Jump to content
IGNORED

Windows 11


Recommended Posts

4 minutes ago, bags said:

Za ovo sranjence sto sam popravljao citav dev environment ne radi na win 7 i kasnije.

Imam i ja sličan trip sa određenim programima i plug inovima za grafiku koji su postojali 90-tih pa su firme propale ili prestale da proizvode, imam sačuvane i koristim kad mi zatreba, tako da razumem potpuno. Naprosto uradim nešto 5 puta brže i lakše nego da isto probavam kako bi uradio u nekom novom softweru.

 

A što se tiče stabilnost/sigurnost, trenutno na kompu čitam mail, gledam filmove i serije i igram neku igru od pre 10 godina, tako da mi je praktično svejedno ako pukne win jednom u nedelju dana...da hoću da ga instaliram, mislim da ne bih uspeo da nađem driver za ploču i grafičku, recimo pošto su novije, tako da je više to potencijalni problem.

Link to comment
  • 2 months later...

Prilikom instaliranja Windows 11, ako (kao ja) ne želite da koristite Microsoft nalog - to može ovako:

 

Tamo gde Win11 prilikom instalacije traži MS nalog ukucajte

 

no@thankyou.com

 

Za lozinku ukucajte bilo šta

 

Sledeći dijalog kaže "došlo je do neke greške", a potom vam nudi da kreirate korisnika bez Microsoft naloga.:thumbsup:

 

Sve radi posle toga lepo, mada đubrad i dalje traže nalog za neke goodies kao što su npr. Themes (a ja baš volim onu tHemu Earth from Above)... to ne može da se dobije bez naloga. Takođe, meni daje "Dolby Audio" App samo ako sam ulogovan sa svojim Microsoft nalogom, inače - šipak (Dolby Audio je zaista odličan dodatak za kvalitet zvuka na laptopu.)

 

Vrhunski bezobrazluk je da od Win11 više nije moguće asocirati image/photo fajlove (i još neke, ali mene ovo zanima pre svega, jer laptop imam zbog fotografije) sa bilo kojim programom osim bezveznim Photos App! :dry:

 

(Koga zanima više - mora da se kopa po registry da bi se to izmenilo: https://www.winhelponline.com/blog/cant-associate-jpg-png-files-default-apps/)

  • +1 2
Link to comment
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Da li su ispeglali Windows 11 dovoljno da vredi preci sa 10ke?

 

Kupio sam nov komp i5-13500, 32GB RAM, 1TB NVMe... pa cisto pitam dali da idem na siguricu ili da probam Win11?

Link to comment
5 minutes ago, Milosh76 said:

Da li su ispeglali Windows 11 dovoljno da vredi preci sa 10ke?

 

Kupio sam nov komp i5-13500, 32GB RAM, 1TB NVMe... pa cisto pitam dali da idem na siguricu ili da probam Win11?

 

Iskreno mislim da da, koristim ga od prvog dana kao poslovni i gotovo da uopšte više ne primećujem ikakve razlike igde, a inicijalno je bio krš realno.

 

Šta te brine?

Link to comment

Ne brine me konkretno nista, osim sto nisam siguran da su sve ispeglali kako treba. Nikad novi OS ne instaliram cim izadje, nego sacekam bar godinu dana.


A sa Win11 nemam bas nikakvog iskustva.

Link to comment

Ako kojim nesrećnim slučajem kao mejl klijent koristite Mail (važi i za Windows 10) App, verovatno ste primetili da je Microsoft rešio da ga zameni sa (konačno, besplatnim) Outlook-om. Međutim, to nije isto što i normalni Outlook, već se zove New Outlook (promašiše da ga nazovu Outlook Express).

 

Što je negde i OK da se apgrejduje, ali samo ako koristite Mail App.

 

Stupidno i neobjašnjivo, Microsoft nudi isti apgrejd (u stvari, daungrejd) ako imate Outlook 365. U gornjem desnom uglu pojavilo se (ili će se pojaviti) dugme koje kaže Switch to New Outlook. Nemojte to da radite. New Outlook nije potpuno funkcionalan program. Ne može da koristi pst fajlove (e-mail arhive), mada obećavaju da će to biti ne zna se kad. Takođe, ako vam e-mail server daje Certificate grešku, New Outlook ne zna šta da radi sa time i jednostavno nije u stanju da postavi takav e-mail nalog (dočim normalni Outlook pita jel' OK da se koristi expired Certificate, vi kažete Yes, i sve je OK.)

 

New-Outlook.jpg

  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...