praktico neuotrebljiv dok je ben daleko efikasniji kad treba da se uteraju ti otpadci. Momak nije los igrac al se po mom misljenju ne uklapa u ovu ekipu. Zivkovic  je iz nekog razloga ubijen u pojam al se i tako vidi da je klasu dve iznad ohija. Ja bih probao sa njim, kataiem ili mozda cak sa mustafom u spicu, ne mora to da bude neko konacno resenje al bih bar voleo da vidim kako ta opcija funkcionise...

Edited by Bright Billy
Link to comment
22 minutes ago, Bright Billy said:

Ima smisla to sto kazes ali u postavci igre kakvu mi sad imamo igrac tipa falcinelija je daleko korisniji od ohija. Ohi ima fizikalije al je kao sidras praktico neuotrebljiv dok je ben daleko efikasniji kad treba da se uteraju ti otpadci. Momak nije los igrac al se po mom misljenju ne uklapa u ovu ekipu. Zivkovic  je iz nekog razloga ubijen u pojam al se i tako vidi da je klasu dve iznad ohija. Ja bih probao sa njim, kataiem ili mozda cak sa mustafom u spicu, ne mora to da bude neko konacno resenje al bih bar voleo da vidim kako ta opcija funkcionise...

 

Ne valja Mustafa, gubis brzinu kao njegovu glavnu karakteristiku. Zivkovic moze, Ben moze, to je otprilike to od igraca koji mogu. Ohi jeste neupotrebljiv kao sidras ali to smo znali i kad je dolazio, covek je navikao da igra licem prema golu i muci se sa tim balonima koje treba da zadrzi i odlozi. Luisa Suareza da stavis to da radi i on bi izgledao kao amater, jednostavno to nije takav tip napadaca.

 

Za Ohija samo treba strpljenja kao sto se treba imati strpljenja i za druge igrace, narocito na tim krajnjim pozicijama u timu. Napadaci su dobri onoliko koliko je dobar tim koji radi za njih, osim ako se ne zovu Ronaldo Lima, Ibrahimovic ili Drogba. Nema nekoliko dana kako su se ljudi sprdali s mojim "guranjem" Bakajoka, danas je bilo dovoljno pola sata da vidis sta takav igrac moze kad pored njega stavis veznog igraca koji ume da iskoristi njegovu brzinu i da se krece oko njega tako da jedan od njih dvojice dobije prednost u "dva na dva" situacijama. On i Kangva su danas osasavili ove Slovence po desnoj strani, probili su bar pet-sest puta kao od sale, da je tu bio Srnic umesto Kangve ne bismo nista od toga videli. Posle svi pricaju kako Zvezda igra samo po levoj strani. Pa, igra kad nemas balans jer ti desna strana sluzi da razvuce odbranu i oslobodi veci prostor za tu trojku dole Katai-Ivanic-Rodic. Videces kad Bukari pocne da sparta i uparimo Kangu i Kangvu sta mogu Picini i Bakajoko. Naravno, ako Bakajoka ne oteraju jer "kapiten koji skida gace" mora da igra.

 

Zvezda ima dobar, kvalitetan tim sto se igrackog kadra tice ali moramo da igramo hitrije i preciznije da bi taj kvalitet dosao do izrazaja, igraci moraju da se vise krecu i da beze od markacije a ne da se pola tima krije u krilu odbrambenih igraca pa zavrsimo tako sto Borjan ispucava svece na Ohija, a onda se cudimo zasto Ohi "ne ume". Imamo tim od 50-60 miliona evra, ne mozemo sebi da dozvolimo da igramo kao supci koji predaju posed vetru kako nas neko malo vise pritisne. To vise ne igraju ni engleski treceligasi. Ali da bismo to igrali razni srnici, nikolici i ostali nemaju sta da traze na terenu.

Edited by harper
  • +1 5
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...