Jump to content
IGNORED

Kvanti, savanti i prevaranti u doba korone


אַף אֶחָד

Recommended Posts

8 minutes ago, Paul Gompitz said:

Postoji obavezna vakcinacija ali vakcinama koje ili potpuno ili u vrlo velikom procentu sprecavaju zarazavanje i za koje se tacno zna kad i koliko je doza potrebno da se postigne cilj.

Aktuelne vakcine protiv kovida nisu ni pravljenje da sprijece zarazavanje a tek je broj potrebnih doza misterija.

U nekim ozbiljnim zemljama ozbiljni virusolozi (koji se svakako zalazu za vakcinaciju) upravo ove razloge navode protiv obavezne vakcinacije.

 

Naravno da su aktuelne vakcine manje poznate od vakcine za polio. I naravno da su pravljene i da sprece zarazavanje (i da smanje prenosenje i da olaksaju pritisak na medicinski sistem i da ublaze tezinu bolesti).

 

Osnovni argument protiv obavezne vakcinacije je da vakcina nije i ne moze biti jedina mera protiv covida, posebno ne protiv varijanti koje se ovako brzo prenose kao omicron, vec da je potrebna izolacija, licna i teritorijalna kao osnovna mera prevencije. Znacaj vakcina raste sa nasim odbijanjem da se povinujemo toj izolaciji. Brzo se zaboravilo koliko su ljudi bili besni sto ne mogu da sede po kaficima ili putuju po morima. Ili organizuju zurke i sportske turnire. Sve je to dozivljavano kao ogranicavanje sloboda. O tome koliko je bilo lose za "biznis" da ne pricamo.

 

Link to comment
36 minutes ago, Партибрејкер said:

 

U Srbiji se i dalje može primiti Astra Zeneka sudeći prema zvaničnim sajtovima:

 

image.png.cda94d5a7773e5781900dbf3af4d6ad6.png

 

prve dve koje sam primio bile su az, hteo sam i trecu, ali kada sam svratio u siminu tamo su bili samo kinez i fajzer, az valjda mora da se narucuje(?!) ako bas njega hoces, pa ti oni jave kada da dodjes. ne znam zasto. i onda ajde uzeo sam fajzer, a bas sam hteo da ostanem veran zeki kojeg su svi napadali a kod mene se dobro pokazao. ni zaslinio nisam a s obzirom da skroz opusteno zivim sanse da sam bio u kontaktu sa virusom su nekih 100%

Link to comment
11 minutes ago, Партибрејкер said:

 

A ti si probao i samu smrt, pa znaš kako je? :rolleyes:

Nisam probao ali ne moze biti gore.

Mislim ok bilo prvo dve doze, pa onda buster ili treca doza. Pa cetvrta. Pa onda sad izisla tj treba da izidje nova vakcina Francuska Velneva koja neutralise omicron posle 3 doze. Znaci 4+3 za to vreme ce omicron sam od sebe da oslabi da mu nece ni trebati ta vakcina, ali mi cemo biti primorani da primimo 3 doze. 

Link to comment



 
...
 
Bubo, ovce su vazda bile za sisanje.
nemoj tako ja sam se kod uvazenog profesora rakovica shishala sve do kraja veka, plus koji dan preko [emoji38]ol:

jel ovo neshto novijeg datuma, ako jeste, da se odvazim. ako nije, staro gradivo znam za preko osam :hihi:



sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:


 

nemoj tako ja sam se kod uvazenog profesora rakovica shishala sve do kraja veka, plus koji dan preko emoji38.pngol:

jel ovo neshto novijeg datuma, ako jeste, da se odvazim. ako nije, staro gradivo znam za preko osam :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

Ahahaa, ja ga znam samo iz druge ruke. Jel oduvek bio tako "kreativno lud"?

 

Ovo je neki miks kosmologije, pravoslavlja, kvantne mehanike, medicine, duhovnosti, i Tesle, naravno. Slusao sam na preskok. Imam na linku fondacije kojecega.

 

Koruga, Vlajic, Abramcik i beogradska skola meteorologije konkurisu za novu turu naucnih projekata kod naucne fondacije NDj. Doduse, ovaj Loncarevic je liga za sebe.

Link to comment
16 minutes ago, Slavke1976 said:

Nisam probao ali ne moze biti gore.

 

Ukratko, smrt nije toliko strašna (barem ne ova klinička) ali je put do nje mnogo gadniji od primanja vakcine. Mnogo je lakše odraditi to i zaštiti se koliko je moguće nego završavati po bolnicama i respiratorima. Ili još gore, da gledaš nekog bliskog kako prolazi kroz to nemoćan da pomogneš.

  • +1 4
Link to comment
6 hours ago, Zverilla said:

Ovde imaš dobro objašnjenje

https://www.dw.com/en/covid-do-multiple-boosters-exhaust-our-immune-response/a-60447735

 

Mislim da je deo problema i terminologija - EMA je iskoristila "fatigue" koji je prilično generički, u ovom članku ga oni interpretiraju kao t cell exhaustion, što je problem koji se može javiti kad t ćelije prečesto vide iste antigene pa počnu da ih ignorišu. Iako nije dokazano da do toga može doći zbog česte vakcinacije, smatraju da to treba ispitati (da li do toga dolazi i koliko je prečesto)

 

Fala za pitanje, sad sam i ja naučio nešto novo :)

(Prethodni izvori koje sam čitao su interpretirali "fatigue" drugačije, da imuni sistem može da se zaglavi na prvoj verziji virusa umesto da se prilagodi novim mutacijama. U suštini bilo bi najbolje da EMA pojasni šta su zapravo mislili)

 

Odlican clanak!

 

Hvala.

Link to comment









 
Ahahaa, ja ga znam samo iz druge ruke. Jel oduvek bio tako "kreativno lud"?
 
...


a bogati sad! ne moz postici sve. ja sam izdankinjinja njegove strejt struje surove nauke, ruskih uchitelja i domace shkole pokojnog oca i rodonachelnika pante nikolica, sa kojim je pomenuti koautor svete knjige fizike i tehnologije materijala kod srba. u svojoj strejt oblasti je bio apsolutni car, i na osnovnim i postdiplomskim biggrin.png (to mi je sve sa majchine strane, sa ocheve strane sledim velikog manuela kardonu, da ne bude da je sve samo istok. pa su me sa ocheve strane chesto molili da se ne zanesem na majchinoj strani [emoji38]ol: )

u ostalim oblastima kako shta. ono shto je meni zao, to su dve stvari, shto nishta od te njegove priche nije (josh) eksperimentalno proverljivo ozbiljnim eksperimentima, a drugo, shto ni sa teorijama (u kojima je ranije bilo mnogo manje spasoja vlajica i tih ludijanja, a vishe ozbiljnih i shkolovanih teoretichara) nikada nije izashao u ozbiljnu medjunarodnu recenziju, nego se vrteo na lokalu, po sanu, banjalukama i etranima u teslicu. u tom smislu je mozda imalo potencijal, jer ima chasopisa gde se mogao oprobati, nije da je on jedina svecica na svetskoj torti sad.gif

ako nishta drugo, vole se oni naslanjat na svetog rodzera penrouza i drugove, imalo bi tu mesa i za kakvu medjunarodnu utakmicu...



sent from novi mnogo jak bubamoto.







Link to comment
 
Ukratko, smrt nije toliko strašna (barem ne ova klinička) ali je put do nje mnogo gadniji od primanja vakcine. Mnogo je lakše odraditi to i zaštiti se koliko je moguće nego završavati po bolnicama i respiratorima. Ili još gore, da gledaš nekog bliskog kako prolazi kroz to nemoćan da pomogneš.

Pa, ako umrem kao da mi je bitno kako sam umro, na respiratoru ili ne.
Gledao sam mamu koja je umrla prikacena na respirator ( mozdani udar) + epidemija gripa te zime pa je grip savladao .
  • Tužno 1
Link to comment

Vidim da si rad terati inat, ali ajde da probam. Vakcina služi da ne stigneš do respiratora i da ne umreš. Ergo je bolje bocnuti se za minut nego prolaziti ceo put od par nedelja mučenja kroz virus, ako krene po zlu (što ti je bio prvobitni stav) i ne daj bože na kraju ostaviti svoje najbliže same jer si umro. Isto važi i za druge drage osobe koje su se vakcinisale. Ukoliko nemaš problem sa umiranjem u mukama i generalno ti nije bitno da li si živ ili ne, to je druga tema i nema puno veze sa vakcinom.

 

 

Edited by Mos
Link to comment
12 minutes ago, gospa buba said:

a bogati sad! ne moz postici sve. ja sam izdankinjinja njegove strejt struje surove nauke, ruskih uchitelja i domace shkole pokojnog oca i rodonachelnika pante nikolica, sa kojim je pomenuti koautor svete knjige fizike i tehnologije materijala kod srba. u svojoj strejt oblasti je bio apsolutni car, i na osnovnim i postdiplomskim biggrin.png

u ostalim kako shta. ono shto je meni zao, to su dve stvari, shto nishta od te njegove priche nije (josh) eksperimentalno proverljivo ozbiljnim eksperimentima, a drugo, shto ni sa teorijama (u kojima je ranije bilo mnogo manje spasoja vlajica i tih ludijanja, a vishe ozbiljnih i shkolovanih teoretichara) nikada nije izashao u ozbiljnu medjunarodnu recenziju, nego se vrteo na lokalu, po sanu, banjalukama i etranima u teslicu. u tom smislu je mozda imalo potencijal, jer ima chasopisa gde se mogao oprobati, nije da je on jedina svecica na svetskoj torti sad.gif

ako nishta drugo, vole se oni naslanjat na svetog rodzera penrouza i drugove, imalo bi tu mesa i za kakvu medjunarodnu utakmicu...

 

 

Znas sta, vecina njih je krenula od neke nauke, manje ili vise ozbiljne. Al se onda nasla na pola puta sa Veljom Abramovicem i ostalim 1/1 ludacima. Pogledaj sajt Rakovica. Kuku cega sve tu ima. Ne znam u cemu je on dobar i car, ali ovo sto prica o kvantnoj fizici je totalni pseudo-naucni nonsens.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...