Jump to content
IGNORED

Postoji li ekonomski napredak u Srbiji


Budja

Recommended Posts

7 hours ago, Sammael said:

Opet polako dolazimo do toga da niko ne valja, svi su trojanski konji, itd.  

 

Valjda je svima jasno da je Zelenović prvenstveno političar koji ima svoju agendu, zato je i izašao iz DS kad je izašao, zato je izašao i iz ZZS kad je izašao, zato se sada i nakačio na ekološku priču i prišljamčio onima za koje je smatrao da mogu najbolje da ispune njegovu agendu.

 

S druge strane, do sada nije pokazao da se prodao SNSu, a Šapcem je prilično kompetentno rukovodio koliko se videlo iz medija i reakcija šapčana s kojima sam razgovarao.

 

Meni je i 1 Bastać recimo grozna pojava, bio sam uveren da je trojanski konj, pa se na kraju ispostavilo da je samo klinac koji se grčevito bori za svoje interese a ne gura neku lošu priču (na stranu što mu je delovanje povremeno štetočinsko). 

 

Narod više da jede govna s tim da hoće da smeni Vučića al da ne dođe niko iz opozicije da ga zameni jer su svi grozni prljavi političari. Mogu da budu grozni i prljavi koliko hoće ako poštuju institucije i pomognu da se ponovo izgrade i da se vrati princip smenjivosti. Nek i kraduckaju, jer nema zemlje na svetu gde se to ne dešava, samo da to bude na nivou gde ne rezultira devastacijom države i njenih prirodnih dobara. Sasvim je razumno očekivati da će preko raznih konstaltinga i povezanih firmi da nameštaju sebi tendere, imao je i DS Monteru kao što SNS sada ima Milenijum tim, pa su opet Neša Bogdanović i Đilas ostavili nešto kvalitetno iza sebe a ovi prave progresivno sve veće sranje.

 

Ok, znaci nije problem korupcia nego kompetentnost?

Samo sto tu onda moze na mikro planu da se zamera Vucicu ali ne i na makro. Danas je ekonomija u boljem stanje nego pre pet godina, na primer.

BH20 i izmestanje zeleznicke stanice su gigantski projekti koje ni Nesa ni Djilas nisu uradili.

Ako cemo vec na kompetenciju i "nasledje".

  • -1 9
Link to comment

@Hermetico @namenski

 

Ne razumemo se.

 

Ne kazem je da je BH20 super projekat i ne poredim ga sa dstignucima Bogdanovica i Djilasa. Sve se slazem o stetnosti, onoliko se o tome govorilo, nema potrebe ubedjivati me.

 

Samo ilustrujem slabost logickog argumenta Sammaela vrlo bliskog onom u narodu: Ovaj krade, ali bar je uradio nesto.

To nesto je mnogo vece, makar i grdje, kod Vucica nego Nese i Djilasii. I vidi se golim okom. I neko tu proseta i vozi bicikl. Sad da zaklnja pogled, zaklanja, ali vidi kako je lep Beograd...

 

Cim se krene u detalje kako je Most na Adi do jaja zbog X,Y, Z a BH2O stetan zbog A, B, C, to znaci da je kao politicki narativ suvise tesko za eksploatisanje - cim nije ocigledno, cim se ne moze svesti na frazu i parolu, onda je tesko za politicku komunikaciju.

 

I nekako se bas na primeru BH20 i Rio Tinta vidi razlika u politickom potencijalu: Rio Tinto ima nemerljivo siri zahvat, tu se prepoznaje cela Srbija dok kradja Arapa, uredjenje savskog amfiteatra i sl. zanima urbane Beogradjane.

 

Sta je mocnije?

"Truju nam vodu."

ili

"Urbani genocid"; "Stop investitorskom urbanizmu"

 

 

Tema kvaliteta vazduha u Beogradu je takodje super-potentna, ali je problematicno sto se izvor istoga ne moze jednostavno prepoznati, pa stoga nema mogucnosti lake komunikacije: Truju nas, ali ko?

 

Edited by Budja
  • +1 2
Link to comment
45 minutes ago, Budja said:

 

Ok, znaci nije problem korupcia nego kompetentnost?

Samo sto tu onda moze na mikro planu da se zamera Vucicu ali ne i na makro. Danas je ekonomija u boljem stanje nego pre pet godina, na primer.

BH20 i izmestanje zeleznicke stanice su gigantski projekti koje ni Nesa ni Djilas nisu uradili.

Ako cemo vec na kompetenciju i "nasledje".

Ja se sa ovim ne slažem, ti si to napisao. Na tebi je da to braniš. Ko kaže da ne mogu odakle ti to ko kaže da su hteli daj podatke jebiga velike su izjave u osetljivom trenutku.

Link to comment

@BudjaTi si apsolutno promašio temu.

 

Nije poenta u tome iza kog slogana će se protest odvijati, nego je poenta u finim nežnim dušicama kojima se gade pokvareni političari, pa bi da ih skroz isključe iz jednačine.

 

A možda i nisi promašio, pošto mi deluje da ti je argument da nije Vučić loš, evo ekonomija nije nikad bila bolja, samo malo da sredi i ekologiju i sve 5.

 

Ekologija je ovde samo lep šlagvort, protest je za sređivanje celokupnog stanja u zemlji. Nisi tu, pa možda nije toliko očigledno.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Frile said:


Sve beogradske toplane rade na gas.

 

Bas je na forumu bilo ovo:

 

Quote

Tako je Eko straža na svom profilu postavila snimak toplane u Zemunu iz čijeg dimnjaka kulja gusti crni dim. Aktivisti su uz pomenuti video pokrenuli i pitanje šta tačno spaljuje toplana u Zemunu budući da, kako navode, postoji sumnja da se u Srbiji i Severnoj Makedoniji koristi rezidual.

 

https://www.energetskiportal.rs/beograd-i-ove-grejne-sezone-medju-najzagadjenijim-gradovima-sveta/

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Hermetico said:

Ja se sa ovim ne slažem, ti si to napisao. Na tebi je da to braniš. Ko kaže da ne mogu odakle ti to ko kaže da su hteli daj podatke jebiga velike su izjave u osetljivom trenutku.

 

Izvini, ne razumen tacno sa cim se ne slazes.

 

Ako se ne slazes da korupcija nije problem, ne slazes se sa Sammaelom a ne sa mnom.

Ako je rec o sposobnosti, tu sam kasnije obrazlozio zasto je to tesko "prodati" kao slabost rezima.

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

 

Izvini, ne razumen tacno sa cim se ne slazes.

 

Ako se ne slazes da korupcija nije problem, ne slazes se sa Sammaelom a ne sa mnom.

Ako je rec o sposobnosti, tu sam kasnije obrazlozio zasto je to tesko "prodati" kao slabost rezima.

Da je danas ekonomija u boljem stanju nego pre 5 godina, uopšte se ne slažem ili ti razumeš ekonomiju čak gore od mene što bi bila katastrofa

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, Sammael said:

@BudjaTi si apsolutno promašio temu.

 

Nije poenta u tome iza kog slogana će se protest odvijati, nego je poenta u finim nežnim dušicama kojima se gade pokvareni političari, pa bi da ih skroz isključe iz jednačine.

 

A možda i nisi promašio, pošto mi deluje da ti je argument da nije Vučić loš, evo ekonomija nije nikad bila bolja, samo malo da sredi i ekologiju i sve 5.

 

Ekologija je ovde samo lep šlagvort, protest je za sređivanje celokupnog stanja u zemlji. Nisi tu, pa možda nije toliko očigledno.

 

Nista, neka onda opozicija proba da bez neznih dusica pobedi na izborima. Puno srece.

 

Nije cilj politicara to preach to converted, vec promeni stav onih koji ne glasaju za njega. A takvi su upravo u onom boldovanom.

 

Sto se poslednjeg pasusa tice, tebi i Miloshu 76 je  to samo slagvort, onom GOAT-u to slagvort nije.

Sta ima veci potencijal?

I da ponovim ono sto sam rekao Milosu, ako opozicija shvati Rio Tinto kao "slagvrot2, neka nebitna tema, korisni idiot da se busi Vucic, a u stvari boli me tuki, onda nema mesta cudjenju kada krene ogradjivanje armiranim betonom od organizatora i politicara.

 

Opozicija treba de pokaze da je u ovome 100%, da je sa obicnim narodom  i  da ova tema nije samo jedna od X tema za rusenje Vucica. Ako  to pokaze, onda postoji sansa da "nisam poiticar" i "svi su isti" have a second look i kazu "Bezveze je ovaj Djilas, ali oko Rio Tinta se zalozio, vidi se da mu je stalo, mozda i nije toliki prevarant."

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...