Jump to content
IGNORED

Postoji li ekonomski napredak u Srbiji


Budja

Recommended Posts

13 minutes ago, Hermetico said:

Da je danas ekonomija u boljem stanju nego pre 5 godina, uopšte se ne slažem ili ti razumeš ekonomiju čak gore od mene što bi bila katastrofa

 

Ok. Ti se ne slazes, pretpostavljam da se drugi vise vide u statistici.

 

Stopa nezaposlenosti:

 

image.png.9b6e7cd5fce8f7d73daa5ed171cb5dcd.png

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, dùda said:

molim te, budi pametan i ovo više nikada i ni pred kim ne spominji

to je takav neopisivi užas za ovaj grad da niti ga je bilo, niti će ga biti većeg ikada

 

Apsolutno se slazem.

 

Da li to tako percipira ne samo vecina gradjana Srbije nego i Beograda (koji su glasali za Vesica) ?

 

Mislim, izgleda da me ne razumete. Moracu svaki put da citiram.  Percepcija vecine gradjana je: "..."

 

Link to comment
4 minutes ago, Budja said:

 

Ok. Ti se ne slazes, pretpostavljam da se drugi vise vide u statistici.

 

Stopa nezaposlenosti:

 

image.png.9b6e7cd5fce8f7d73daa5ed171cb5dcd.png

 

 


Odlicno, sad jos da se vidi gde je tu 50-100 soma frilensera koji su ostali da zive i rade uprkos njemu, gde su mrtvi i gde su odseljeni. 

I onda nadji efektivni procenat pada nezaposlenosti. Ovo je toliko povrsno da ne vredi ni komentarisati. 

  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, Sammael said:

Pošto između prodaje nacionalnog interesa i nameštanja tendera sopstvenoj građevinskoj firmi uopšte nema nikakve razlike.

 

Politicki osvrt:

Sta se podrazumeva pod prodajom nacionalnog interesa? Da li oko toga postoji opste saglasje u drustvu?

"Prodaja nacionalnog interesa" je apstraktni koncept, svako ima drugaciju ideju sta je to, namestanje tendera sopstvenoj gradjevinskoj firm je konkretno, vidi se.

U tom smislu, i korupcija je zanimljiv fenomen: Sto je veca cifra, i sto je stetnija, manje se vidi.

Link to comment

@Budja

 

Toliko je glupa ova statistika da čak ni ja neću da komentarišem jer u svojoj gluposti razumem da to nije jedini faktor za procenu ekonomije. I ok, ja sam glup i ne znam ništa, koji je tvoj jebeni izgovor osim da oćeš da truješ okolo?

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Filozof manijak said:

Ubaciti u statistiki i odliv radno sposobnog stanovništva u inozemstvo od 2012. pa do danas.

 

Naravno, no ni oni nisu nezaposleni pa ih boli uvo za Vucica, a i dodju vkiendom iz Beca ili Nemacke.

Link to comment
20 minutes ago, Budja said:

 

Ok. Ti se ne slazes, pretpostavljam da se drugi vise vide u statistici.

 

Stopa nezaposlenosti:

 

image.png.9b6e7cd5fce8f7d73daa5ed171cb5dcd.png

 

 

 

Zašto nam je bdp isti kao 2011, a nezaposlenost toliko manja? A dug sa 15 skočio na 30 milijardi.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Hermetico said:

@Budja Kako te bre nije blam ja se uključujem jer ako mi život mene supruge od toga zavisi koji je tebi kurac smrdljivi? 

 

Toliko je glupa ova statistika da čak ni ja neću da komentarišem jer u svojoj gluposti razumem da to nije jedini faktor za procenu ekonomije. I ok, ja sam glup i ne znam ništa, koji je tvoj jebeni izgovor osim da oćeš da truješ okolo?

 

Hermetico, nisam komentarisao tvoj licni standard nego stanje ekonomije i, u tom smislu, atmosferu u javnom mnjenju.

 

Naravno da stopa nezaposlenosti nije jedino merilo, daleko od toga, ovde je  uzeta kao ilustracija, mogu se uzeti i drugi pokazatelji. Uglavnom svi pokazuju trend porasta od 2017. Ovo dole je UN statistika, koja pokazuje rast u post-2000 periodu, no GNI per capita je tu interesantan - zaravnenje nakon ekonomske krize 2008 i ponovni porast od 2017.

 

image.png.cadabe10a8faf9f78c8d29aff7caf8a9.png

Sasvim je moguce da je u pitanju klanje  vola za kilo mesa:

1. Iseljavanje;

2. Mala dodata vrednost u proizvodnom sektoru - ima posla, ali nema znanja, tehnologije

3. Brza para koja dize ekonomiju i standard u  kratkom roku, ali je unistava u dugom.

+ Globalizacija trzista rada (freelanceri) koja nema veze sa Vucicem.

 

Praviti se da je situaicja 2021. ista kao i 2014. je zarivanje glave u pesak. Prosto, to bilo koji politicar mora da uzme u obzir i da vidi sta sa  tim, a ne da se pravi da to nije tako.

 

I nije moj cilj da trujem niti trolujem, vec da prosirim diskusiju izvan forumskog bubble-a. Bezveze je diskutovati oko Informera, Vucicevog mentalnog stanja, prisustva korupcije, stetnosti Beograda na vodi... Slazemo se oko toga. Kao sto cesto pisem, mene vise zanima kako pobediti Vucica, a tu bubble ne pomaze vec odmaze.

 

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, Filozof manijak said:

Ubaciti u statistiki i odliv radno sposobnog stanovništva u inozemstvo od 2012. pa do danas.

Plus su promenili i nacin merenja nezaposlenosti...da ne objasnjavam sad, milion puta he vec objasnjeno...

  • +1 2
Link to comment
34 minutes ago, Budja said:

Bas je na forumu bilo ovo:

 

Bilo je na forumu i ovo, i to kao odgovor na napamet izrečenu tvrdnju da nam je bgd zagađenje vodi poreklo od toplana:

 

On 27.10.2019. at 17:15, beta kentauri said:

trenutno u beogradu samo jedna toplana troši mazut kao osnovni energent i to do sledeće godine.

toplane uglavnom troše prirodni ili komprimovani gas i ekstra lako ložno ulje.

mazut se pali samo u slučaju ekstremno niske temperature.


 

Link to comment

Bez ulaženja u grafike i zvanične statistike, subjektivni osećaj je da je stanje ekonomije lošije nego pre korone, i rapidno se pogoršava lični standard većine stanovništva

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Nikodije said:

 

Zašto nam je bdp isti kao 2011, a nezaposlenost toliko manja? A dug sa 15 skočio na 30 milijardi.

 

Odakle ti to?

 

GDP

 

image.png.53e2a25bbcb4bed13b3102a7668c02c6.png

Dug/GDP

image.png.7ad853f688d7e5727101ca8f3af92bc0.png

 

Dug:

image.png.3958c636ad93472c556697857b4d962d.png

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...