Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

SUPERLIGA, 1. KOLO - 9. JUL:

Crvena zvezda - Radnički Niš

Drugo kolo protiv Kolubare isto smo domacini.

Derbi u devetom kolu 31.8. na JNA, a 13.11. se zavrsava prvi deo sezone.

Zanimljivo, deveto kolo Superlige u narednoj sezoni biće vanredno, odnosno igraće se u toku nedelje.

Prvenstvo počinje već 9. jula, a prvih osam rundi igraće se vikendom, u uobičajenim terminima.

Link to comment
16 minutes ago, Bright Billy said:
Alo, terza, dje su pojacanja?

Doveo ti Kangvu, sad ce onog Bukarija ili kako vec, pa noname perac para iz Rada... biggrin.png

 

Evo ti trac... 

 

Prvi pik crveno-belih je golgeter Sočija Mateo Kasijera koji je postigao 14 golova na 22 utakmice u Premijer ligi Rusije. Kolumbijac je imao sjajnu sezonu i zato ne čudi što ga u svojim redovima žele i Zenit, Fenerbahče, Glazgov Rendžers…

 

Kasijera je pre nekoliko dana stavio potpis, ali na bračni ugovor sa dugogodišnjom izabranicom Margaritom sa kojom ima dete i u narednim danima trebalo bi da bude poznato gde će Kolumbijac nastaviti karijeru.

 
 

U slučaju dolaska Kasijere, crveno-beli će dati zeleno svetlo za odlazak Ohiju Omojiuanfu.

Edited by Milosh76
Link to comment

Doveli smo 10 godina mladjeg kangu, stize i 10 godina mladji ben a trazi se i 10 godina mladji sanogo. Ovo preprodavanje ohija i dovodjenje boljeg za razliku u ceni mi je malo rizicno al ajde, videcemo sta ce biti...

Link to comment

Ako se kangin mladji brat pokaze dobro stankovicu se otvara opcija da u tezim utakmicama upari njega i kangu u sredini, ivanica pomeri levo a kataia gurne u spica. Mislim da bi to bila bolja varijanta od one njegove formacije sa 3 stopera koju cesto pokusava u takvim situacijama. Iza njih bi naravno ostavio osiguraca u vidu sanoga ili njegovog mladjeg brata kojeg jos nismo doveli...

Link to comment
12 hours ago, Bright Billy said:

Doveli smo 10 godina mladjeg kangu, stize i 10 godina mladji ben a trazi se i 10 godina mladji sanogo. Ovo preprodavanje ohija i dovodjenje boljeg za razliku u ceni mi je malo rizicno al ajde, videcemo sta ce biti...

To 10 godina mladji kanga i ben je sve relativno, ko u hustleu:

- Are you 22 years old?

- Yes 22

- Who is that?

- My son

- Do you have birth certificate?

- Big fire 

:laugh:

Link to comment
12 hours ago, Bright Billy said:

Ako se kangin mladji brat pokaze dobro stankovicu se otvara opcija da u tezim utakmicama upari njega i kangu u sredini, ivanica pomeri levo a kataia gurne u spica. Mislim da bi to bila bolja varijanta od one njegove formacije sa 3 stopera koju cesto pokusava u takvim situacijama. Iza njih bi naravno ostavio osiguraca u vidu sanoga ili njegovog mladjeg brata kojeg jos nismo doveli...

 

Problem je sto je taj manevar najnizi u istoriji fudbala. Cak je i tika-taka Barselona imala Busketsa da skace na te visoke lopte na nekih 35-40 metara od gola gde ako izgubis vazdusni duel smesta si u problemu protiv ekipe koja zna sta radi. Drugo, Katai u spicu je tracenje resursa, on je najopasniji kad se okrene licem prema golu van 16 a vrlo cesto ume da se izvuce na poziciju osmice i odatle povuce opasnu akciju. To sto bi ti igrao je 4-1-4-1 sa Kataijem u spicu, ne znam sta bismo dobili s takvom formacijom, narocito na tezim utakmicama. Ima smisla utoliko sto bi Katai imao jos manje obaveza u igri bez lopte ali to je mali dobitak za ono sto se gubi time sto ce biti na poziciji koju nikad nije igrao pod posebnom paznjom oba stopera.

 

U principu nema potrebe da menjamo ovih par formacija na koje su se igraci navikli jer ionako kupujemo igrace po sistemu "glava za glavu". Kangva je tu da ne bismo vise gledali Srnica u manevru, Bukari dolazi umesto Bena posto eksperiment sa Falkom nije uspeo, ako uspemo da se dokopamo ovog Kolumbijca u spicu kojeg trazimo to ce znaciti da smo prihvatili 3 miliona za Ohija. Ostalo sve ostaje isto. Meni nije bas najjasnije zasto se odustalo od Bakajoka, na pocetku je bio kriminalan ali na onim proverama pred pocetak upravo zavrsenog prvenstva uopste nije bio los. Ne moze od igraca da se ocekuje da bez utakmica naglo proigra i pokaze ne znam sta, mozda mu je trebalo dati sansu u kontinuitetu. Nije to neko resenje ali koliko je situacija sa bekovima generalno tragicna dovoljno govori to sto je jedan Milan Gajic za velike pare otisao u CSKA, tako da tu mora da se pravi a ne trazi resenje.

Link to comment
8 minutes ago, harper said:

Meni nije bas najjasnije zasto se odustalo od Bakajoka, na pocetku je bio kriminalan ali na onim proverama pred pocetak upravo zavrsenog prvenstva uopste nije bio los. Ne moze od igraca da se ocekuje da bez utakmica naglo proigra i pokaze ne znam sta, mozda mu je trebalo dati sansu u kontinuitetu. Nije to neko resenje ali koliko je situacija sa bekovima generalno tragicna dovoljno govori to sto je jedan Milan Gajic za velike pare otisao u CSKA, tako da tu mora da se pravi a ne trazi resenje.

Otisao je iz kluba koji ce da igra u Evropi u klub koji nece videti Evropu do kraja njegove karijere (osim ako ga Piksi ponovo ne pozove u reprezentaciju).  Zaradice vece pare u kratkom roku, ali u ovom trenutku igranje u Zvezdi je bolja odskocna daska za napredovanje u karijeri i eventualno dobijanje angazmana u nekom evropskom klubu nego igranje u ruskoj ligi.

Link to comment

@harper

 

Ni vezni red u standardnoj postavci (sanogo, kanga i ivanic) nije skocan. Skok igra je inace najveci minus ove ekipe. Tu pre resenje treba traziti u sanogovoj potencijalnoj zameni. U ovoj mojoj ideji bi napred imali 5 igraca (sve ovo govorim pod uslovom da je kangva igrac na nivou kange) kojim je jako tesko uzeti loptu, odnosno cetvoricu iza kataia koji znaju da posalju pas iza ledja odbrane. To sve naravno protiv jacih ekipa tipa grupna faza ls ako se plasiramo...

 

Edit. Od ostalih vesti, izgleda da nam zenit maznjava kaisijeru...

Edited by Bright Billy
Link to comment
9 hours ago, Dimitrije said:

Otisao je iz kluba koji ce da igra u Evropi u klub koji nece videti Evropu do kraja njegove karijere (osim ako ga Piksi ponovo ne pozove u reprezentaciju).  Zaradice vece pare u kratkom roku, ali u ovom trenutku igranje u Zvezdi je bolja odskocna daska za napredovanje u karijeri i eventualno dobijanje angazmana u nekom evropskom klubu nego igranje u ruskoj ligi.

 

Gajic  ima 27 godina i resio je da sabije jedan finansijski dobar ugovor pre nego sto ode u rekreativce. Odlazak igraca koji preferiraju novac sada i odmah umesto razvoja karijere i sportske ambicije uvek sam smatrao dobrim resenjem za klub tako da srecan put Gajicu i zelim mu da uzme mnogo para a mi cemo se nekako snaci i bez njega.

  • +1 3
Link to comment

Pominjalo se da bi Andrej Đurić, momak rođen 2003. godine, mogao u Novi Pazar, ali prema saznanjima Mozzart Sporta talentovani defanzivac će narednih šest meseci provesti u Domžalama. 

Link to comment
7 minutes ago, Bright Billy said:

Pominjalo se da bi Andrej Đurić, momak rođen 2003. godine, mogao u Novi Pazar, ali prema saznanjima Mozzart Sporta talentovani defanzivac će narednih šest meseci provesti u Domžalama. 

 

Odlicno. Bolji tereni, ujednacenija liga, manjak namestenih utakmica. Nadam se da je ovo samo pocetak ovakvog tipa saradnje sa slovenackim klubovima.

  • +1 4
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...